Sakarya 3. Tepeli Kostüm Güvercinleri Festivali

Spread the love

Sakarya 3. Tepeli Kostüm Güvercinleri Festivali

TKGD Dernek Başkanı Metin YILMAZER”Tepeli Kostüm Güvercinleri Derneği olarak, artık geleneksel hale gelmiş olan Festivalimizin bu sene, 28 Nisan Pazar günü 3.sünü düzenleyeceğiz.  “

Metin YILMAZER “Güvercin sevdalısı dostlarımızla ortak olan Hobimiz; farklı illerde, farklı bölgelerde hatta farklı ülkelerde yaşayan insanları, farklı siyasi görüşe ve dünya görüşüne sahip olan insanları, farklı dilleri konuşan farklı dinlere mensup insanları bir araya getirebilme özelliğine sahip. Bu açıdan bakıldığında güvercinin barışın simgesi olması çok anlamlı. Düzenlediğimiz Festivaller ile birlikte, İnsanlar arasında birleştirici ve bütünleştirici özelliğe sahip olan hobimizi geliştirmek, yaşatmak ve yaygınlaştırmayıamaçlıyoruz.

ŞİMDİ DE SIRA 3. SAKARYA FESTİVALİNDE
TÜM SEVDALI DOSTLARIMIZ DAVETLİDİR
28 Nisan pazar günü görüşmek üzere
BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ’’

Festival kapsamında, sadece Öntepe,Çifttepe ve Arkatepe diye tabir edilen, Kostüm Güvercinlerinin 12 ayrı kategoride,kendi ırklarının taşıdıkları özelliklere göre puanlanacağı bir yarışma olacak. Her Kategoride 1,2 ve 3. Seçilen güvercinlere kupa verilecek. Çok sayıda güvercinin yarışacağını, en az 1500 kadar da güvercinin sergileneceğini tahmin ettiğimiz Festivalimizde, puanlamaları Türkiye’nin farklı İllerinden gelen, 15 kişilik Hakem Heyeti yapacak. Önceki yıllardaki katılıma bakarak değerlendirdiğimizde,Türkiye’nin çeşitli illerinden olmak üzere, 1000 kişinin üzerinde ziyaretçimiz olacağını tahmin ediyoruz. Son 5 aydır yaptığımız Festival Hazırlık Çalışmalarımıza olan ilgi ve destek çok büyük. Yaptığımız Tüm Çalışmalar,TEPELİ KOSTÜM GÜVERCİNLERİ DERNEĞİ (TKGD) isimli Facebook Grubumuzdan da takip edilebilir.

Fotoğraf açıklaması yok.

Festivalimiz, 28 Nisan 2019Pazar Günü,Eski Toyota Hastanesinin hemen arkasında ve Sakarya Nehri kenarında bulunan, NEHİR DÜĞÜN SALONU’nda olacaktır.

Festivalimiz pazar günü, sabah saat 07:30 da başlayacak ve 18:00 da sona erecektir. Düzenleyeceğimiz Organizasyonda, 5199 Sayılı “Hayvanları Koruma Kanunu” uyarınca gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Hazırlıklarımızın son aşamasına gelmiş bulunmaktayız. Camiamız adına Sakarya İlimizi her sene buluşma noktası haline getirmek istiyoruz. Şenlik havasında tertiplenen bu tip organizasyonların, yeni arkadaşlıklar kurulmasına, dostlukların pekişmesine, birlik ve beraberliğimizin artmasına, İlimizin tanıtılmasına, hayvan sevgisinin arttırılmasına ve severek beslediğimiz güvercin ırklarının korunup geliştirilmesine katkı sağlayacağının bilincindeyiz. Bu sorumlulukla, tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak çalışmalarımız yürütüyoruz.

Görüntünün olası içeriği: kuş

Hemşerilerimizi ve tüm Halkımızı Festivalimize davet ediyoruz.

Yönetim Kurulu

Metin YILMAZER

Kerim BAŞ

Hayrullah AYKOÇ

Mustafa BÜYÜKEMİR

Muharrem ÜSTÜNER

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve masa
Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, sakal ve iç mekan
Fotoğraf açıklaması yok.
Show Comments

Yorum kapalı.