Kocaeli’de toplu taşıma araçlarında virüs ve mikroplara izin yok

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyada büyük paniğe neden olan korona virüsünün ardından ulaşım araçlarının temizliği daha da ön plana çıktı. Kocaeli’de günlük ortalama 100 bin kişinin yolculuk ettiği Ulaşımpark’ın işlettiği Akçaray tramvay hattı ile otobüsler tepeden tırnağa temizlenerek hem virüslerden hem de mikroplardan arındırılıyor. Doğa dostu ilaçların kullanıldığı temizlik çalışmaları rutin olarak gerçekleştiriliyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği tramvay istasyonlarında her yolcunun kullanabileceği el dezenfektanları da olacak.

OTOBÜS’TE DETAYLI TEMİZLİK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, virüs ve mikroplara karşı vatandaşların hijyen seviyesi yüksek araçlarda seyahat edilmesi için her türlü önlemi alıyor. Yapılan detaylı temizliklerde günlük ortalama on binlerce yolcu taşıyan otobüslerin içi, dışı, camlar, sürücü kabini, tutamaklar, yolcu koltuk tutamakları, yerler, tavan, dış tavan ve dip köşe temizliği olmak üzere her nokta temizleniyor.

TRAMVAYLAR TEPEDEN TIRNAĞA TEMİZLENİYOR
Büyükşehir temizlik ekipleri tarafından ayrıca binlerce yolcu taşıyan tramvaylar bakım atölyesinde tepeden tırnağa temizleniyor. Her gece temizlik ekipleri tarafından tramvayların içi, dışı, tutamakları, koltukları, zemini, tavanı, camları ile yolcuların inip ve binerken temas ettikleri tüm noktalar teker teker temizleniyor.

TRAMVAY İSTASYONLARINDA EL DEZENFEKTANLARI OLACAK
Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü korona virüsünün ülkemizde her vatandaşın kişisel hijyeni ön planda. Bu doğrultuda Büyükşehir Belediyesi’nin her gün hayata geçirdiği hijyen çalışmalarının dışında tramvay istasyonlarında vatandaşların hijyeni için el dezenfektanı yerleştirildi.

OTOGAR İLAÇLANDI
Toplu taşıma araçlarının yanı sıra halkın en çok kullandığı Otogarda ekipler tarafından ilaçlanıyor. 5 Ekip otogar içerisinde banklar, mescit, tuvaletler ve peron kısımlarında ilaçlama yaptı. Her gün binlerce insanın kullandığı otogar ekipler tarafından ilaçlanarak dezenfekte edildi.

30 EKİBİMİZ İLAÇLAMA YAPIYOR
Kocaeli genelinde yapılan ilaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık; “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 30 ekibimiz sahada ilaçlama çalışması yapıyor. Vatandaşlarımız tarafından sıklıkla kullanılan alanlar, özel toplu taşıma araçları ve belediyemize ait otobüs ve tramvayımız her gün temizlenip dezenfekte ediliyor” açıklamasında bulundu.

NANO TEKNOLOJİSİ VE UV FİLTRE UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Öte yandan UlaşımPark’a ait 336 otobüs ve tramvaylarda Nano Teklonoloji uygulaması gerçekleştiriliyor. Detaylı temizlik uygulamalarından olan Nano teknoloji uygulaması ile araçlar dezenfekte ediliyor. Tramvaylarda, UV Filtre uygulaması da gerçekleştiriliyor. UV Filtre uygulaması ile tramvay içerisindeki iklimlendirme sistemindeki bakterileri ve mikro organizmaları önleyerek tramvay içerisindeki kötü kokular da önlenmiş oluyor. Ve bu sayede yolcular hijyenik bir ortamda seyahat etmiş oluyor.

