Çocuk Vakfı

Buradasınız Ana Sayfa  > Amaçlar  > Çocuk >  Çocuk Vakfı

Çocuğun sosyal, kültürel ve eğitim bakımından gelişmesine katkıda bulunmak.Çocukluk çağlarının evreleri dikkate alınarakprogramlar geliştirmek. Çocuk psikolojisi, sağlığı, eğitimi alanlarında ortaya çıkan verilerinışığında okul öncesi ve okul çağı çocuklarının sorunlarına yardımcı olacak araştırmaların yapılmasına ortam hazırlamak. Aile, çocuk, okul ve çevre ilişkilerinin düzenlenmesinde benzer kurum ve kuruluşlarla işbirliğini sağlamak. Beden ve ruh sağlığının kazanılmasında, özel ilgi gerektiren çocuklara yönelik çalışmalara öncülük etmek.Çalışan çocukların sorunlarına sosyal açıdan çözümler sağlayıcı öneriler geliştirmek. Aile ve çocuk konulu sosyal araştırmaların sonuçlarını kamuoyuna duyurmak.Çocukları olumsuz yönde etkileyen uyarıcılar karşısındakoruyucu tedbirler almak; çocuk haklarının savunulmasında ısrarlı ve kararl olmak.

Ahmet KeremÇocuklarımızın sevgi ortamı içinde büyümelerini temin etmek amacıyla aile’nin değerini benimsetici çalışmaları özendirmek. Çocukları toplum gerçeklerinden soyutlamadan, yaşadıkları dünyanın bilincine ulaşmalarına yardımcı olmak.

Çocukların kardeşliği inancından hareketle, çocuga felsefe ile bakmanın yeni ufuklar açabileceğini evrensel çocuk politikasını temeli kabul etmek. Çocuğa yönelik dil, sanat ve edebiyatın oluşmasında sanat ve edebiyat çevrelerini çocuğa uyandırmak. İçinde yaşadığı toplumun değerlerine saygılı, bütün insanlığa şevkatle bakabilen, ideal ahlakı özümsemiş, sağlam karakterli, insanlığa hizmet etemeye kararlı, ruh zenginliğine ulaşmış, erdemli kuşakların yetiştilmesi Çocuk Vakfı’nın varoluş sebebidir.

Çocuk felsefesi anlayışı:
Bir çocukta bütün çocukları düşünmek.

Çocuk ödevi yaklaşımı:
Türkiye’de ve dünyada tek bir sorunlu çocuk kalmayıncaya kadar çocuk ödevine çalışmak ve çocuklara önceliğin verilmesi için öncülük etmek.


İletişim Bilgileri

Adres:
Zafer Sokak No:17 34371 Nişantaşı/İSTANBUL
GPS:
41.0507362, 28.988225599999964
Telefon:
+90212 240 23 83
cocukvakfi@yahoo.com cocukedebiyatiokulu@cocukvakfi.org.tr cocukhaklariokulu@cocukvakfi.org.tr
Website:
http://www.cocukvakfi.org.tr/

Yoruma kapalı.