İYİ Parti Isparta Milletvekili Cesur'dan korona virüs uyarısı

Spread the love

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’dan kritik koronavirüs uyarısı geldi. Cesur şu an için 1,17 olan vaka büyüme oranının 0,5’in altına düşmemesi durumunda sağlık sistemimizin bu yükü taşıyamayacağını ifade etti.

65 yaş üstü izolasyon ve “Evde Kal” çağrılarının belirli bir oranda işe yaradığını belirten Cesur, “Ancak çağrılar yetmemiş. Vaka Büyüme Hızı/Oranı 0.5’in altına inmezse, sağlık sistemimiz taşıyamaz. Bu rakamlar henüz pik yapmamış halleri” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulunan Cesur, “Derhal vatandaşa ekonomik destekli 14 gün tam sosyal izolasyonu sağlayın” ifadelerini kullandı.
(Vaka x 400) + (ölüm x 1000)=vaka sayısı” formülüne göre hesaplandığında bugün tespit edilmemiş ve taşıyıcı 792800 kişi olduğunu dile getiren Cesur, “Kaçı izole, kaçı semptomsuz dolaşıyor ve ortalama 4 kişiye yayıyor bilmiyoruz. Bildiğimiz şu; derhal insanları evde tutmazsanız, sağlık sistemi çöker, İtalya olmayalım” çağrısında bulundu. 24 Mart itibariyle bin 872 vaka bulunurken koronavirüsten dolayı 44 kişi hayatını kaybetti. Vaka büyüme oranı ise 1,17 olarak tespit edildi.

 Meral AKŞENER

Meral AKŞENER

Genel Başkan

18 Temmuz 1956’da İzmit Gündoğdu’da doğdu. Baba adı Tahir Ömer, anne adı Sıddıka’dır. 
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi. Doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı.DEVAMINI OKU

 Mehmet Salim ENSARİOĞLU

Mehmet Salim ENSARİOĞLU

Siyasi İşler Başkanı

1955 yılında Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde doğdu. Abdurrazzak bey ile Zekiye hanımın oğlu; Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanıdır. 
İlk ve orta öğrenimini bitirdikten sonra, çiftçilik ve serbest ticaretle uğraştı, inşaat müteahhitliği yaptı. Dicle İI Genel Meclis Üyeliğinde bulundu.DEVAMINI OKU

Av. Uğur POYRAZ

Av. Uğur POYRAZ

Genel Sekreter

1977 yılında Emirdağ’da doğan Uğur POYRAZ; ilk, orta ve lise eğitimini Ankara Yükseliş Koleji’nde tamamladı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda Anayasa Hukuku alanında akademik çalışmalar yapan Poyraz; “Çıkar Amaçlı Suç Örgütlerinin Uyum Yasaları Çerçevesinde Anayasal Değerlendirilmesi” başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamladı. Anayasa Hukuku yanı sıra sınıraşan suçlar ve örgütlü suçlar konularında da uzman olan Poyraz; 19 yıldır kendi kurduğu hukuk şirketi bünyesinde avukatlık yapmaktadır. Sanayici ve iş insanı olarak turizm ve sağlık alanlarında çeşitli yatırımları bulunan Poyraz; evli ve bir çocuk babasıdır.

 Koray AYDIN

Koray AYDIN

Teşkilat Başkanı

Koray Aydın, 1955 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini, babasının memuriyeti sebebiyle Anadolu’nun çeşitli yerlerinde tamamlayan Aydın, 1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.DEVAMINI OKU

 Ümit DİKBAYIR

Ümit DİKBAYIR

Mali İşler Başkanı

“Sakarya/Hendek – 1968, Yusuf, Muradiye. 
İlk ve ortaöğrenimini Hendek’te, lise eğitimini Sakarya 1. Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı. 
1989 yılında vatani görevini gerçekleştirdikten sonra, 48 yıllık aile firmasının yönetim kurulu başkanı olarak görevine başladı. 
İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi olup, İyi Parti Mali İşler Başkanıdır. 
Dikbayır, evli ve 2 çocuk babasıdır.”

 Mustafa Cihan PAÇACI

Mustafa Cihan PAÇACI

Ekonomi Politikaları Başkanı

25 Mart 1949’da Malatya’da doğdu. Ekonomist ve Bankacı; Ankara İktisadi ve Ticarî İlimler Akademisi’ni bitirdi. Şekerbank’ta Genel Müdür Yardımcılığı, Etibank Bankacılık Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Halk Bankası Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı…DEVAMINI OKU

Prof. Dr. Metin ERGUN

Prof. Dr. Metin ERGUN

Yerel Yönetimler Başkanı

“23 Şubat 1963’te Muğla ili Milas ilçesi Kargıcak köyünde doğdu. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Nazife’dir. 
Öğretim Üyesi; Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek Lisansını Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, Doktorasını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı. 
Erzurum Atatürk ve Konya Selçuk Üniversiteleri Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1996’da doçent, 2006’da profesör unvanını aldı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nde Öğretim Üyeliği görevinde bulundu. 
21. ve 23. Dönem Muğla Milletvekili ve İYİ Parti kurucu üyesi olup, İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı olarak görev yapmaktadır. 
İyi düzeyde İngilizce, Rusça ve Farsça bilen Ergun, evli ve 2 çocuk babasıdır.”

Dr. Aytun ÇIRAY

Dr. Aytun ÇIRAY

Millî Güvenlik Politikaları Başkanı 

Aytun Çıray, 1957 yılında İzmir, Bayındır’da doğdu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1981 yılında mezun oldu. 1988 yılında İç hastalıkları dalında uzmanlık öğrenimini tamamladı. 1989 yılında 32 yaşında Başhekim oldu.DEVAMINI OKU

 Yavuz AĞIRALİOĞLU

Yavuz AĞIRALİOĞLU

Parti Sözcüsü 

“1 Şubat 1972’de Trabzon Çaykara’da doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Hatice’dir. 
İlk, orta ve lise öğrenimini Yozgat Sorgun’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. 
Gençlik yıllarından itibaren cemiyetçilik faaliyetlerinde bulundu ve memleket meselelerinde inisiyatif aldı. 1995-1997 yıllarında Nizam-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlığı; merhum Muhsin Yazıcıoğlu döneminde BBP MKYK üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı vazifelerinde bulundu. 2011 yılından itibaren Türkiye İnisiyatif Merkezi başkanlığını yürütmektedir. 2018-2019 arası yasama yılında İYİ Parti Grup Başkanvekilliği vazifesinde bulundu.
Ağıralioğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.”

Av. Berna SUKAS

Av. Berna SUKAS

Gençlik Politikaları Başkanı 

Berna Sukas, 15 Haziran 1971’de Aydın’da doğdu. Sukas, İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi bölümünden mezun oldu.

 Ayşe Sibel YANIKÖMEROĞLU

Ayşe Sibel YANIKÖMEROĞLU

Kadın Politikaları Başkanı 

1966 yılında Ankara’da doğdu. Sırasıyla Çankaya İlkokulu, Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde eğitim hayatını sürdürdü…DEVAMINI OKU

Prof. Dr. İsmail TATLIOĞLU

Prof. Dr. İsmail TATLIOĞLU

Kalkınma Politikaları Başkanı 

“Bursa / Orhaneli – 1960, Durali, Kamile. 
Öğretim Üyesi; Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Ekonomi – Maliye alanında Uludağ Üniversitesinde yaptı. 
1 yıl ODTÜ, yaklaşık 2 yıl da Glasgow Üniversitesinde çalışmalar yaptı. Uludağ Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesinde öğretim üyeliği görevinde bulundu. 
İyi düzeyde İngilizce bilen Tatlıoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.”

 Yavuz TEMİZER

Yavuz TEMİZER

STK İlişkileri Başkanı

1976 yılında Elazığ’da doğdu. İlköğrenimini Malatya Fırat İlkokulu(1983-1985) ve Kahramanmaraş Albayrak İlkokulu’nda (1985-1988) tamamladı. Orta öğrenimini Kahramanmaraş Anadolu Lisesi(1988-1989), Niğde Anadolu Lisesi (1989-1992) ve Gazi Anadolu Lisesi’nde (1992-1995) tamamladı. 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği bölümünden mezun oldu.DEVAMINI OKU

Dr. Şenol SUNAT

Dr. Şenol SUNAT

Toplumsal Politikalar Başkanı 

2 Ekim 1956’da Bursa’da doğdu. Aslen Manisa-Somalıdır. İlkokulu Adıyaman, orta okulu ve liseyi İzmir’de bitirdi, yüksek öğrenimine Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Botanik-Kimya Bölümü ve İzmir Yüksek Öğretmen Okulunda devam etti.DEVAMINI OKU

 Ahmet Kamil EROZAN

Ahmet Kamil EROZAN

Uluslararası İlişkiler Başkanı

1950 Bursa/Mudanya doğumludur. Babası Ahmet Agah bey, Annesi Ayşe Neriman hanımdır. 
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1973 yılında mezun oldu. 
Çok iyi düzeyde Fransızca,İngilizce ve Rusça bilen Erozan, evli ve 2 çocuk babasıdır.DEVAMINI OKU

 Nuri OKUTAN

Nuri OKUTAN

Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı

“6 Aralık 1962’de Isparta’da doğdu. Baba adı Ramazan, anne adı Fatmana’dır. 