Koronavirüs fırsatçılarına göz açtırılmıyor

Çin’den tüm dünyaya yayılan ve etki alanını her geçen gün artıran ‘koronavirüs’ Türkiye’de de bir vaka ile görüldü. Ülkemizde de ilk ‘koronavirüs’ vakası resmi makamlarca onaylanmasından sonra vatandaşlar tarafından maske ve dezenfekte ürünlere talep arttı. Kocaeli Büyükşehir Zabıta ekipleri ve Kocaeli İl Ticaret Müdürlüğü yetkilileri de Kocaeli genelinde Korona Virüs salgını nedeni ile oluşan talepten dolayı, maske ve dezenfekte ürünlerinde fırsatçılık yaparak fiyat yükselten, eczane ve medikal market iş yerlerine fiyat etiketi denetimi yaptı.

VATANDAŞLARIN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ
Ülkemizde ilk kez bir kişide görülen koronavirüs vakasından dolayı Büyükşehir Zabıta ekipleri, vatandaşların maske, dezenfekte ve diğer sağlık ürünlerinde fahiş fiyatlara maruz kalmaması için harekete geçti. Kocaeli İl Ticaret Müdürlüğü yetkilileri ile eczane ve medikal market iş yerlerini tek tek gezen Büyükşehir Zabıta ekipleri, talep olan birçok ürünün fiyat etiketini kontrol etti. Yapılan denetimlerde ürünlerin fiyatları geçmiş günlerle karşılaştırılarak kontrol edildi. Denetimler tüm ilçelerde önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Kandıra Seyitaliler köy okulu yenileniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü, Kandıra ilçesi Seyitaliler Mahallesi’nde bulunan atıl durumdaki eski köy okulunu yeniliyor. Yenilenen köy okulu vatandaşlara sosyal tesis olarak hizmet verecek.

ESKİ KÖY OKULU YENİLENİYOR
Kocaeli’nin her noktasına hizmet hamlesini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, köyleri modern görünüme kavuşturmak için yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor. Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ile yürütülen çalışmalar sayesinde, özellikle köylerin ortak kullanım alanlarında yapılması gereken bütün hizmetler tek tek hayata geçiriliyor. Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerdeki ortak alanların onarımı ve inşasını gerçekleştiriyor.

KÖY KONAĞI OLACAK
Bu kapsamda Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nce Kandıra İlçesi Seyitaliler Mahallesi’nde bulunan atıl durumdaki eski köy okulu yenileniyor. 125 metrekarelik bina yapımı tamamlandığında köy konağı olarak vatandaşlara hizmet verecek. Bir odası muhtarlık binası olarak kullanılacak binanın diğer odaları mahalle halkına hizmet verecek.

YAKINDA HİZMETE AÇILACAK
Çatısı onarılan binanın kaba inşaatı tamamlandı. Eski okul binasının çevresi perde beton ile kapatıldı. Binada bulunmayan lavabo Büyükşehir Belediyesi ekiplerince binaya eklendi. Tüm malzeme ve işçiliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan bina için 15 tabaka çesan demir, 1.5 ton çimento, 80 m2 kalebodur fayans, 1 metreküp lambri, 9 adet pwc kapı ve pencere, 3 galon iç cephe boyası kullanıldı.

Sekapark Tramvay Durağı’na yaya üst geçidi geliyor

Akçaray tramvay hattını vatandaşların hizmetine sunarak İzmit ilçe merkezinde ulaşımı kolaylaştıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tramvay hattı üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Tramvay hattı üzerinde yayaların duraklardan ulaşımlarını rahat bir şekilde yapabilmesi için Sekapark İstasyon Durağı’na yaya üst geçidi inşa edilecek. Büyükşehir Belediyesi, Sekapark İstasyon Durağı’na yeni yaya üst geçidi inşası için ihale gerçekleştirdi.

88 METRE UZUNLUĞUNDA YAYA ÜST GEÇİDİ
Akçaray tramvay hattı üzerinde bulunan Sekapark İstasyon Durağı’nda inen yolcular, Batı Terminali ve Sekapark’a ulaşmak için daha uzun bir güzergahı kullanıyordu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların istasyon durağından hızlı bir şekilde Batı Terminali ve Sekapark’a geçişi için yeni bir yaya üst geçidi inşa edecek. Sekapark İstasyon Durağı’nın hemen yanına inşa edilecek yaya üst geçidi, 88 metre uzunluğunda 3 metre genişliğinde, iki açıklıklı ve çelik malzemeden inşa edilecek. Yaya üst geçidinde engelliler için asansör de bulunacak.

