BBP Lideri Mustafa Destici”Türkiye Enerjisini Boşa Harcıyor”

BBP Lideri  Mustafa Destici”Türkiye  Enerjisini Boşa Harcıyor”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı  Mustafa Destici, Sakarya İl  Başkanı Cemal CAN’ın  mazbata  töreni  ardından  düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İŞTE  Desteci’nin  ana başlıkları

İDAM

ADALET

CADI AVI

RUSYA VE  ABD ‘YE  GÜVENEREK  İŞ YAPANLAR  HEP KAYBETMİŞLERDİR

TÜRKMENLER  SAHİPSİZ  BIRAKILDI

TÜRKİYE  ZARAR  GÖRMESİN  DİYE  TÜRKMENLER  SESLERİNİ YÜKSELTMİYOR.

İŞTE  SURİYEDE  BAYIRBUCAK  TÜRKMENLERİ  RUSLARIN  VE ESAT’IN ESARETİNE  BIRAKILDI.

KERKÜKTE  PKK  CİRİT ATIYOR.

MİLLETİ AYRIŞTIRYORLAR.

MECLİSTEKİ  PARTİLER  KENDİLERİNE  GÖRE  ANAYASA  PEŞİNDELER

GEÇMİŞE  BAKIP  DERS  ÇIKARMAMIZ  GEREKİYOR

Konuşmasının başında şehitlere rahmet, gazilere de şifa dileğinde bulunan Destici, Türkiye’nin 32 yıldır terör örgütü PKK ile mücadele ettiğini ve bu problemin büyüdüğünü söyledi.

Terör örgütüne karşı son dönemdeki mücadeleyi sonuna kadar desteklediklerini tekrarlayan Destici, terör örgütüyle mücadelenin onun bütün unsurlarına karşı olması gerektiğini belirtti.

Suriye’nin kuzeyinde PYD ve YPG’nin ittifaklar kuracak kadar güçlü bir hale getirilmesinin yanlış politikaların sonucu olduğunu savunan Destici, bundan sonra doğru politikalar yürütülmesini istedi.

Destici, terör örgütüne karşı yanaşık düzen eğitim almış sözleşmeli er ve erbaşlarla mücadele verildiğini dile getirerek, “32 yılda, yeterli sayıda, gerçekten o bölgede hain PKK terör örgütüne karşı mücadele edecek ve bunların bir kısmı mobil birlik olacak özel birlikler hala niye yetiştirilmedi? Yetiştirilmiyor da yanaşık düzen eğitim almış gönüllü er ve erbaşlarımız ya da sözleşmeli erlerimiz, o bölgede PKK’ya karşı mücadelede öne sürülüyor ve biz şehitler veriyoruz. Buna mutlaka ama mutlaka en kısa sürede çözüm bulunması lazım. Özel birliklerin, mobil birliklerin yetiştirilip devreye girmesi lazım.” değerlendirmesinde bulundu.

Bölgede tecrübeli öğretmen ve memurların görevlendirilmesi, işsizliğin önüne geçilmesi gerektiğine işaret eden Destici, terör örgütüne yönelik mücadelenin hala topyekun olmadığını ve eksikliklerinin sürdüğünü savundu.

‘Çocukları PKK’dan korumak için tecrübeli öğretmen şart’

Destici, ‘Doğuya stajyer öğretmenler yerine, en tecrübelisini, en vatanını seveni göndereceksiniz ki oradaki çocukları PKK’nın elinden kurtarabilesiniz’ dedi.

Doğuya gönderilen stajyer öğretmenleri, o bölgeye gönderenleri anlamadığını dile getiren Destici, “Bu kafayla giderseniz PKK o bölgede gençleri dağa çıkarmaya, beyinlerini yıkamaya devam eder. Öğretmenin en tecrübelisini, en vatanını seveni göndereceksiniz ki oradaki çocukları PKK’nın elinden kurtarabilesiniz?”dedi.

Musul operasyonu

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Musul operasyonunda PKK’nın PYD ile yer aldığını ifade ederek, terör örgütünün meşrulaşmaması için Türkiye’nin kararlı adımlar atması gerektiğini dile getirdi. Türkiye’nin mutlaka Musul operasyonunda yer alması gerektiğini dile getiren Destici, sadece hava operasyonlarında bulunmasının yeterli olmadığını söyledi.