Vali; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde Yönetim-Organizasyon alanında yüksek lisans yaptı. İngiltere’de mesleki konularda eğitim aldı. 
Değişik ilçelerde kaymakamlık, İçişleri Bakanlığı bünyesinde Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı; Siirt, Sakarya, Trabzon ve Şanlıurfa valilikleri görevlerinde bulundu. 
İyi düzeyde İngilizce bilen Okutan, evli ve 3 çocuk babasıdır.”

 Aydın Adnan SEZGİN

Aydın Adnan SEZGİN

Siyaset Akademisi Başkanı

Emekli Büyükelçi Aydın Adnan Sezgin, 13 Temmuz 1956’da Aydın’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Paris ve Ankara’da tamamlamıştır. Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Hacettepe Üniversitesi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümünde lisans; Paris Pantheon-Assas Üniversitesi’nde Ekonomi ve Uygarlıklar alanında yüksek lisans eğitimi almıştır. 

1982 yılında Dışişleri Bakanlığı sınavını kazanarak Bakanlığa giren SEZGİN, muhtelif iç ve dış görevlerde bulunduktan sonra Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Paris Başkonsolosluğu ve Dışişleri Bakanlığı Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. 

2010-2014 yıllarında Moskova Büyükelçisi, 2014-2016 yıllarında Roma Büyükelçisi ve Roma’daki BM Kuruluşları Nezdinde Daimi Temsilci olarak görev yapmıştır. 2017 yılında İYİ Parti’ye katılmak üzere emekli olmuştur. 

İYİ Parti’nin kurucuları arasında yer alan ve Genel İdare Kurulu üyesi olan Aydın Adnan Sezgin, 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen genel seçimlerde Aydın Milletvekili seçilmiştir. 

İYİ Parti Siyaset Akademisi Başkanı ve Türkiye Felsefe ve İnsan Hakları Vakfı kurucu üyesidir.

Av. Ünzile YÜKSEL

Av. Ünzile YÜKSEL

Doğum Tarihi – Yeri : 21 Mart 1958 – Giresun 
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Asıl Üye

 Nazlı Aspay ŞENER

Nazlı Aspay ŞENER

Doğum Tarihi – Yeri : 26 Mart 1972 – Aydın 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Sosyolog
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Asıl Üye

Av. Ethem BAYKAL

Av. Ethem BAYKAL

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Mart 1960 – Adana 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Yüksek lisans
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Asıl Üye

Av. Batuhan YILMAZ

Av. Batuhan YILMAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 14 Kasım 1977 – Zonguldak 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Asil Üye

Av. Süleyman ÇETİN

Av. Süleyman ÇETİN

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Temmuz 1967 – Mersin 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Asıl Üye

Av. Ayşegül ÖZYİĞİT GÜL

Av. Ayşegül ÖZYİĞİT GÜL

Doğum Tarihi – Yeri : 16 Haziran 1987 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Asıl Üye

Av. Mehmet Şerif AVCI

Av. Mehmet Şerif AVCI

Doğum Tarihi – Yeri : 10 Şubat 1972 – Diyarbakır 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Asıl Üye

Av. Baha Cankut SARITAŞ

Av. Baha Cankut SARITAŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 1985 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Uluslararası Özel Hukuk Yüksek Lisansı
Mesleği / Sanatı : Hukukçu
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Asıl Üye

Av. Yaşar MEYVACI

Av. Yaşar MEYVACI

Doğum Tarihi – Yeri : 14 Ocak 1953 – Manyas 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Asıl Üye

Av. Koray HAYVACI

Av. Koray HAYVACI

Doğum Tarihi – Yeri : 21 Mart 1981 – Yahyalı 
Öğrenim Durumu : Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Asıl Üye

Av. Akın UYAR

Av. Akın UYAR

Doğum Tarihi – Yeri : 11 Eylül 1984 – Yozgat 
Öğrenim Durumu : Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Asıl Üye

MERKEZ DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELERİ

Av. Metehan KUTLU

Av. Metehan KUTLU

Doğum Tarihi – Yeri : 16 Kasım 1992 – Altındağ 
Öğrenim Durumu : Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Yedek Üye

Av. Seyrangül NESLİHANOĞLU

Av. Seyrangül NESLİHANOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Mayıs 1970 – Kozaklı 
Öğrenim Durumu : Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Yedek Üye

Av. Şeyda Zeynep IRMAK

Av. Şeyda Zeynep IRMAK

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Haziran 1991 – Altındağ 
Öğrenim Durumu : Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Yedek Üye

Av. Ömer Furkan DAĞ

Av. Ömer Furkan DAĞ

Doğum Tarihi – Yeri : 22 Ağustos 1994 – 
Öğrenim Durumu : Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Yedek Üye

Av. Esra YILMAZ

Av. Esra YILMAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 6 Ağustos 1991 – Afyonkarahisar 
Öğrenim Durumu : Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Yedek Üye

Av. Ahmet ERENOĞLU

Av. Ahmet ERENOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 20 Nisan 1975 – Kars 
Öğrenim Durumu : Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat – Arabulucu
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Yedek Üye

Av. Durmuş İLHAN

Av. Durmuş İLHAN

Doğum Tarihi – Yeri : 3 Kasım 1977 – Ayaş 
Öğrenim Durumu : Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Merkez Disiplin Kurulu Yedek Üye

Av. Berna SUKAS

Av. Berna SUKAS

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Haziran 1971 – Aydın 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Hukukçu, Ev Kadını
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Naci CİNİSLİ

Naci CİNİSLİ

Doğum Tarihi – Yeri : 28 Mayıs 1969 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümü
Mesleği / Sanatı : İşletmeci
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

Dr. Aytun ÇIRAY

Dr. Aytun ÇIRAY

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ocak 1957 – İzmir 
Öğrenim Durumu : Ege Üniversitesi, Tıp Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Doktor
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Ümit DİKBAYIR

Ümit DİKBAYIR

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Ağustos 1968 – Hendek 
Öğrenim Durumu : Sakarya 1. Endüstri Meslek Lisesi
Mesleği / Sanatı : Sanayici, İş İnsanı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Yavuz AĞIRALİOĞLU

Yavuz AĞIRALİOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1972 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi
Mesleği / Sanatı : İş İnsanı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Mehmet Tolga AKALIN

Mehmet Tolga AKALIN

Doğum Tarihi – Yeri : 4 Mayıs 1974 – Edirne 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Ersin BEYAZ

Ersin BEYAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 1977 – Gümüşhane 
Öğrenim Durumu : Haliç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İç Mimarlık Bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Adamı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Rıdvan UZ

Rıdvan UZ

Doğum Tarihi – Yeri : 19 Şubat 1975 – Çanakkale 
Öğrenim Durumu : Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesi 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Aydın Adnan SEZGİN

Aydın Adnan SEZGİN

Doğum Tarihi – Yeri : 13 Temmuz 1956 – Aydın 
Öğrenim Durumu : Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü, Paris Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi, Yüksek Lisans 
Mesleği / Sanatı : Emekli Büyükelçi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Ayşe Sibel YANIKÖMEROĞLU

Ayşe Sibel YANIKÖMEROĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 11 Mayıs 1966 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Orta Doğu Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : İnşaat Yüksek Mühendisi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Mehmet Salim ENSARİOĞLU

Mehmet Salim ENSARİOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1955 – Diyarbakır 
Öğrenim Durumu : Lise
Mesleği / Sanatı : Müteahhit, Eski Bakan
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

Prof. Dr. Metin ERGUN

Prof. Dr. Metin ERGUN

Doğum Tarihi – Yeri : 23 Şubat 1963 – Muğla 
Öğrenim Durumu : Selçuk Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Doktora
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Zeki Hakan SIDALI

Zeki Hakan SIDALI

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Mart 1969 – Mersin 
Öğrenim Durumu : Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Fakültesi
Mesleği / Sanatı : İş Adamı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Koray AYDIN

Koray AYDIN

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Kasım 1955 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Karadeniz Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği
Mesleği / Sanatı : Makine Mühendisi, Eski Bakan
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Mustafa Cihan PAÇACI

Mustafa Cihan PAÇACI

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Mart 1949 – Elazığ 
Öğrenim Durumu : Ankara İktsadi ve Ticari İlimler Akademisi, İşletme Bölümü
Mesleği / Sanatı : Ekonomist
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 İsmet KOÇAK

İsmet KOÇAK

Doğum Tarihi – Yeri : 23 Şubat 1957 – Ardahan 
Öğrenim Durumu : Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Bölümü 
Mesleği / Sanatı : Makina Mühendisi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Dursun ÇOLAK

