Anavatan Partisi  Lideri  İbrahim ÇELEBİ  Yeni Yıl Mesajı Yayınladı

 Anavatan Partisi  Lideri  İbrahim ÇELEBİ  Yeni Yıl Mesajı Yayınladı

Aziz  Vatandaşlarım .

Millet olarak hepimizde derin izler  bırakan ve yıllar geçtikçe etkisini da fazla hissedecek travmalarla dolu 2017  yılını  saatler  sonra  uğurlayacağız.

Gönül ister ki yolcu ettiğimiz her yıl, insanlık ve milletimiz  adına tüm iyilikleri ve güzellikleri bıraksın,kötülük ve  kötülükleri de alsın götürsün.Ancak ne  yazık ki ,insani hasletlerin giderek yozlaştığı,insanı  insan yapan değerlerin günden güne  eridiği, sevginin  yerini nefretin,barış ve huzurun yerini  savaş ve  kargaşanın almaya başladığı dünyada her gelen yıl bir  öncekini aratıyor  artık. Dünyaya  ve  ülkelere  yön  verenlerin  hırsları,zaafları,sonu gelmez ihtirasları dünyayı giderek yaşanmaz bir hale  getiriliyor  maalesef.

Böyle  bir ortamda 2018 yılını  karşılarken,uzak ve Yakın tarihte yaşadıklarımızdan hareketle başımıza gelmesi kuvvetle muhtemel riskler ve  gelişmeler  için temennilerden öte,alacağımız bireysel,toplumsal ve  siyasal inisiyatif her  zamankinden çok daha değerli ve anlamlı hale gelmektedir.

Zira  her  yıl  başında  gelecek yıldan beklentilerimize yönelik dile getirdiğimiz temenniler, beklentilerimizin  karşılanması noktasında çok  da  anlam ve  değer taşımaktadır. Geleceğe yönelik hayallerimiz,umutlarımız,beklentilerimiz elbette vardır.Ancak bunların gerçeğe dönüşmesi, başta  siyasetçiler olarak bizlerin, sonra da millet olarak hepimizin  ortak akıl çerçevesinde  bir ve beraber olarak  göstereceğimiz samimi çabalara  bağlıdır.

Hürriyet ve  Bağımsızlık aşığı   bir Millet

Tarihin her  döneminde,her ahvalde kendi kaderini kendisi  tayin eden hürriyet ve  bağımsızlık aşığı   bir millet olarak bugün de inancımızla,azmimizle,birlik ve beraberlik içersinde  her türlü  sorunun üstesinden gelebilecek güce ve kararlılığa  sahibiz. Aydınlık ve  Çağdaş bir Türkiye ideali için millet iradesi dışında hiçbir güce ve  harici iradeye de ihtiyacımız  yok  çok şükür.

Tarihin bir kez daha  tekerrür edeceğinden de kimsenin şüphesi olmasın.

Karşımızdaki güç kim olursa olsun,kim neyin hesabında olursa  olsun korkulara ,endişelere teslim olmadan cesaretle ,kararlılıkla,var gücümüzle çalıştığımız  takdirde ,ülkemiz ve milletimiz üzerinde  hesabı olan hüsran bağımlısı güçler için  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Aziz Türk Milleti’nin  yeni zaferleri ile tarihin bir kez daha  tekerrür edeceğinden de kimsenin şüphesi olmasın.

Bu  inançla  2018 yılının  ülkemize,milletimize vr tüm insanlığa, barış ,huzur ve mutluluk  getirmesini diliyor  ;hepinizin yeni yılını en derin  sevgi ,saygı ve muhabbetlerimle kutluyorum

Comments are closed.