Mustafa Destici, “Türkiye hem hava gücüyle hem kara gücüyle hem eğittiği güçlerle mutlaka ama mutlaka Musul operasyonunda yer almalı. Bu şekilde hem Türkmenler için hem o bölgedeki Arap, Kürt, Sünniler için şemsiye vazifesi görmeli ve bunların zarar görmemesi ya da en az zararla bu operasyondan sağ ve salim çıkmalarının önünü açmalı, hem de Musul’un statüsünün korunması adına ve gelecekteki statüsünün şekillenmesi adına da etkin bir rol oynamalı ve mutlaka o masada olmalıdır. Hem sahada olmalıdır, hem masada olmalıdır.” diye konuştu.

“FIRATIN DOĞUSU, BATISI DİYE BİR SINIR ÇİZİLEMEZ”

Fırat Kalkanı operasyonunda, Türkiye’ye bir sınır çizmenin doğru olmadığını dile getiren Destici, ‘Her toplantıda söylüyorum yine dile getiriyorum, Türkiye Fırat’ın doğusu, batısı diye kendine bir sınır çizemez. Fırat’ın doğusunda da batısında da ne olursa olsun YPG/PKK yok edilmelidir. Nerede olursa olsun asla bunların varlığına müsaade edilmemelidir’ dedi.

“ADİL, DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ”

Başkanlık sistemi

Başkanlık sistemi tartışmalarının da devam ettiğini hatırlatan Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz Büyük Birlik Partisi olarak kurulduğumuz günden bu yana şunu savunuyoruz; biz bu sisteme karşıyız, bu sistemin, bu düzenin değişmesini istiyoruz. Biz bu sisteme, bu düzene karşıyız derken kastettiğimiz nedir? Anti demokratik, darbe anayasasıyla yönetilen düzene karşı olduğumuzu söylüyoruz. Biz, vurguncu düzene karşı olduğumuzu söylüyoruz. Biz, gelir dağılımındaki adaletsizliği zirve yaptıran düzene karşı olduğumuzu söylüyoruz. Biz, haksızlıkların, zulümlerin, adaletsizliklerin olmadığı, tam demokratik, kişi hak ve hürriyetlerinin tam olarak yaşatıldığı, basın hürriyetinin eksiksiz bir şekilde olduğu, tam demokratik adil bir Türkiye istiyoruz. Bunu eğer başkanlık sistemi getirecekse o da olur. Yarı başkanlık sistemiyle bu sağlanacaksa o da olur. Parlamenter sistemle bu sağlanacaksa o da olur.

Biz, sistemin adına takılmış değiliz. Bizim için sistemin adı ikinci plandadır. Sistemin içeriği daha önemlidir. Gerçekten kuvvetler ayrılığı prensibini tam olarak sağlayacak ve milletin arzu ettiği anlamda tam demokratik sivil bir anayasaya Türkiye’yi kavuşturacak ve herkesin kendisini birinci sınıf hissettiği, adalete olan güvenin yüzde 100’lere yaklaştığı, kişi hak ve hürriyetlerinin önündeki tüm engellerin kaldırıldığı, inanç hürriyetinin önündeki tüm engellerin kaldırıldığı, kimsenin ötekileştirilmediği, nefret suçlarının olmadığı, basının hür bir şekilde görev yaptığı, seçim kanununu, seçim sisteminin adil olduğu, siyasi partiler yasasının demokratik olduğu bir düzen istiyoruz, bir sistem istiyoruz.”

Muhalefet partilerinin yeni anayasa, başkanlık sistemi, yarı başkanlık ya da parlamenter sistemle ilgili bir tekliflerinin gözükmediğini, iktidar partisinden bir teklif beklediklerinin altını çizen BBP Genel Başkanı Destici, şu ifadeleri kullandı:

“Meclis, iktidar partisinin taslağını bekliyor. Biz de iktidar partisinin taslağı geldiğinde nasıl bir sistem öneriyor, bu sistemin içerisinde ne vardır, elbetteki bunu gördükten sonra değerlendireceğiz, görüşümüzü de kararımızı da ondan sonra açıklayacağız. Şimdiden bir karar açıklamanın veya görüş beyan etmenin sağlıklı olmayacağını düşünüyorum. Milletin, memleketin hayrına neyse, biz bugüne kadar onun yanında durduk, bundan sonra da onun yanında durmaya devam edeceğiz.”

cuma1 cuma2 cuma3 cuma4 cuma5 cuma6 cuma7 cuma8 cuma9 cuma10 cuma11 cuma12 cuma14 cuma15 cuma16 cuma17 cuma18 cuma19 cuma20

“Gizli kriz var”

Türkiye’de gizli bir kriz olduğunu ve ağır bedeller ödemek yerine hafif, kontrollü bedellerle sürecin aşılması gerektiğini dile getiren Destici, kemer sıkılması gerekiyorsa kemer sıkılması, tasarruf edilmesi, üretime ve imalata yönelip, istihdamı artıracak tedbirlerin alınması gerektiğine işaret etti.