Dursun ÇOLAK

Doğum Tarihi – Yeri : 13 Eylül 1967 – Refahiye 
Öğrenim Durumu : Lise Mezunu
Mesleği / Sanatı : İş İnsanı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

Prof. Dr. İsmail TATLIOĞLU

Prof. Dr. İsmail TATLIOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ekim 1960 – Orhaneli 
Öğrenim Durumu : Atatürk Üniversitesi, İşletme Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Sultan Neslihan SEVEN

Sultan Neslihan SEVEN

Doğum Tarihi – Yeri : 11 Ağustos 1979 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Işık Üniversitesi, Elektrik Elektronik Mühendisi Bölümü
Mesleği / Sanatı : Moda Tasarımcısı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Ahmet Kamil EROZAN

Ahmet Kamil EROZAN

Doğum Tarihi – Yeri : 14 Mart 1950 – Bursa 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararsı İlişkiler 
Mesleği / Sanatı : Emekli Büyükelçi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Cumali DURMUŞ

Cumali DURMUŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Ekim 1962 – Kocaeli 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, İşletme Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Ekonomist
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Mehmet ASLAN

Mehmet ASLAN

Doğum Tarihi – Yeri : 29 Nisan 1983 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Yeditepe Üniversitesi, İşletme Bölümü
Mesleği / Sanatı : İşadamı, Sanatçı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Samet REİS

Samet REİS

Doğum Tarihi – Yeri : 8 Mart 1983 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Dumlupınar Üniversitesi İİBF 
Mesleği / Sanatı : İş İnsanı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Mehmet ARSLAN

Mehmet ARSLAN

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Şubat 1956 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi Teknoloji Bölümü
Mesleği / Sanatı : Eğitimci, Siyasetçi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

Av. Uğur POYRAZ

Av. Uğur POYRAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 4 Ekim 1977 – Emirdağ 
Öğrenim Durumu : Selçuk Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Gazi Üniversitesi, Anayasa Hukuku Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Avukat, Sanayici, İş Adamı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Nuri OKUTAN

Nuri OKUTAN

Doğum Tarihi – Yeri : 6 Aralık 1962 – Isparta 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uludağ Üniversitesi, Sosyal Bilimler Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Emekli Vali
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Hasan TOKTAŞ

Hasan TOKTAŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Kasım 1971 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Yıldız Teknik Üniversitesi, Harita Mühendisliği Bölümü
Mesleği / Sanatı : Harita Mühendisi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Süleyman Sırrı ÖZDOLAP

Süleyman Sırrı ÖZDOLAP

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Nisan 1956 – Adana 
Öğrenim Durumu : Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü
Mesleği / Sanatı : Matematik Mühendisi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

Dr. Mesut ÖZARSLAN

Dr. Mesut ÖZARSLAN

Doğum Tarihi – Yeri : 18 Nisan 1976 – Sivas 
Öğrenim Durumu : Selçuk Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Doktora
Mesleği / Sanatı : İnşaat Yüksek Mühendisi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Şükrü KULEYİN

Şükrü KULEYİN

Doğum Tarihi – Yeri : 31 Temmuz 1961 – Trabzon 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Burhanettin KOCAMAZ

Burhanettin KOCAMAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 1955 – Mersin 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Mühendis
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

Prof. Dr. Murat KARAMAN

Prof. Dr. Murat KARAMAN

Doğum Tarihi – Yeri : 8 Kasım 1976 – İmranlı 
Öğrenim Durumu : Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp
Mesleği / Sanatı : Akademisyen
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Fuat GEÇEN

Fuat GEÇEN

Doğum Tarihi – Yeri : 1959 – Hatay 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi Metalurji Bölümü
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Halil AYDOĞDU

Halil AYDOĞDU

Doğum Tarihi – Yeri : 10 Şubat 1962 – Söğüt 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü
Mesleği / Sanatı : Yönetici
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Emir Sami İŞMEN

Emir Sami İŞMEN

Doğum Tarihi – Yeri : 26 Haziran 1979 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Kocaeli Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü
Mesleği / Sanatı : İş İnsanı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Yiğit KARAKIŞ

Yiğit KARAKIŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 24 Mart 1977 – Ankara 
Öğrenim Durumu : ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Lisansı Boğaziçi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı
Mesleği / Sanatı : İletişim Stratejileri Uzmanı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

Dr. Aylin CESUR

Dr. Aylin CESUR

Doğum Tarihi – Yeri : 1973 – Eskişehir 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Doktor
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Haydar Arda ÇAKMAK

Haydar Arda ÇAKMAK

Doğum Tarihi – Yeri : 24 Mart 1977 – Ankara 
Öğrenim Durumu : California State University İnşaat Mühendisliği
Mesleği / Sanatı : İş İnsanı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Sena AKSAKALLI

Sena AKSAKALLI

Doğum Tarihi – Yeri : 09 Mayıs 1998 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Öğrenci
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Betül TOSUN

Betül TOSUN

Doğum Tarihi – Yeri : 16 Temmuz 1997 – Kocasinan 
Öğrenim Durumu : Erciyes Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Mesleği / Sanatı : İş İnsanı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Burcu AKÇARU

Burcu AKÇARU

Doğum Tarihi – Yeri : 16 Kasım 1977 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı
Mesleği / Sanatı : İngilizce Öğretmeni, Mütercim Tercüman
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

Dr. Şenol SUNAT

Dr. Şenol SUNAT

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Ekim 1956 – Manisa 
Öğrenim Durumu : Anadolu Üniversitesi, İşletme Bölümü, Gazi Üniversitesi, Bitki Sitogenetiği Doktora
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

Av. Mine BAŞ

Av. Mine BAŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 20 Haziran 1969 – Tokat 
Öğrenim Durumu : Dokuz Eylül Üniversitesi, Hukuk Fakültesi 
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Berna BİÇER

Berna BİÇER

Doğum Tarihi – Yeri : 23 Haziran 1968 – Yozgat 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Diş Hekimi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Nihal AĞCA

Nihal AĞCA

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ocak 1974 – Adana 
Öğrenim Durumu : Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Kadını, Yönetim Danışmanı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 İlay AKSOY

İlay AKSOY

Doğum Tarihi – Yeri : 16 Aralık 1969 – Kıbrıs 
Öğrenim Durumu : East Sydney Technial College, Moda Tekstil Bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Kadını
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 Bülent GÜRSOY

Bülent GÜRSOY

Doğum Tarihi – Yeri : 12 Aralık 1966 – Ordu 
Öğrenim Durumu : Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
Mesleği / Sanatı : İnşaat Mühendisi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 M. Cem ÖZDEMİR

M. Cem ÖZDEMİR

Doğum Tarihi – Yeri : 20 Mart 1975 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Celal Bayar Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü
Mesleği / Sanatı : İş insanı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

 İbrahim GÜZEL

İbrahim GÜZEL

Doğum Tarihi – Yeri : 17 Şubat 1976 – Malatya 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

Prof. Dr. Şule GÖK TÜDEŞ

Prof. Dr. Şule GÖK TÜDEŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 16 Aralık 1968 – Ceyhan 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Asıl Üye

GENEL İDARE KURULU YEDEK LİSTE

Av. Ali KAMIŞ

Av. Ali KAMIŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Ağustos 1967 – Erdemli 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

Prof. Dr. Sinan SÖZEN

Prof. Dr. Sinan SÖZEN

Doğum Tarihi – Yeri : 1967 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Vedat BAYRAM

Vedat BAYRAM

Doğum Tarihi – Yeri : 26 Kasım 1956 – Niğde 
Öğrenim Durumu : Marmara Üniversitesi, Spor Akademisi
Mesleği / Sanatı : Emekli Bürokrat, Siyasetçi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Hayrettin NUHOĞLU

Hayrettin NUHOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Temmuz 1953 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Devlet Mimar Mühendis Akademisi, İstanbul İşletme Fakültesi
Mesleği / Sanatı : İnşaat Mühendisi, İşletme Uzmanı 
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

Av. Feridun BAHŞİ

Av. Feridun BAHŞİ

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Ocak 1959 – Antalya 
Öğrenim Durumu : İstanbul Ünivertesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Emekli Hakim
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Ahmet Ersagun YÜCEL

Ahmet Ersagun YÜCEL

Doğum Tarihi – Yeri : 18 Temmuz 1972 – Osmaniye 
Öğrenim Durumu : Yıldız Teknik Üniversitesi, California Newport Üniversitesi,
Mesleği / Sanatı : Üst Düzey Yönetici
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Cevat SARAÇ

Cevat SARAÇ

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ağustos 1952 – Bingöl 
Öğrenim Durumu : Bursa Eğitim Enstitüsü, Sosyal Bilimler bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Adamı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Hasan Hüseyin TÜRKOĞLU

Hasan Hüseyin TÜRKOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Mayıs 1968 – Osmaniye 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Siyasetçi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Burak ÖZTÜRK

