23 Nisan Bayramı ve Fazilet Durmuş Farkı

Spread the love

“Geleceğimiz olan çocuklar için çok çalışacağız”

HABER-Fehmi DUMANSabahattin BİRİNCİNecla BAKAN-Atatürk Kapalı Spor Salonu-SAKARYA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programının ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, “Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 99. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamak adına milletimizden aldığımız destekle inşallah gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama programına katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un açılış konuşmasıyla başlayan program, okul gruplarının çeşitli oyunları ve dans gösterileri ile devam etti. Programda Vali Ahmet Hamdi Nayir, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, BAM Başkanı Nuri Koçer, protokol üyeleri, aileler ve öğrenciler yer aldı.

Geleceğimiz için çalışacağız

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programının ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, “Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 99. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her gününün bayram havasında geçmesini diliyorum. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamak adına milletimizden aldığımız destekle inşalalh gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, Ramazan Sürekçioğlu ve Ozi Ozborn dahil, gülümseyen insanlar
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Ramazan Sürekçioğlu ve Sabahattin Birinci dahil, gülümseyen insanlar, sakal
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, çocuk
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, Sinan Panta dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar
Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, sahnedeki insanlar, ayakta duran insanlar ve çocuk
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, sahnedeki insanlar ve basketbol sahası
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Tanju Yüksel dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 21 kişi, açık hava
Görüntünün olası içeriği: 17 kişi
Görüntünün olası içeriği: 25 kişi, gülümseyen insanlar
Görüntünün olası içeriği: 22 kişi, kalabalık
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, kalabalık
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve basketbol sahası
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve kalabalık
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, kalabalık
Görüntünün olası içeriği: kalabalık
Görüntünün olası içeriği: 28 kişi, gülümseyen insanlar, takım elbise
Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, gülümseyen insanlar, takım elbise
Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve kalabalık
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 33 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve kalabalık
Görüntünün olası içeriği: 46 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar
Görüntünün olası içeriği: 39 kişi, gülümseyen insanlar
Görüntünün olası içeriği: 29 kişi, gülümseyen insanlar
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve çocuk
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 13 kişi
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi
Görüntünün olası içeriği: 19 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 24 kişi, gülümseyen insanlar
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, takım elbise ve düğün
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Fehmi Duman ve Sabahattin Birinci dahil, gülümseyen insanlar

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ´un 23 Nisan Mesajı

Millî hakimiyetin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 99. yılında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm milletimize ve istikbâlimizin yegâne teminatı olan çocuklarımıza kutlu olsun!

23 Nisan, istiklalimize giden yolun başlangıcı, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. İstiklal mücadelemizde eşsiz bir kahramanlık destanı yazan milletimizin iradesi sonucu “ Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.” ülküsüyle Meclis´in kurulması, tam bağımsızlık yolunda azim ve kararlılığımızın tüm dünyaya ilanı anlamına gelmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ´un 23 Nisan Mesajı

Vatanımızın her bir köşesinin düşman tarafından işgal edildiği, istiklalimizin ayaklar altına alındığı karanlık tablodan aziz milletimiz şanlı bir haykırış ile ayağa kalkmış ve demokrasinin kalbi, milli iradenin temsil makamı olan TBMM kurulmuştur. Meclisimiz önce milletimizi tek bir çatı etrafında toplamış, sonra da eşine az rastlanan bir bağımsızlık mücadelesine başlanmıştır. Bu destansı mücadele sonunda genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmış, millet iradesi devlete yansımıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Milli İradenin hayat bulduğu bugünü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir.

Bu bayram dünya çocuklarının katılımı ile kutlanan barış ve kardeşlik gibi mühim değerlerin pekişmesine, farklı kültürlerin bir araya gelmesine olanak sağlamaktadır.

Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar önemli birer vesiledir. Bu günü coşku ve heyecanla kutlamanın onuru ve mutluluğu içindeyiz.

Çocuklar bugünün yarını, yarının umududur; çocuklar dünyanın en büyük saadeti, en büyük servetimiz ve umut kaynağımızdır. Bir milletin ilerlemesindeki temel taş çocuklardır. Çocuklar kendilerine verilen değerle, ilgiyle, şefkatle bir gökkuşağı edasıyla geleceği renklendireceklerdir.

Geleceğimizin güvencesi, milletimizin en değerli varlığı olan çocuklarımızın güzel bir ortamda yetişmesi, eğitim olanaklarının hep bir adım daha iyiye taşınması temel hedefimizdir. Çocuklarımız ne kadar sağlıklı, başarılı ve mutluysa bizler de o kadar başarılı ve huzurluyuz. Hepimizin bildiği gibi çocuklarını ve gençlerini iyiliğe, güzelliğe, doğruluğa, araştırmaya ve keşfetmeye yönelten ailelerin ve milletlerin gelecekleri daha iyi, daha sağlıklı, daha zengin, güçlü ve güvenlidir. Bizler milletimizin mutluluğu ve refahı için çalışan, milletimizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma yarışında olan, milli birliği koruyan nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz.