Adalete olan güvenin azaldığını da öne süren Destici, Türkiye’deki bütün süreçlerin hukuk içinde yürütülmesinden yana olduklarını bildirdi. Mustafa

Destici, “Sürecin cadı avına dönüştürülmesini, kurunun yanında yaşın yakılmasını, at izinin it izine karışmasına asla ve kata müsaade edilmemesini istiyoruz.” dedi.

REFERANDUMDA YÜZDE 90 İDAM ÇIKAR

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın idam cezasının meclisten geçerse onaylayacağını söylediğini ifade eden Genel Başkan  Mustafa Destici ”Samsun’dan seslenmek istiyorum. Eğer Cumhurbaşkanı idam cezasının mecliste onaylamasını isterse AK Parti grubu acilen bir teklif getirsin, MHP de bunu onaylayacağını söylemişti. Her iki partinin oyu anayasa değişikliği ve referandum için yeterli. Referanduma gidilsin, hiç kuşkuları olmasın en az yüzde 90’la idam cezası kabul edilir. Hain PKK’lı teröristler, en son Manisa’da 4 yaşındaki yavrucağı kaçırıp cinsel istismarda bulunanlar gibi cinsi sapıkların da mutlaka idam edilmesi lazım. Biz bu kahpe darbe girişiminden sonra da üçüncü grubu ekledik. Meclisi bombalayanlar, halkın üzerine bomba yağdıran darbeciler için de mutlaka idamın geri getirilmesi gerekli. Hepimiz biliyoruz ki Cumhurbaşkanı talep ederse, idam cezası meclise gelir. Milletin arzusu önünde artık kimsenin durmaması ve bu 3 kesim için idam cezasının geri getirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

YENİ SİSTEM ZARURET

Genel Başkan Mustafa Destici, Türkiye’nin 82 darbe anayasasından kurtulması ve demokratik sivil bir anayasaya geçmesi gerektiğini belirterek Türkiye’de sistem sorunu olduğunu söyledi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, ”Sistem değişikliğinin Türkiye için zaruret olduğuna inanıyoruz. Ama bu nasıl bir sistem değişikliği? Başkanlık mı, yarı başkanlık mı, tam demokratik parlamanter sistem mi? Önemli olan bunun içeriği. Türkiye’nin şu anda demokrasi ve adalet eksikliği var. Daha birçok problemin çözümünü hangi sistem sağlayacaksa biz o sistemin yanında dururuz. Şu anda iktidar partisinden bir teklif yok, bu teklifin gelmesi ve iyice tartışılması ve milletin nasıl bir sistem istendiğini çok iyi öğrenmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Büyük Türk milletini Parçalamak istemektedirler

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yılını kutlayan Destici, mesajında, “Cumhuriyeti kuran iradenin, 93 yıl önce büyük Türk milletine emanet ettiği TC devletinin kuruluşunun yıldönümü bugün, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde kutlanmalı ve asla ayrımcılığın bölücülüğün fitnenin malzemesi haline dönüştürülmemelidir” ifadelerini kullandı.

Destici, Türkiye Cumhuriyeti devletinin tam bağımsızlığını, Türklerin Anadolu’daki varlığını ve Anadolu Türk-İslam medeniyetini bir türlü içine sindiremeyen harici ve dahili güçlerin bugün de iş başında olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Büyük Osmanlı Devleti’ni parçalayarak milyonlarca Müslüman’ın kanını akıtanlar, milyonlarcasını yerlerinden ve yurtlarından edenler, bugünde Suriye’de ve Türkiye Cumhuriyeti devleti için de aynı oyunu sahneye koymak istemektedirler. Büyük Birlik Hareketinin daha önceleri de her zemin ve kulvarda dile getirdiği gibi; Büyük Türk milletini Kürt, Türk, Zaza, Çerkes, Boşnak, Alevi, Sünni diye ayırıp parçalamayı hedeflemektedirler.