Burak ÖZTÜRK

Doğum Tarihi – Yeri : 18 Ağustos 1991 – Üsküdar 
Öğrenim Durumu : Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Blimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü
Mesleği / Sanatı : Siyaset Blimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye 

 Tamer KAYAALP

Tamer KAYAALP

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Mayıs 1976 – Bayburt 
Öğrenim Durumu : Selçuk Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesi
Mesleği / Sanatı : İnşaat Mühendisi
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye 

 Ali COŞKUN

Ali COŞKUN

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Mayıs 1973 – Tokat 
Öğrenim Durumu : Ticaret Lisesi
Mesleği / Sanatı : İş Adamı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Gökhan BEKER

Gökhan BEKER

Doğum Tarihi – Yeri : – Ankara 
Öğrenim Durumu : Maltepe Üniversitesi/Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Hukukçu
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Ayhan BÖLÜKBAŞI

Ayhan BÖLÜKBAŞI

Doğum Tarihi – Yeri : 18 Şubat 1965 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Marmara Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : İktisatçı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Metin TAŞDEMİR

Metin TAŞDEMİR

Doğum Tarihi – Yeri : 27 Temmuz 1968 – Bitlis 
Öğrenim Durumu : Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, İşletme
Mesleği / Sanatı : Müteahhit
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye 

Av. Şükriye Sevin ÇAĞLAYAN

Av. Şükriye Sevin ÇAĞLAYAN

Doğum Tarihi – Yeri : 9 Kasım 1981 – Muğla 
Öğrenim Durumu : Yeditepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Binnur KARADAĞLI

Binnur KARADAĞLI

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Ocak 1966 – Malatya 
Öğrenim Durumu : Köln Üniveristesi, İşletme ve Muhasebe bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Kadını
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Burçak DENİZ

Burçak DENİZ

Doğum Tarihi – Yeri : 3 Aralık 1976 – Sinop 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme
Mesleği / Sanatı : İş İnsanı
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Emine KÜÇÜKALİ

Emine KÜÇÜKALİ

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Ağustos 1969 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Karadeniz Teknik Üniveristesi, Mimarlık Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Mimar
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Sinem ULUDAMAR

Sinem ULUDAMAR

Doğum Tarihi – Yeri : 12 Eylül 1976 – Adana 
Öğrenim Durumu : UC Berkeley Üniversitesi, Pazarlama Bölümü 
Mesleği / Sanatı : İş Kadını
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Meral ALEMDAR

Meral ALEMDAR

Doğum Tarihi – Yeri : 16 Kasım 1953 – Yozgat 
Öğrenim Durumu : İstanbul Ünversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Partideki Görevi : Genel İdare Kurulu Yedek Üye

 Mehmet Metanet ÇULHAOĞLU

Mehmet Metanet ÇULHAOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 28 Şubat 1954 – Adana 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Diş Hekimi
Görevi : Adana Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi

 İsmail KONCUK

İsmail KONCUK

Doğum Tarihi – Yeri : 24 Mayıs 1959 – Adana 
Öğrenim Durumu : Atatürk Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Yabancı Diller Yüksek Okulu
Mesleği / Sanatı : Öğretmen, Sendikacı
Görevi : Adana Milletvekili ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi

Av. Ayhan EREL

Av. Ayhan EREL

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ocak 1957 – Aksaray 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat
Görevi : Aksaray Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi

 Koray AYDIN

Koray AYDIN

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Kasım 1955 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Karadeniz Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği
Mesleği / Sanatı : Makine Mühendisi, Eski Bakan
Görevi : Ankara Milletvekili

 İbrahim Halil ORAL

İbrahim Halil ORAL

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Şubat 1958 – Bitlis 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Eğitimci, İlahiyatçı
Görevi : Ankara Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi

Dr. Şenol SUNAT

Dr. Şenol SUNAT

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Ekim 1956 – Manisa 
Öğrenim Durumu : Anadolu Üniversitesi, İşletme Bölümü, Gazi Üniversitesi, Bitki Sitogenetiği Doktora
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi
Görevi : Ankara Milletvekili ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi

 Durmuş YILMAZ

Durmuş YILMAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 23 Mart 1947 – Uşak 
Öğrenim Durumu : Londra City Üniversitesi, Ekonomi Bölümü
Mesleği / Sanatı : Ekonomist, Merkez Bankası Eski Başkanı
Görevi : Ankara Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi

Prof. Dr. Ayhan ALTINTAŞ

Prof. Dr. Ayhan ALTINTAŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 1958 – Yozgat 
Öğrenim Durumu : Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi
Görevi : Ankara Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi

Av. Hasan SUBAŞI

Av. Hasan SUBAŞI

Doğum Tarihi – Yeri : 1950 – Antalya 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat, Eski Belediye Başkanı
Görevi : Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi

Av. Feridun BAHŞİ

Av. Feridun BAHŞİ

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Ocak 1959 – Antalya 
Öğrenim Durumu : İstanbul Ünivertesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Emekli Hakim
Görevi : Antalya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi

 Aydın Adnan SEZGİN

Aydın Adnan SEZGİN

Doğum Tarihi – Yeri : 13 Temmuz 1956 – Aydın 
Öğrenim Durumu : Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü, Paris Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi, Yüksek Lisans 
Mesleği / Sanatı : Emekli Büyükelçi
Görevi : Aydın Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi

 Ahmet Kamil EROZAN

Ahmet Kamil EROZAN

Doğum Tarihi – Yeri : 14 Mart 1950 – Bursa 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararsı İlişkiler 
Mesleği / Sanatı : Emekli Büyükelçi
Görevi : Bursa Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi

Prof. Dr. İsmail TATLIOĞLU

Prof. Dr. İsmail TATLIOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ekim 1960 – Orhaneli 
Öğrenim Durumu : Atatürk Üniversitesi, İşletme Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi
Görevi : Bursa Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi

 Yasin ÖZTÜRK

Yasin ÖZTÜRK

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Ekim 1972 – Denizli 
Öğrenim Durumu : Dokuz Eylül Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü
Mesleği / Sanatı : Makine Mühendisi
Görevi : Denizli Milletvekili ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi

 Orhan ÇAKIRLAR

Orhan ÇAKIRLAR

Doğum Tarihi – Yeri : 1954 – Edirne 
Öğrenim Durumu : Hacettepe Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Üst Düzey Yönetici
Görevi : Edirne Milletvekili ve TBMM Grup Başkanı

 Naci CİNİSLİ

Naci CİNİSLİ

Doğum Tarihi – Yeri : 28 Mayıs 1969 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümü
Mesleği / Sanatı : İşletmeci
Görevi : Erzurum Milletvekili, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi

 Arslan KABUKÇUOĞLU

Arslan KABUKÇUOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1957 – Nevşehir 
Öğrenim Durumu : Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Doktor
Görevi : Eskişehir Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi

Prof. Dr. İmam Hüseyin FİLİZ

Prof. Dr. İmam Hüseyin FİLİZ

Doğum Tarihi – Yeri : 1950 – Gaziantep 
Öğrenim Durumu : Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi
Görevi : Gaziantep Milletvekili ve Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi

Dr. Aylin CESUR

Dr. Aylin CESUR

Doğum Tarihi – Yeri : 1973 – Eskişehir 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Doktor
Görevi : Isparta Milletvekili, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi ve Türkiye – Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Üyesi

 Hayrettin NUHOĞLU

Hayrettin NUHOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Temmuz 1953 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Devlet Mimar Mühendis Akademisi, İstanbul İşletme Fakültesi
Mesleği / Sanatı : İnşaat Mühendisi, İşletme Uzmanı 
Görevi : İstanbul Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi

Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ

Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ

Doğum Tarihi – Yeri : 3 Mart 1961 – Tokyo 
Öğrenim Durumu : Ludwig Maximilians Üniversitesi, Siyasal Bilgiler, Felsefe ve iktisat Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi
Görevi : İstanbul Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi

 Ahmet ÇELİK

Ahmet ÇELİK

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Temmuz 1957 – Ağrı 
Öğrenim Durumu : Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm Bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Adamı
Görevi : İstanbul Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi

 Ümit BEYAZ

Ümit BEYAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ekim 1971 – Gümüşhane 
Öğrenim Durumu : Lise 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı
Görevi : İstanbul Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi

Prof. Dr. Abdul Ahat ANDİCAN

Prof. Dr. Abdul Ahat ANDİCAN

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Nisan 1950 – Afganistan 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi, Eski Bakan
Görevi : İstanbul Milletvekili ve Parlamentolararası Birlik Grubu Türk Grubu Üyesi

 Yavuz AĞIRALİOĞLU

Yavuz AĞIRALİOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1972 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi
Mesleği / Sanatı : İş İnsanı
Görevi : İstanbul Milletvekili ve TBMM Grup Başkan Vekili

Dr. Aytun ÇIRAY

Dr. Aytun ÇIRAY

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ocak 1957 – İzmir 
Öğrenim Durumu : Ege Üniversitesi, Tıp Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Doktor
Görevi : İzmir Milletvekili ve Dilekçe Komisyonu Üyesi