İHALEYE 11 FİRMA TEKLİF VERDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit ilçesindeki ana hizmet binasında yapılan ihaleye 11 firma teklif verdi. İhalede en yüksek teklifi 4 milyon 488 bin TL ile Kamanlı Özak İnşaat verirken en düşük teklifi 3 milyon 345 bin TL ile Gürtur İnşaat ve Sefabay İnşaat ortaklığı verdi.

FİRMATEKLİF
Gürtur İnş. + Sefa Bay İnş.3 milyon 345 bin TL
Emay Mimar. İnş.3 milyon 632 bin TL
Mehmet Aydın – Asel 1 İnş.3 milyon 742 bin TL
Atlasbk İnş.3 milyon 821 bin TL
Bekir Toroğlu3 milyon 881 bin TL
Mehmet Oğuzhan Avşarlıgil3 milyon 893 bin TL
Saltıkoğulları Müt.3 milyon 924 bin TL
Özdemir İnş.4 milyon 147 bin TL
Erşan İnş. + Gölpınar İnş.4 milyon 214 bin TL
Ufuk Çınar – Tasarım İnş.4 milyon 311 bin TL
Kamanlı Özak İnş.4 milyon 488 bin TL

Kocaeli Şehir Tiyatroları, 27 Mart’ı bir dünya klasiğiyle kutlayacak

Kocaeli Şehir Tiyatroları tarafından sahneye konulacak olan “Vişne Bahçesi” oyununun prömiyer ve gala tarihleri belli oldu. Anton Çehov’un yazdığı oyunda, Türk Tiyatro camiasının birbirinden değerli isimleri, Kocaeli Şehir Tiyatroları ekibiyle birlikte yoğun bir emek sarf ediyor. Kocaeli Şehir Tiyatroları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü bir dünya klasiği olan Vişne Bahçesi oyunu ile kutlayacak. “Vişne Bahçesi” oyununun prömiyer tarihi 21 Mart 2020, gala tarihi ise 27 Mart 2020 olarak belirlendi.

PROF. MEHMET BİRKİYE YÖNETİYOR
Bir çok ünlü oyuncunun hocalığını da yapmış olan duayen tiyatro yönetmeni ve oyuncusu Prof. Mehmet Birkiye’nin yönettiği oyunun yaratıcı kadrosu birbirinden değerli isimlerden oluşuyor.

YARATICI KADRO
Vişne Bahçesi’nin dekor tasarımını İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin ödüllü baş dekoratörü Efter Tunç, kostüm tasarımını yine İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin en kıdemli kostüm kreatörü Ayşegül Alev, ışık tasarımını ise birçok ödüllü işe imzasını atmış ışık tasarımcısı Cem Yılmazer üstleniyor. Oyunun dramaturijisini Doç. Dr. M. Melih Korukçu, kareografisini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çağdaş Dans Anasanat Dalı Başkanı Prof. Dr. Tuğçe Tuna, müziğini ise piyanist Fırat Akarcalı gerçekleştiriyor.

ANTON PAVLOVİÇ ÇEHOV’UN OYUNU
Sadece tiyatronun değil, yaşama dair hemen tüm alanların ve hatta tüm dünyanın yeniden tanımlandığı, büyük dönüşümlerden geçtiği bir zamanın oyunu olan Vişne Bahçesi, işte bu nedenle tüm zamanların oyundur. Tiyatro literatürünün en önemli yazarlarından biri olan ve oyununun dünya prömiyerinden kısa bir süre sonra hayata gözlerini yuman Anton Pavloviç Çehov’un 1903-1904 yıllarında tamamladığı son oyunudur.