Çocuklarımıza imkanlar oluşturmak, onları vizyon sahibi yapmak, milli manevi değerlerle donatmak zorundayız. Bu çalışmalar biz yetişkinler için üst düzey bir sorumluluktur. Hz. Ali: “Çocuklarınızı kendi zamanınıza göre değil, onların yaşayacakları zamana göre yetiştirin.” sözü ile biz eğitimcilere yol göstermiştir. Bizler de bu düstur ile  bize emanet edilen çocuklarımızı mutlu bir geleceğe taşımak için mücadele etmekteyiz.

Türkiye Cumhuriyetinin ve Yüce Milletimizin umudu, neşesi ve aydınlık yarınların güvencesi sevgili çocuklar,

Sizler bizim aydınlık yarınlarımızsınız. Milletimizin ufku sizlerle açılacak, ülkemizin geleceği sizlerin omuzlarında yükselecektir. Bizlere gelecek güzel günlerin müjdesini veren, büyük medeniyetimizi, şanlı tarihimizi, eşsiz kültürümüzü yeniden diriltecek olan sizlersiniz. Güçlü Türkiye yolunda aydınlık geleceğimiz olan sizlerin ellerinde; ahlakla, imanla, ilimle-fenle bu ülke ilerleyecektir. Sizlere olan güvenimiz ve sevgimiz bu yolda rehberiniz, ışığınız olsun.

Bu duygular içinde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı,  şükran ve minnetle anıyor; ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Atatürk Spor Salonu’ndaki etkinlikle kutlanmaya devam etti.

Atatürk Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Sakarya Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu bayramın, barış ve kardeşlik gibi mühim değerlerin pekişmesine, farklı kültürlerin bir araya gelmesine olanak sağladığını söyledi.

BEĞENİ TOPLADI Saygı duruşu bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan etkinlik Ahmet Akkoç Ortaokulu öğrencisi Niran Önerin’in öğrenciler adına konuşma yapmasıyla devam etti. Daha sonrasında görme engelli Ecrin Eslem Köse’nin okuduğu şiir izleyicilerin büyük beğenisini topladı. 23 Nisan kapsamında birçok okulun katıldığı etkinliklerde öğrencilerin sergilemiş olduğu bir birinden farklı gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.

MİLLİ BİRLİĞİ KORUYAN NESİLLER YETİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ  Tarihin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk devletinin devamını emanet edecekleri yeni cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanların önemli bir vesile olduğunu vurgulayan Durmuş, “Bu bayram dünya çocuklarının katılımı ile kutlanan barış ve kardeşlik gibi mühim değerlerin pekişmesine, farklı kültürlerin bir araya gelmesine olanak sağlamaktadır. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar önemli birer vesiledir. Bu günü coşku ve heyecanla kutlamanın onuru ve mutluluğu içindeyiz. Çocuklar bugünün yarını, yarının umududur; çocuklar dünyanın en büyük saadeti, en büyük servetimiz ve umut kaynağımızdır. Bir milletin ilerlemesindeki temel taş çocuklardır. Çocuklar kendilerine verilen değerle, ilgiyle, şefkatle bir gökkuşağı edasıyla geleceği renklendireceklerdir. Geleceğimizin güvencesi, milletimizin en değerli varlığı olan çocuklarımızın güzel bir ortamda yetişmesi, eğitim olanaklarının hep bir adım daha iyiye taşınması temel hedefimizdir. Çocuklarımız ne kadar sağlıklı, başarılı ve mutluysa bizler de o kadar başarılı ve huzurluyuz. Hepimizin bildiği gibi çocuklarını ve gençlerini iyiliğe, güzelliğe, doğruluğa, araştırmaya ve keşfetmeye yönelten ailelerin ve milletlerin gelecekleri daha iyi, daha sağlıklı, daha zengin, güçlü ve güvenlidir. Bizler milletimizin mutluluğu ve refahı için çalışan, milletimizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma yarışında olan, milli birliği koruyan nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Durmuş, milletin mutluluğu ve refahı için çalışan, milleti muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma yarışında olan ve milli birliği koruyan nesiller yetiştirmek için çalıştıklarını belirterek, tüm çocukların bayramını kutladı.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER Şiirlerin okunduğu etkinlikte öğrencilerin halk oyunu gösterileri beğeniyle izlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da öğrencilere eşlik etti. Sportif gösteriler ve çeşitli yarışmaların düzenlendiği programda, öğrencilerin anne ve babalarıyla yaptığı çuvalla zıplama ve kaşıkla yumurta taşıma oyunları renkli görüntülere sahne oldu.

“AMPUTE TAKIMININ MAÇI AYAKTA ALKIŞLANDI”  Birbirinden renkli gösterilerin yapıldığı programda Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü ile Ahmet Akkoç Ortaokulu öğrencilerinin yaptığı gösteri izleyenlerden tam not aldı. Ampute takımının golleriyle seyirciler oyuncuları ayakta alkışladı. 23 Nisan etkinliklerinin final programında İl Milli Müdürü Fazilet Durmuş halk oyunları takımının gösterisinde oynadı.

Törene, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İdris Acartürk, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Danışan, vali yardımcıları, kaymakamlar, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Show Comments

Yorum kapalı.