 Dursun Müsavat DERVİŞOĞLU

Dursun Müsavat DERVİŞOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Şubat 1960 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü
Mesleği / Sanatı : İşletmeci
Görevi : İzmir Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi

 Dursun ATAŞ

Dursun ATAŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 1966 – Kayseri 
Öğrenim Durumu : Hava Teknik Okulu
Mesleği / Sanatı : Emekli Hava Astsubayı, Eski Belediye Başkanı
Görevi : Kayseri Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi

 Lütfü TÜRKKAN

Lütfü TÜRKKAN

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Şubat 1959 – Üsküp/Makedonya 
Öğrenim Durumu : Makedonya Goce Delcev Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı
Görevi : Kocaeli Milletvekili, TBMM Grup Başkan Vekili ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi

 Fahrettin YOKUŞ

Fahrettin YOKUŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 1958 – Konya 
Öğrenim Durumu : Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi İş idaresi Bölümü
Mesleği / Sanatı : Ekonomi Bakanlığı Eski Bakan Müşaviri
Görevi : Konya Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi

 Zeki Hakan SIDALI

Zeki Hakan SIDALI

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Mart 1969 – Mersin 
Öğrenim Durumu : Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Fakültesi
Mesleği / Sanatı : İş Adamı
Görevi : Mersin Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Üyesi

 Behiç ÇELİK

Behiç ÇELİK

Doğum Tarihi – Yeri : 18 Şubat 1955 – Mersin 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Yerel Yönetimler Yüksek Lisans 
Mesleği / Sanatı : Emekli Vali
Görevi : Mersin Milletvekili ve Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi

Prof. Dr. Metin ERGUN

Prof. Dr. Metin ERGUN

Doğum Tarihi – Yeri : 23 Şubat 1963 – Muğla 
Öğrenim Durumu : Selçuk Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Doktora
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi
Görevi : Muğla Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi

 Ümit DİKBAYIR

Ümit DİKBAYIR

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Ağustos 1968 – Hendek 
Öğrenim Durumu : Sakarya 1. Endüstri Meslek Lisesi
Mesleği / Sanatı : Sanayici, İş İnsanı
Görevi : Sakarya Milletvekili ve Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi

 Bedri YAŞAR

Bedri YAŞAR

Doğum Tarihi – Yeri : 12 Şubat 1963 – Gümüşhane 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği
Mesleği / Sanatı : İnşaat Mühendisi 
Görevi : Samsun Milletvekili ve Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi

 Enez KAPLAN

Enez KAPLAN

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Şubat 1962 – Tekirdağ 
Öğrenim Durumu : Lise Mezunu
Mesleği / Sanatı : İş Adamı
Görevi : Tekirdağ Milletvekili ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi

Dr. Hüseyin ÖRS

Dr. Hüseyin ÖRS

Doğum Tarihi – Yeri : 1964 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : KTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, İktisat Doktora
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi
Görevi : Trabzon Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi

Prof. Dr. Abdul Ahat ANDİCAN

Prof. Dr. Abdul Ahat ANDİCAN

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Nisan 1950 – Afganistan 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi, Eski Bakan

Prof. Dr Abdülkadir AKCAN

Prof. Dr Abdülkadir AKCAN

Doğum Tarihi – Yeri : 7 Mayıs 1952 – Afyon 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Zootekni Anabilim Dalı 
Mesleği / Sanatı : Veteriner Hekim

Prof. Dr. Abdülkadir YUVALI

Prof. Dr. Abdülkadir YUVALI

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Şubat 1948 – Kayseri 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Yüksek Lisans, Doktora 
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi 

 Abdullah ALAGÖZ

Abdullah ALAGÖZ

Doğum Tarihi – Yeri : 14 Temmuz 1962 – Bingöl 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü 
Mesleği / Sanatı : Emekli Felsefe Öğretmeni

Av. Abdullah İlker SUNGUR

Av. Abdullah İlker SUNGUR

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Temmuz 1989 – Kayseri 
Öğrenim Durumu : Maltepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat

 Adil ERKOÇ

Adil ERKOÇ

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Mart 1961 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Sanayici

 Adnan Şefik ÇİRKİN

Adnan Şefik ÇİRKİN

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Temmuz 1962 – Hatay 
Öğrenim Durumu : Lise 
Mesleği / Sanatı : Siyasetçi

 Ahmet ÇELİK

Ahmet ÇELİK

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Temmuz 1957 – Ağrı 
Öğrenim Durumu : Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm Bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Ahmet Can BUĞDAY

Ahmet Can BUĞDAY

Doğum Tarihi – Yeri : 8 Eylül 1973 – Nevşehir 
Öğrenim Durumu : Lisans İşletme / Yüksek Lisans Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
Mesleği / Sanatı : Üst Düzey Yönetici

 Ahmet Ersagun YÜCEL

Ahmet Ersagun YÜCEL

Doğum Tarihi – Yeri : 18 Temmuz 1972 – Osmaniye 
Öğrenim Durumu : Yıldız Teknik Üniversitesi, California Newport Üniversitesi,
Mesleği / Sanatı : Üst Düzey Yönetici

 Ahmet Kamil EROZAN

Ahmet Kamil EROZAN

Doğum Tarihi – Yeri : 14 Mart 1950 – Bursa 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararsı İlişkiler 
Mesleği / Sanatı : Emekli Büyükelçi

 Ali COŞKUN

Ali COŞKUN

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Mayıs 1973 – Tokat 
Öğrenim Durumu : Ticaret Lisesi
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Ali LAPANTA

Ali LAPANTA

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Ekim 1959 – Balıkesir 
Öğrenim Durumu : Kara Harp Okulu 
Mesleği / Sanatı : Emekli Korgeneral 

 Ali SAĞIR

Ali SAĞIR

Doğum Tarihi – Yeri : 10 Mart 1950 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Nişantaşı Eczacılık Yüksek Okulu 
Mesleği / Sanatı : Eczacı

 Ali Dinçer ÇOLAK

Ali Dinçer ÇOLAK

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Temmuz 1973 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : İlkokul
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Ali Rıza ERCAN

Ali Rıza ERCAN

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Nisan 1952 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Aydın TÜMEN

Aydın TÜMEN

Doğum Tarihi – Yeri : 3 Şubat 1963 – İzmir 
Öğrenim Durumu : Hacettepe Üniversitesi, İstatistik Bölümü
Mesleği / Sanatı : İstatistikçi, Siyasetçi

 Aydın Adnan SEZGİN

Aydın Adnan SEZGİN

Doğum Tarihi – Yeri : 13 Temmuz 1956 – Aydın 
Öğrenim Durumu : Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü, Paris Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi, Yüksek Lisans 
Mesleği / Sanatı : Emekli Büyükelçi

 Ayhan BÖLÜKBAŞI

Ayhan BÖLÜKBAŞI

Doğum Tarihi – Yeri : 18 Şubat 1965 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Marmara Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : İktisatçı

 Ayhan ÇEVİK

Ayhan ÇEVİK

Doğum Tarihi – Yeri : 3 Nisan 1964 – Van 
Öğrenim Durumu : Anadolu Üniversitesi, İktisat bölümü
Mesleği / Sanatı : Mali Müşavir, İş Adamı

Av. Ayhan EREL

Av. Ayhan EREL

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ocak 1957 – Aksaray 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat

 Ayşe SUCU

Ayşe SUCU

Doğum Tarihi – Yeri : 21 Nisan 1959 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Eskişehir Eğitim Enstitüsü, Türkçe Bölümü, Anadolu Üniveristesi İlahiyat Fakültesi
Mesleği / Sanatı : İlahiyatçı, Gazeteci Yazar

 Ayşe Melda TOPYAY

Ayşe Melda TOPYAY

Doğum Tarihi – Yeri : 13 Ocak 1974 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Anadolu Üniversitesi, İşletme Bölümü, Boğaziçi Üniversitesi, Business Administration Program-Management Bölümü
Mesleği / Sanatı : Yönetici

 Ayşe Sibel YANIKÖMEROĞLU

Ayşe Sibel YANIKÖMEROĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 11 Mayıs 1966 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Orta Doğu Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : İnşaat Yüksek Mühendisi

Dr. Aytun ÇIRAY

Dr. Aytun ÇIRAY

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ocak 1957 – İzmir 
Öğrenim Durumu : Ege Üniversitesi, Tıp Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Doktor

Av. Baha Cankut SARITAŞ

Av. Baha Cankut SARITAŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 1985 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Uluslararası Özel Hukuk Yüksek Lisansı
Mesleği / Sanatı : Hukukçu

 Başak KARATAŞ

Başak KARATAŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 24 Şubat 1978 – Erzurum 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, Kamu Yönetimi bölümü Doktora 
Mesleği / Sanatı : Hukukçu

 Bedri YAŞAR

Bedri YAŞAR

Doğum Tarihi – Yeri : 12 Şubat 1963 – Gümüşhane 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği
Mesleği / Sanatı : İnşaat Mühendisi 