DÜNYA TİYATRO YAZININDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP
Onu bir tiyatro yazarı olarak üne taşıyan oyunu Martı olarak kabul edilse de Vişne Bahçesi, yazarın en yetkin ve ustalıklı eseri olarak dünya tiyatro yazınında önemli bir yere sahiptir. İnsan ve yaşam gerçeğinin olanca yalınlığı ve basitliği ile aktarıldığı bu oyunda hüzünle mutluluk, aşk ve keder, komedi ile yıkım iç içe geçer. Tıpkı hayat gibi; zıtlıkların bir karışımıdır hayat ve son sözü hep hayat söyler.

OYUNCU KADROSU
Oyunda Esra Bezen Bilgin, Sezen Düzakar Çetindaş, Ezgi Özbalı, Nuri Karadeniz, Fatih Sevdi, Başar Alemdar, Bülent Baytar, Seda Güven Şahin, Emre Işık, Zeynep Özan Topçu, Cüneyt Gürbüz, İlker Bağlam, Ufuk Tuncer, Duygu Mine Özcan, Tunç Efe, Sarper Saydam ve Zeynep Dilara Saydam rol alıyor.TweetLike+1SharePin it

KOCAELİ’ NİN TARİHÇESİ

1. Tarih Öncesi ve Nikomedia Dönemi

Asya ile Avrupa kıtaları arasında önemli kara ve demiryolu güzergâhlarının kesiştiği bir yerde kurulan Kocaeli, bugün Marmara Bölgesi’nin ve yurdumuzun en önemli endüstri ve sanayi yerleşimlerinden biridir. Kocaeli’nin tarihi çok daha eski çağlara uzanır. İlk çağlarda, Bithynia adı verilen bölgede kurulan kentler, sırasıyla, Olbia, Astakos, Nicomedia, İznikmid, İzmid ve Kocaeli adlarını almıştır. Trakya’dan gelen Megaralılar M.Ö. 712’de İzmit Körfezi’nin güneyindeki Başiskele yöresine yerleşerek Astakos adı verilen bir kent kurdular. Astakos halkı M.Ö. 262 yılında, bugünkü İzmit’in bulunduğu alanda kurulan bölgeye yerleşmiştir. Bitinya Krallığı’nın yıkılıncaya kadar başkenti kalacak bu kente, kurucusundan dolayı Nicomedia adı verilir.

2. Roma-Bizans Dönemi

Roma İmparatoru Diocletian, 284 yılında Nicomedia’yı işgal ederek Roma İmparatorluğu’nun başkenti yaptı. Bu dönemde şehir, Roma, Antakya ve İskenderiye’den sonra dünyanın dördüncü büyük kenti haline geldi. Fakat Büyük Konstantin tarafından İstanbul’un imparatorluğun merkezi yapılması ve İmparator Jüstinyen’in de Kadıköy-İzmit arasındaki yolu askeri nedenlerle kapatarak ulaşımı İznik üzerinden sağlamasıyla Nicomedia, eski önemini kaybetti.

3. Selçuklu Dönemi

Kocaeli Türk egemenliğine ilk olarak 11. yüzyılın sonlarında Selçuklular zamanında (1078) geçti. İznik’in Anadolu Selçuklu Devleti’nin başkenti olmasıyla birlikte kentin önemi iyice arttı. Ancak Haçlı Seferleri sırasında kısa bir süre Haçlı Ordusu komutanı Aleksios Komnenos tarafından işgal edilen kentin, Türk egemenliğine kesin olarak geçişi ise Orhan Bey döneminde oldu.Selçuklu döneminden günümüze Haçlı Seferleri’nde yağmalanması nedeniyle kalan eser sayısı oldukça azdır.

4.Osmanlı Dönemi

Kocaeli, Osman Bey ve oğlu Orhan Bey’in uç beylerinden Akçakoca tarafından 1337 yılında Osmanlı topraklarına katıldı. Nikomedya Osmanlı egemenliğine geçtikten sonra, önce İznikmid, daha sonra İzmid (İzmit) adını almıştır. Şehir en parlak dönemine Kanuni Sultan Süleyman zamanında ulaştı. 19. yüzyılda İstanbul-İzmit arasında işleyen ve 1873 yılından itibaren de Haydarpaşa-Ankara güzergâhında faaliyet gösteren demiryolunun kente ulaşmasından sonra Kocaeli’nin ticari ve sosyal yaşamı canlanmaya başladı. Kent, 1888 yılında bağımsız sancak oldu ve ismi İzmit olarak değiştirildi. Daha sonra bölgeye fatihi Akçakoca’dan dolayı Akçakoca’nın yurdu manâsına gelen ‘KOCAELİ’ adı verildi.