Ülkemizin etrafında ve içerisinde nasıl bir oyunla ve düşmanla karşı karşıya kaldığımızı idrakinde olmalıyız. Ve tezgahlanan bu oyunlara asla düşmemeliyiz.

Bugün, terör örgütünü maşa olarak kullanıp ülkemizin içini karıştırarak bizi bölmeye çalışanlar ve onların içerdeki işbirlikçileri şunu akıllarından çıkarmasınlar; hangi oyun kurulursa kurulsun, hangi hain plan tezgahlanırsa tezgahlansın milletimiz bunu yenecek imana iradeye ve kararlılığa sahiptir.

Türkiye Cumhuriyetini devletini yönetenler, hükümet edenler, herkesten önce bu oyunları bozacak kararlılığı ve iradeyi ortaya koymalı, kuvvetler ayrılığı prensibinin tam olarak işlemesi için gerekli adımları atmalıdırlar. Bu ülkeyi, cumhuriyetin temel esaslarından olan milli iradeyi tesis edecek demokratik, sivil bir anayasaya mutlaka kavuşturmalıdırlar.

Çelikleşmiş bir irade ile, adeta küllerinden yeniden doğarcasına 93 yıl önce kurulan Cumhuriyetimiz, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır.

Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.

Türkiye Cumhuriyeti bugünlere kolay gelmemiştir.  Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu mukaddes topraklar uğruna, yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimizi unutmamalıyız.

Cumhuriyet’imizin en önemli özelliği, herkes tarafından benimsenmiş, kavranmış ve herkes tarafından kucaklanmış olmasıdır. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyete kadar varlığının en önemli güvencesidir.

Türk Milleti, bugün geldiğimiz noktadan daha ileri ufuklara ancak Cumhuriyet ile varabileceğinin bilincindedir. Bu anlamlı günde, hep beraber el ele kenetlenelim.

Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım. İstediğimiz; barıştır, birlik ve beraberliktir, bölünmez bütünlüğümüzün muhafazasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin 93. kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun kahraman silah arkadaşlarına, milleti ve vatanı için canlarını seve-seve feda eden şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyor, rahmetle anıyorum” dedi.

Habervole  Genel Yayın Yönetmeni  Fehmi DUMAN’ın Büyük Osmanlı Devleti’ni parçalayarak milyonlarca Müslüman’ın kanını akıtanlar, milyonlarcasını yerlerinden ve yurtlarından edenler, bugünde Suriye’de ve Türkiye Cumhuriyeti devleti için de aynı oyunu sahneye koymak istemektedirler. Büyük Birlik Hareketinin daha önceleri de her zemin ve kulvarda dile getirdiği gibi; Büyük Türk milletini Kürt, Türk, Zaza, Çerkes, Boşnak, Alevi, Sünni diye ayırıp parçalamayı hedeflemektedirler  bu  Büyük OSMANLI Devleti’ni  parçalamak isteyenlerle  Şu  anki  Türkiye  Cumhuriyetini  Parçalamak isteyenler   aynı mı  sorusuna”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı  Mustafa Destici “O zaman  bu  ülke  üzerinde   kötü  emelleri  olanlarında  bu  günde  farklı   işbirlikçileri ile  ülkemiz  üzerinde   her  türlü  oyunu oynamaktadırlar.Evet  diyebilirim  aşağı  yukarı  o  zaman ki  düşman  bu  zamanda da boş durmuyorlar”dedi.

Habervole  Genel Yayın Yönetmeni  Fehmi DUMAN   İslam  Coğrafyasında  birbirini  boğazlayanların  varlığı  Üretimden  uzak  oluşları mı  ?  sorusuna

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı  Mustafa Destici, Batılı  Devletler  Petrolün  kontrolünü eline  aldı.Üretim olmayınca  Birbirlerini  boğazlamaları  kolaylaştı”dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı  Mustafa Destici, Sakarya İl  Başkanı Cemal CAN’a  başarılar dilerken  Bu  güne kadar  İl Başkanlığı  görevini sürdüren Suat ÇİLLİOĞLU’na  teşekkür etti. ÇİLLİOĞLU Bundan  böyle  Daha  önemli  görevlerde  hizmet  etmeye  devam edecek  dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı  Mustafa Destici, Sakarya  ilinde  Büyük Birlik Partisine  üye  olanlara   rozetlerini taktı.

Comments are closed.