 Behiç ÇELİK

Behiç ÇELİK

Doğum Tarihi – Yeri : 18 Şubat 1955 – Mersin 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Yerel Yönetimler Yüksek Lisans 
Mesleği / Sanatı : Emekli Vali

 Berat YILMAZEL

Berat YILMAZEL

Doğum Tarihi – Yeri : 20 Şubat 1962 – Kars 
Öğrenim Durumu : Lise 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

Av. Beril GÜMÜŞ

Av. Beril GÜMÜŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 11 Nisan 1991 – İzmir 
Öğrenim Durumu : Technische Hochschule Deggendorf International Management Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat

 Berna BİÇER

Berna BİÇER

Doğum Tarihi – Yeri : 23 Haziran 1968 – Yozgat 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Diş Hekimi

Av. Berna SUKAS

Av. Berna SUKAS

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Haziran 1971 – Aydın 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Hukukçu, Ev Kadını

 Bilal KARACA

Bilal KARACA

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Nisan 1966 – Hatay 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi, Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Mülki İdare Amiri

 Binnur KARADAĞLI

Binnur KARADAĞLI

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Ocak 1966 – Malatya 
Öğrenim Durumu : Köln Üniveristesi, İşletme ve Muhasebe bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Kadını

 Bircan AKYILDIZ

Bircan AKYILDIZ

Doğum Tarihi – Yeri : 7 Mart 1952 – Karabük 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Iktisat/Maliye Bölümü 
Mesleği / Sanatı : Sendikacı

 Birol BÜYÜKÖZTÜRK

Birol BÜYÜKÖZTÜRK

Doğum Tarihi – Yeri : 24 Mayıs 1960 – Osmaniye 
Öğrenim Durumu : Çukurova Üniversitesi, Tıp Fakültesi 
Mesleği / Sanatı : Tıp Doktoru

 Burak AKBURAK

Burak AKBURAK

Doğum Tarihi – Yeri : 24 Eylül 1977 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Yeditepe Üniversitesi, İngilizce İşletme bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Burcu AKÇARU

Burcu AKÇARU

Doğum Tarihi – Yeri : 16 Kasım 1977 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı
Mesleği / Sanatı : İngilizce Öğretmeni, Mütercim Tercüman

 Celal DAĞGEZ

Celal DAĞGEZ

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Ekim 1954 – Sivas 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Makine Mühendisliği
Mesleği / Sanatı : Makine Mühendisi

 Celaleddin AYKOL

Celaleddin AYKOL

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Eylül 1955 – Sivas 
Öğrenim Durumu : Erzurum Kazım Karabekir Üniversitesi, Eğitim Enstitüsü FKB Bölümü
Mesleği / Sanatı : Öğretmen

 Cevat SARAÇ

Cevat SARAÇ

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ağustos 1952 – Bingöl 
Öğrenim Durumu : Bursa Eğitim Enstitüsü, Sosyal Bilimler bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Coşkun YILDIRIM

Coşkun YILDIRIM

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Mart 1964 – Erzincan 
Öğrenim Durumu : Yıldız Üniversitesi, Jeodezi ve Fotognometri Mühendisliği, İstanbul Üniversitesi, Sosyal Değişme Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Cumali DURMUŞ

Cumali DURMUŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Ekim 1962 – Kocaeli 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, İşletme Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Ekonomist

 Durmuş YILMAZ

Durmuş YILMAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 23 Mart 1947 – Uşak 
Öğrenim Durumu : Londra City Üniversitesi, Ekonomi Bölümü
Mesleği / Sanatı : Ekonomist, Merkez Bankası Eski Başkanı

 Dursun Müsavat DERVİŞOĞLU

Dursun Müsavat DERVİŞOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Şubat 1960 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü
Mesleği / Sanatı : İşletmeci

 Elmas GIRAĞOS

Elmas GIRAĞOS

Doğum Tarihi – Yeri : 30 Temmuz 1973 – Amasya 
Öğrenim Durumu : Ortaokul
Mesleği / Sanatı : İş Kadını

 Emine KÜÇÜKALİ

Emine KÜÇÜKALİ

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Ağustos 1969 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Karadeniz Teknik Üniveristesi, Mimarlık Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Mimar

 Enez KAPLAN

Enez KAPLAN

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Şubat 1962 – Tekirdağ 
Öğrenim Durumu : Lise Mezunu
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Erhan ÖZKAN

Erhan ÖZKAN

Doğum Tarihi – Yeri : 9 Ocak 1966 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : İstanbul International Schiller University, Londra International Bussiness
Mesleği / Sanatı : Tekstilci, Sanayici

 Ersönmez YARBAY

Ersönmez YARBAY

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Kasım 1953 – Denizli 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi
Mesleği / Sanatı : Siyasetçi

Av. Ethem BAYKAL

Av. Ethem BAYKAL

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Mart 1960 – Adana 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Yüksek lisans
Mesleği / Sanatı : Avukat

 Faruk KÖYLÜOĞLU

Faruk KÖYLÜOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 12 Şubat 1963 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, Ekonomi Bölümü
Mesleği / Sanatı : Tekstilci İş Adamı

 Fatih DEMİRKOL

Fatih DEMİRKOL

Doğum Tarihi – Yeri : 8 Ekim 1982 – Tokat 
Öğrenim Durumu : Gazi Osman Paşa Üniversitesi, Otomotiv Teknolojileri Bölümü 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Fatma KAMİLOĞLU

Fatma KAMİLOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Kasım 1979 – Rize 
Öğrenim Durumu : Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi Reklamcılık Doktora 
Mesleği / Sanatı : Akademisyen

Av. Feridun BAHŞİ

Av. Feridun BAHŞİ

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Ocak 1959 – Antalya 
Öğrenim Durumu : İstanbul Ünivertesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Emekli Hakim

 Fuat YILDIRIM

Fuat YILDIRIM

Doğum Tarihi – Yeri : 10 Şubat 1964 – Kırşehir 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Gazi Üniversitesi, Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Ziraat Mühendisi

 Gökhan BEKER

Gökhan BEKER

Doğum Tarihi – Yeri : – Ankara 
Öğrenim Durumu : Maltepe Üniversitesi/Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Hukukçu

Av. Günay KODAZ

Av. Günay KODAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Mayıs 1972 – Kahramanmaraş 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Hukuk Fak. Anadolu Üniversitesi,İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü
Mesleği / Sanatı : Hukukçu

 Hana AKYÜZ

Hana AKYÜZ

Doğum Tarihi – Yeri : 9 Nisan 1968 – Kırıkkale 
Öğrenim Durumu : Yıldız Üniversitesi, Kocaeli Mühendislik Fakültesi, Endüstri Mühendisliği bölümü
Mesleği / Sanatı : Endüstri Mühendisi

 Hasan SİNCAR

Hasan SİNCAR

Doğum Tarihi – Yeri : 3 Haziran 1948 – Mardin 
Öğrenim Durumu : İstanbul Devlet Müh. Ve Mimarlık akademisi Işık Müh. Yüksekokulu 
Mesleği / Sanatı : Emekli

 Hasan TOKTAŞ

Hasan TOKTAŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Kasım 1971 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Yıldız Teknik Üniversitesi, Harita Mühendisliği Bölümü
Mesleği / Sanatı : Harita Mühendisi

 Hasan Hüseyin TÜRKOĞLU

Hasan Hüseyin TÜRKOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Mayıs 1968 – Osmaniye 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Siyasetçi

 Hayrettin NUHOĞLU

Hayrettin NUHOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Temmuz 1953 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Devlet Mimar Mühendis Akademisi, İstanbul İşletme Fakültesi
Mesleği / Sanatı : İnşaat Mühendisi, İşletme Uzmanı 

 Hüseyin ÖZLÜK

Hüseyin ÖZLÜK

Doğum Tarihi – Yeri : 20 Nisan 1969 – Kırıkkale 
Öğrenim Durumu : Çankaya Üniversitesi, Adalet Meslek Yüksek Okulu
Mesleği / Sanatı : Emekli Gazi Asker

 İbrahim Halil ORAL

İbrahim Halil ORAL

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Şubat 1958 – Bitlis 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Eğitimci, İlahiyatçı

 İlay AKSOY

İlay AKSOY

Doğum Tarihi – Yeri : 16 Aralık 1969 – Kıbrıs 
Öğrenim Durumu : East Sydney Technial College, Moda Tekstil Bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Kadını

 İsmail Ethem TOKDEMİR

İsmail Ethem TOKDEMİR

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Ağustos 1954 – Gümüşhane 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi 
Mesleği / Sanatı : Büyükelçi

 İsmet KOÇAK

İsmet KOÇAK

Doğum Tarihi – Yeri : 23 Şubat 1957 – Ardahan 
Öğrenim Durumu : Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Bölümü 
Mesleği / Sanatı : Makina Mühendisi