19. Yüzyılda İzmiti Gösteren Harita

5. Cumhuriyet Dönemi

I. Dünya Savaşı’nın getirdiği yıkımlar sonucu önemini bir süre yitiren ve sırasıyla önce İngilizler (6 Temmuz 1920) ardından Yunanlılar (28 Nisan 1921) tarafından işgal edilen Kocaeli, 28 Haziran 1921 de Türk Orduları tarafından işgalden kurtarıldı. Kocaeli’nin Başiskele, Darıca, Dilovası, Çayırova, İzmit, Derince, Gebze, Gölcük, Karamürsel, Kandıra, Kartepe ve Körfez olmak üzere toplam on iki ilçesi bulunmaktadır. Kocaeli, Cumhuriyetle birlikte özellikle sanayileşme alanında en hızlı gelişen illerimizden birisi olmuştur. Bunun başlıca nedeni İstanbul’a yakınlığı ve ulaşım imkânlarının çeşitliliğidir. 1934 yılında İzmit’te ilk kağıt üretim tesisi olan İzmit Kağıt Fabrikası açılırken, bunu 1944’te ikinci selüloz ve Kağıt Fabrikası takip etmiş, SEKA tesisleri 1954, 1957 ve 1959’da genişletilmiştir. Böylece günümüze kadar devam eden hızlı bir sanayileşme ile Kocaeli, Türkiye’nin ileri düzeyde sanayi bölgesi durumuna gelmiştir. Ayrıca Kocaeli ile ilgili önemli bir bilgi de, 30 derece meridyeni Köseköy’deki otoyol kavşağı köprüsünün bulunduğu yerde olduğundan tüm Türkiye saatlerini Kocaeli’ne göre ayarlamaktadır.

TweetLike+1SharePin it14


İLÇE İLÇE KOCAELİ

ÖZGEÇMİŞ

Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı

1969 yılında Kocaeli’nin Derince ilçesinde dünyaya geldi. Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi, İzmit Endüstri Meslek Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu.

1993 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1995 ve 2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi´nde Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamladı.

2002 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Yrd. Doçent kadrosuna atandı. 2007 yılında bölüm başkan yardımcılığı görevine getirildi. ‘Makro iktisat’ bilim alanındaki çalışmaları ile 2013 yılında doçent unvanını aldı. Ekonomik krizler ve istikrar politikaları alanında projeler hazırladı.

2005-2007 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde danışman olarak görev aldı. Büyükşehir Belediyesi ve Su Kanal İdaresinin Stratejik Planını hazırladı. 2007 yılı sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı, 2014 yılında Genel Sekreter olarak görev aldı. 2017 yılının haziran ayında Bakanlar Kurulu kararı ve Cumhurbaşkanı onayı ile atandığı Bilecik Valiliği’ni Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığına kadar sürdürdü. 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ

FotoğrafÜye AdıÜnvanİlçeDetay
AK PARTİ
Tahir BÜYÜKAKINKocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı
ÖZGEÇMİŞ
Yaşar ÇAKMAKBelediye Meclis Üyesi
GebzeÖZGEÇMİŞ
Zinnur BÜYÜKGÖZBelediye Başkanı
GebzeÖZGEÇMİŞ
Muzaffer BIYIKBelediye Başkanı
DarıcaÖZGEÇMİŞ
Hasan SOBABelediye Meclis Üyesi
GebzeÖZGEÇMİŞ
M.Yasin ÖZLÜBelediye Başkanı
BaşiskeleÖZGEÇMİŞ
Burak FİDANBelediye Meclis Üyesi
ÇayırovaÖZGEÇMİŞ
Şener SÖĞÜTBelediye Başkanı
KörfezÖZGEÇMİŞ
Ali Yıldırım SEZERBelediye Başkanı
GölcükÖZGEÇMİŞ
Sadullah KELEŞBelediye Meclis Üyesi
BaşiskeleÖZGEÇMİŞ
Bünyamin ÇİFTÇİBelediye Başkanı
ÇayırovaÖZGEÇMİŞ
Baki ÖZDEMİRBelediye Meclis Üyesi
GölcükÖZGEÇMİŞ
Muhammet Mustafa KOCAMANBelediye Başkanı
KartepeÖZGEÇMİŞ
İsmail YILDIRIMBelediye Başkanı
KaramürselÖZGEÇMİŞ
Hamza ŞAYIRBelediye Başkanı
DilovasıÖZGEÇMİŞ
Zeki AYGÜNBelediye Başkanı
DerinceÖZGEÇMİŞ
İsmail AKALINBelediye Meclis Üyesi
KandıraÖZGEÇMİŞ
Adnan TURANBelediye Başkanı
KandıraÖZGEÇMİŞ
Emre KAHRAMANBelediye Meclis Üyesi
BaşiskeleÖZGEÇMİŞ
Emine ÖZDEMİRBelediye Meclis Üyesi
KartepeÖZGEÇMİŞ
Sadettin ARIKBOĞABelediye Meclis Üyesi
ÇayırovaÖZGEÇMİŞ
Cüneyt ATALAYBelediye Meclis Üyesi
ÇayırovaÖZGEÇMİŞ
Hamza MACİTBelediye Meclis Üyesi
DerinceÖZGEÇMİŞ
Ömer Burak BARIŞBelediye Meclis Üyesi
GölcükÖZGEÇMİŞ
Ayşe ŞİRANÜNBelediye Meclis Üyesi
DerinceÖZGEÇMİŞ
Berna ABİŞBelediye Meclis Üyesi
GölcükÖZGEÇMİŞ
İbrahim ÇIRPANBelediye Meclis Üyesi
KörfezÖZGEÇMİŞ
Selattin KABADAYIOĞLUBelediye Meclis Üyesi
KörfezÖZGEÇMİŞ
Faruk DENLİBelediye Meclis Üyesi
KörfezÖZGEÇMİŞ
İsmail RAMAZANOĞLUBelediye Meclis Üyesi
DarıcaÖZGEÇMİŞ
Zafer ALKANBelediye Meclis Üyesi
ÇayırovaÖZGEÇMİŞ
Aykut ÇAĞLAYANBelediye Meclis Üyesi
İzmitÖZGEÇMİŞ
Güzin TAŞTEKİNBelediye Meclis Üyesi
İzmitÖZGEÇMİŞ
Ahmet ÖZÜERBelediye Meclis Üyesi
KartepeÖZGEÇMİŞ
Nurettin HOYLANBelediye Meclis Üyesi
BaşiskeleÖZGEÇMİŞ
Ahmet UTAŞBelediye Meclis Üyesi
KaramürselÖZGEÇMİŞ
Mahmut YANDIKBelediye Meclis Üyesi
GebzeÖZGEÇMİŞ
Nevin Serra DEMİRKOLBelediye Meclis Üyesi
İzmitÖZGEÇMİŞ
Ahmet Hakan HOCAOĞLUBelediye Meclis Üyesi
DarıcaÖZGEÇMİŞ
Abdullatif ÖZKANBelediye Meclis Üyesi
DarıcaÖZGEÇMİŞ
Bülent KOÇAKBelediye Meclis Üyesi