Av. Kadriye ÜNLER

Av. Kadriye ÜNLER

Doğum Tarihi – Yeri : 17 Ağustos 1971 – Kırşehir 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat

 Kazım ATAOĞLU

Kazım ATAOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Mayıs 1952 – Bingöl 
Öğrenim Durumu : Diyarbakır Üniversitesi, Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü
Mesleği / Sanatı : Öğretmen, Siyasetçi

 Kevser Selda TANDOĞAN DEMİREL

Kevser Selda TANDOĞAN DEMİREL

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Kasım 1977 – Adıyaman 
Öğrenim Durumu : Marmara Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi, Anadolu Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü, Bilgi Üniversitesi, İşletme MBA 
Mesleği / Sanatı : Eczacı

 Koray AYDIN

Koray AYDIN

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Kasım 1955 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Karadeniz Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği
Mesleği / Sanatı : Makine Mühendisi, Eski Bakan

 Lütfü TÜRKKAN

Lütfü TÜRKKAN

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Şubat 1959 – Üsküp/Makedonya 
Öğrenim Durumu : Makedonya Goce Delcev Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Mahmut BOZKURT

Mahmut BOZKURT

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ocak 1947 – Adıyaman 
Öğrenim Durumu : Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü
Mesleği / Sanatı : İnşaat Mühendisi, Siyasetçi

 Mahmut TEKİN

Mahmut TEKİN

Doğum Tarihi – Yeri : 16 Haziran 1953 – Bingöl 
Öğrenim Durumu : Ankara Ticari İlimler Akademesi, Maliye -Muhasebe Bölümü
Mesleği / Sanatı : Emekli

 Mehmet ARSLAN

Mehmet ARSLAN

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Şubat 1956 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi Teknoloji Bölümü
Mesleği / Sanatı : Eğitimci, Siyasetçi

 Mehmet ASLAN

Mehmet ASLAN

Doğum Tarihi – Yeri : 29 Nisan 1983 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Yeditepe Üniversitesi, İşletme Bölümü
Mesleği / Sanatı : İşadamı, Sanatçı

 Mehmet Metanet ÇULHAOĞLU

Mehmet Metanet ÇULHAOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 28 Şubat 1954 – Adana 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Diş Hekimi

 Mehmet Okan OĞUZ

Mehmet Okan OĞUZ

Doğum Tarihi – Yeri : 10 Mart 1953 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Marmara Üniversitesi, Ticari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Mehmet Tolga AKALIN

Mehmet Tolga AKALIN

Doğum Tarihi – Yeri : 4 Mayıs 1974 – Edirne 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat

Doç. Dr. Meltem ÜNAL ERZEN

Doç. Dr. Meltem ÜNAL ERZEN

Doğum Tarihi – Yeri : – İstanbul 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Halkla İlişkiler Doktora
Mesleği / Sanatı : Ögretim Uyesi

 Meral AKŞENER

Meral AKŞENER

Doğum Tarihi – Yeri : 18 Temmuz 1956 – Kocaeli 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü, Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Master, Doktora
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi, Eski İçişleri Bakanı

 Meral ALEMDAR

Meral ALEMDAR

Doğum Tarihi – Yeri : 16 Kasım 1953 – Yozgat 
Öğrenim Durumu : İstanbul Ünversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat

 Merve HAFIZOĞLU

Merve HAFIZOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Ekim 1988 – Erzurum 
Öğrenim Durumu : Marmara Üniversitesi, Tekstil Bölümü 
Mesleği / Sanatı : Tekstilci

Dr. Mesut ÖZARSLAN

Dr. Mesut ÖZARSLAN

Doğum Tarihi – Yeri : 18 Nisan 1976 – Sivas 
Öğrenim Durumu : Selçuk Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Doktora
Mesleği / Sanatı : İnşaat Yüksek Mühendisi

 Mesut YILMAZ

Mesut YILMAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 24 Ağustos 1958 – Antalya 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü
Mesleği / Sanatı : Emekli Mülki İdare Amiri

Prof. Dr. Metin ERGUN

Prof. Dr. Metin ERGUN

Doğum Tarihi – Yeri : 23 Şubat 1963 – Muğla 
Öğrenim Durumu : Selçuk Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Doktora
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi

 Metin TAŞDEMİR

Metin TAŞDEMİR

Doğum Tarihi – Yeri : 27 Temmuz 1968 – Bitlis 
Öğrenim Durumu : Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, İşletme
Mesleği / Sanatı : Müteahhit

Av. Mine BAŞ

Av. Mine BAŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 20 Haziran 1969 – Tokat 
Öğrenim Durumu : Dokuz Eylül Üniversitesi, Hukuk Fakültesi 
Mesleği / Sanatı : Avukat

 Mukadder BAŞEĞMEZ

Mukadder BAŞEĞMEZ

Doğum Tarihi – Yeri : 20 Ekim 1953 – Sivas 
Öğrenim Durumu : Atatürk Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi 
Mesleği / Sanatı : Edebiyat Öğretmeni

 Musa ERTUGAN

Musa ERTUGAN

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ocak 1960 – Mersin 
Öğrenim Durumu : Lise 
Mesleği / Sanatı : Spor Eğitmeni

 Mustafa ÇAKIROĞLU

Mustafa ÇAKIROĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Nisan 1960 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Erzurum Atatürk Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 
Mesleği / Sanatı : Müteahhit

 Mustafa Cihan PAÇACI

Mustafa Cihan PAÇACI

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Mart 1949 – Elazığ 
Öğrenim Durumu : Ankara İktsadi ve Ticari İlimler Akademisi, İşletme Bölümü
Mesleği / Sanatı : Ekonomist

 Mustafa Hakan ÜNSER

Mustafa Hakan ÜNSER

Doğum Tarihi – Yeri : 21 Haziran 1967 – Kırşehir 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü 
Mesleği / Sanatı : Jeoloji Yüksek Mühendisi

Av. Mustafa Veysel GÜLDOĞAN

Av. Mustafa Veysel GÜLDOĞAN

Doğum Tarihi – Yeri : 3 Ekim 1984 – Diyarbakır 
Öğrenim Durumu : Galatasaray Üniversitesi, Siyaset Bilimi Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Avukat

 Naci CİNİSLİ

Naci CİNİSLİ

Doğum Tarihi – Yeri : 28 Mayıs 1969 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümü
Mesleği / Sanatı : İşletmeci

 Nazif AKTÜRK

Nazif AKTÜRK

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Eylül 1955 – Burdur 
Öğrenim Durumu : Eğitim Yönetim Teftiş Pazarlama, Lisans
Mesleği / Sanatı : Öğretmen

 Nazlı Aspay ŞENER

Nazlı Aspay ŞENER

Doğum Tarihi – Yeri : 26 Mart 1972 – Aydın 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Sosyolog

 Nazlı Elif GÖKDEMİR

Nazlı Elif GÖKDEMİR

Doğum Tarihi – Yeri : 26 Temmuz 1992 – Gümüşhane 
Öğrenim Durumu : Waseda Üniversitesi, Global Ekonomi 
Mesleği / Sanatı : Ekonomi

Dr. Neşe TOKER

Dr. Neşe TOKER

Doğum Tarihi – Yeri : 12 Kasım 1961 – Antalya 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, Tıp Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Tıp Doktoru

 Nihal AĞCA

Nihal AĞCA

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ocak 1974 – Adana 
Öğrenim Durumu : Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü
Mesleği / Sanatı : İş Kadını, Yönetim Danışmanı

 Nihat KULA

Nihat KULA

Doğum Tarihi – Yeri : 8 Aralık 1959 – Uşak 
Öğrenim Durumu : Lise 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Nuri OKUTAN

Nuri OKUTAN

Doğum Tarihi – Yeri : 6 Aralık 1962 – Isparta 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uludağ Üniversitesi, Sosyal Bilimler Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Emekli Vali

 Oktay ERÇAKAR

Oktay ERÇAKAR

Doğum Tarihi – Yeri : 27 Eylül 1978 – Samsun 
Öğrenim Durumu : Bakırköy Ticaret ve Meslek Lisesi 
Mesleği / Sanatı : Sanayici İş Adamı

 Oltaç ÜNSAL

Oltaç ÜNSAL

Doğum Tarihi – Yeri : 8 Şubat 1972 – İzmir 
Öğrenim Durumu : Stanford Üniversitesi, MBA İşletme Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Üst Düzey Yönetici

 Ömer İbrahim SAYIN

Ömer İbrahim SAYIN

Doğum Tarihi – Yeri : 23 Haziran 1954 – Afyon 
Öğrenim Durumu : Eskişehir Eğitim Enstitüsü 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Onur AYDIN

Onur AYDIN

Doğum Tarihi – Yeri : 28 Temmuz 1980 – Gümüşhane 
Öğrenim Durumu : Trakya Üniversitesi, Radyo Televizyon Sinema Bölümü
Mesleği / Sanatı : Yönetmen, Senarist, Müzisyen ve Yazar 