DarıcaÖZGEÇMİŞ
Güler ŞAHİN GENÇAYBelediye Meclis Üyesi
GebzeÖZGEÇMİŞ
Sertan TUNÇELBelediye Meclis Üyesi
GebzeÖZGEÇMİŞ
Enes AYDINLIBelediye Meclis Üyesi
KartepeÖZGEÇMİŞ
İbrahim ŞİRİNBelediye Meclis Üyesi
DerinceÖZGEÇMİŞ
Fatmanur ÇELİKBelediye Meclis Üyesi
ÇayırovaÖZGEÇMİŞ
Mustafa SOYDABAŞBelediye Meclis Üyesi
İzmitÖZGEÇMİŞ
Okan ÖZDİKMENBelediye Meclis Üyesi
KaramürselÖZGEÇMİŞ
Hasan Numan TONKABelediye Meclis Üyesi
BaşiskeleÖZGEÇMİŞ
Eda AÇIKYOLBelediye Meclis Üyesi
KartepeÖZGEÇMİŞ
Ali KARAKAŞBelediye Meclis Üyesi
KartepeÖZGEÇMİŞ
Adem ÇARİKÇİBelediye Meclis Üyesi
DilovasıÖZGEÇMİŞ
Serpil YILMAZBelediye Meclis Üyesi
KaramürselÖZGEÇMİŞ
Oğuzhan ARTUTBelediye Meclis Üyesi
DilovasıÖZGEÇMİŞ
Mesut ÇETİNKAYABelediye Meclis Üyesi
KaramürselÖZGEÇMİŞ
İrfan KURTBelediye Meclis Üyesi
KandıraÖZGEÇMİŞ
İsmail AYSUBelediye Meclis Üyesi
KandıraÖZGEÇMİŞ
Mehmet OLHANBelediye Meclis Üyesi
GölcükÖZGEÇMİŞ
CHP
Selim ÖZCANBelediye Meclis Üyesi
DarıcaÖZGEÇMİŞ
Mehmet Nuri PAŞABelediye Meclis Üyesi 
DerinceÖZGEÇMİŞ
Özlem ÇANKAYABelediye Meclis Üyesi
KartepeÖZGEÇMİŞ
Engin TAŞDEMİRBelediye Meclis Üyesi
KörfezÖZGEÇMİŞ
Fatma KAPLAN HÜRRİYETBelediye Başkanı
İzmitÖZGEÇMİŞ
Halil İbrahim BAŞÇİFTCİBelediye Meclis Üyesi
GebzeÖZGEÇMİŞ
Ünal ÖZMURALBelediye Meclis Üyesi
İzmitÖZGEÇMİŞ
Halis KOÇBelediye Meclis Üyesi
ÇayırovaÖZGEÇMİŞ
Hakan TANTABelediye Meclis Üyesi
İzmitÖZGEÇMİŞ
Orhan TANIŞBelediye Meclis Üyesi
KaramürselÖZGEÇMİŞ
Göknur BEKTAŞBelediye Meclis Üyesi
DarıcaÖZGEÇMİŞ
Özgür YILMAZBelediye Meclis Üyesi
GölcükÖZGEÇMİŞ
Pınar NAAKBelediye Meclis Üyesi
GölcükÖZGEÇMİŞ
Gökhan YAMENBelediye Meclis Üyesi
GebzeÖZGEÇMİŞ
İYİ PARTİ
Mustafa GEBEŞBelediye Meclis Üyesi
KandıraÖZGEÇMİŞ
Nurcan ACAROĞLU GÖKTAŞBelediye Meclis Üyesi
DerinceÖZGEÇMİŞ
Nurettin BULUTBelediye Meclis Üyesi
İzmitÖZGEÇMİŞ
Fevzi CANBAZBelediye Meclis Üyesi
KörfezÖZGEÇMİŞ
MHP
Özhan KURTBelediye Meclis Üyesi
DerinceÖZGEÇMİŞ
Ertam PEKERBelediye Meclis Üyesi
KörfezÖZGEÇMİŞ
İsmet GÜRLERBelediye Meclis Üyesi
KandıraÖZGEÇMİŞ
SAADET PARTİSİ
Zeki KARATAŞBelediye Meclis Üyesi
DilovasıÖZGEÇMİŞ
Mustafa GÜRSOYBelediye Meclis Üyesi
BaşiskeleÖZGEÇMİŞ


Comments are closed.