 Orhan ŞEN

Orhan ŞEN

Doğum Tarihi – Yeri : 26 Eylül 1957 – Trabzon 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Mühendislik ve Mimarlık Akademisi
Mesleği / Sanatı : Elektrik Mühendisi

Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Şubat 1963 – İzmir 
Öğrenim Durumu : Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Avukat

 Rıdvan UZ

Rıdvan UZ

Doğum Tarihi – Yeri : 19 Şubat 1975 – Çanakkale 
Öğrenim Durumu : Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesi 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Ruhittin SÖNMEZ

Ruhittin SÖNMEZ

Doğum Tarihi – Yeri : 20 Temmuz 1956 – Burdur 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi – İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Kimya Yüksek Mühendisi – Avukat

 Şahin ARSLANTAŞ

Şahin ARSLANTAŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 29 Aralık 1964 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Ekonomist Sheffeild Universitesi, Ekonomi Bölümü
Mesleği / Sanatı : Ekonomist

 Selda BOSTANCI

Selda BOSTANCI

Doğum Tarihi – Yeri : 12 Aralık 1980 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Yeditepe Universitesi, MBA Ingilizce İsletme Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Yönetici

 Selim TANKUT

Selim TANKUT

Doğum Tarihi – Yeri : 17 Ağustos 1959 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik Mühendisliği Bölümü
Mesleği / Sanatı : Elektronik Mühendisi

Dr. Şenol SUNAT

Dr. Şenol SUNAT

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Ekim 1956 – Manisa 
Öğrenim Durumu : Anadolu Üniversitesi, İşletme Bölümü, Gazi Üniversitesi, Bitki Sitogenetiği Doktora
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi

 Şeref TAMTÜRK

Şeref TAMTÜRK

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ocak 1946 – Kırşehir 
Öğrenim Durumu : İstanbul Sultan Ahmet İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, 
Mesleği / Sanatı : Sanayici İş Adamı

 Sermin ÖZENSOY

Sermin ÖZENSOY

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ekim 1964 – Ankara 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü 
Mesleği / Sanatı : Kimya Mühendisi

Dr. Servet HALİ

Dr. Servet HALİ

Doğum Tarihi – Yeri : 11 Mayıs 1975 – Hatay 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Tarih Öğretmenliği Doktora 
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi 

 Sevinç GÜMÜŞ

Sevinç GÜMÜŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 26 Temmuz 1985 – Bulgaristan 
Öğrenim Durumu : Aydın Üniversitesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü
Mesleği / Sanatı : Eğitimci

 Sevinç Nazire URAZ

Sevinç Nazire URAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 2 Şubat 1959 – Ankara 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü
Mesleği / Sanatı : Yönetici

 Seyit YÜCEL

Seyit YÜCEL

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Şubat 1961 – Yozgat 
Öğrenim Durumu : Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi/Maliye Bölümü
Mesleği / Sanatı : Emekli Bürokrat

 Sinem ULUDAMAR

Sinem ULUDAMAR

Doğum Tarihi – Yeri : 12 Eylül 1976 – Adana 
Öğrenim Durumu : UC Berkeley Üniversitesi, Pazarlama Bölümü 
Mesleği / Sanatı : İş Kadını

 Sırrı AKSU

Sırrı AKSU

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Eylül 1950 – Sivas 
Öğrenim Durumu : Atatürk Üniversitesi, Tıp Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Doktor

 Sıtkı POLAT

Sıtkı POLAT

Doğum Tarihi – Yeri : 3 Şubat 1954 – Adana 
Öğrenim Durumu : Adana İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi, Mühendislik Yüksek Okulu Endüstri Müh. Bölümü
Mesleği / Sanatı : Endüstri Mühendisi

Av. Şükriye Sevin ÇAĞLAYAN

Av. Şükriye Sevin ÇAĞLAYAN

Doğum Tarihi – Yeri : 9 Kasım 1981 – Muğla 
Öğrenim Durumu : Yeditepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat

 Şükrü KULEYİN

Şükrü KULEYİN

Doğum Tarihi – Yeri : 31 Temmuz 1961 – Trabzon 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Süleyman SARIBAŞ

Süleyman SARIBAŞ

Doğum Tarihi – Yeri : 6 Ağustos 1959 – Malatya 
Öğrenim Durumu : İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Avukat

 Süleyman Nevzat KORKMAZ

Süleyman Nevzat KORKMAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 24 Temmuz 1965 – Isparta 
Öğrenim Durumu : Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yüksek Lisans, Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilgiler Fakültesi Doktora, Gazi Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Siyasetçi

 Sultan Neslihan SEVEN

Sultan Neslihan SEVEN

Doğum Tarihi – Yeri : 11 Ağustos 1979 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Işık Üniversitesi, Elektrik Elektronik Mühendisi Bölümü
Mesleği / Sanatı : Moda Tasarımcısı

 Taha Orhun ERTÜRKMEN

Taha Orhun ERTÜRKMEN

Doğum Tarihi – Yeri : 26 Nisan 1994 – Kahramanmaraş 
Öğrenim Durumu : Işık Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Lisans, Sabancı ünviversitesi Yüksek Lisans Öğrenci
Mesleği / Sanatı : Mühendis

 Tamer KAYAALP

Tamer KAYAALP

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Mayıs 1976 – Bayburt 
Öğrenim Durumu : Selçuk Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesi
Mesleği / Sanatı : İnşaat Mühendisi

Av. Uğur POYRAZ

Av. Uğur POYRAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 4 Ekim 1977 – Emirdağ 
Öğrenim Durumu : Selçuk Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Gazi Üniversitesi, Anayasa Hukuku Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Avukat, Sanayici, İş Adamı

Av. Uğur TARHAN

Av. Uğur TARHAN

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Mayıs 1981 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi 
Mesleği / Sanatı : Avukat

 Ümit BEYAZ

Ümit BEYAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ekim 1971 – Gümüşhane 
Öğrenim Durumu : Lise 
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Ümit DİKBAYIR

Ümit DİKBAYIR

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Ağustos 1968 – Hendek 
Öğrenim Durumu : Sakarya 1. Endüstri Meslek Lisesi
Mesleği / Sanatı : Sanayici, İş İnsanı

Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ

Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ

Doğum Tarihi – Yeri : 3 Mart 1961 – Tokyo 
Öğrenim Durumu : Ludwig Maximilians Üniversitesi, Siyasal Bilgiler, Felsefe ve iktisat Fakültesi
Mesleği / Sanatı : Öğretim Üyesi

 Vedat BAYRAM

Vedat BAYRAM

Doğum Tarihi – Yeri : 26 Kasım 1956 – Niğde 
Öğrenim Durumu : Marmara Üniversitesi, Spor Akademisi
Mesleği / Sanatı : Emekli Bürokrat, Siyasetçi

 Vedat YENERER

Vedat YENERER

Doğum Tarihi – Yeri : 20 Ocak 1965 – İstanbul 
Öğrenim Durumu : Anadolu Üniversitesi, İngilizce İletişim Fakültesi Basın Yayın Bölümü 
Mesleği / Sanatı : Gazeteci-Yazar

 Yasin ÖZTÜRK

Yasin ÖZTÜRK

Doğum Tarihi – Yeri : 5 Ekim 1972 – Denizli 
Öğrenim Durumu : Dokuz Eylül Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü
Mesleği / Sanatı : Makine Mühendisi

 Yıldırım GÖRGEN

Yıldırım GÖRGEN

Doğum Tarihi – Yeri : 7 Temmuz 1974 – Amasya 
Öğrenim Durumu : Karadeniz Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü
Mesleği / Sanatı : İnşaat Müh.

 Yücel COŞKUN

Yücel COŞKUN

Doğum Tarihi – Yeri : 15 Ağustos 1977 – Gümüşhane 
Öğrenim Durumu : Marmara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Lisans
Mesleği / Sanatı : Spor Bilimcisi

 Yüksel YILMAZ

Yüksel YILMAZ

Doğum Tarihi – Yeri : 26 Ağustos 1973 – Bursa 
Öğrenim Durumu : Anadolu Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümü
Mesleği / Sanatı : Müteahhit

 Zekai KAYA

Zekai KAYA

Doğum Tarihi – Yeri : 3 Mart 1973 – Erzurum 
Öğrenim Durumu : Atatürk Üniversitesi, Beden Eğitim Öğretmenliği Bölümü
Mesleği / Sanatı : Milli Sporcu

 Zeki Hakan SIDALI

Zeki Hakan SIDALI

Doğum Tarihi – Yeri : 25 Mart 1969 – Mersin 
Öğrenim Durumu : Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Fakültesi
Mesleği / Sanatı : İş Adamı

 Zuhal ÇİFTKAYA

Zuhal ÇİFTKAYA

Doğum Tarihi – Yeri : 1 Ocak 1969 – Şanlıurfa 
Öğrenim Durumu : Selçuk Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü
Mesleği / Sanatı : Ev Kadını

Show Comments

Yorum kapalı.