Meral Akşener "Bir Yerel seçimi savaşa çevirdiler"

Spread the love

Yerel seçimlere 4 gün kala çalışmalarına hız kesmeden devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sakarya’da vatandaşla buluştu.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Sakarya’ya giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sakarya Gişeler ve Çark Caddesi’ndeki ziyaretlerinin ardından vatandaş ile bir araya geldi.

Meral Akşener’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“BİR YEREL SEÇİMİ SAVAŞA ÇEVİRDİLER”

“Bu bir yerel seçimdir bu seçimi savaşa çevirdiler. Hepinizden bir şey rica ediyorum. Hepimiz aday çıkardığımız adaylarımıza oy almak için aranıza geliyoruz. Bakın tepedekilerin o düşman diline aldanıp, komşularınızla, dostlarınızla, akrabalarınızla kalp kırmayınız, düşman olmayınız. Kadınlara sesleniyorum; aynı arkadaşlarınızla Cuma mukabelelerine gideceksiniz. Elbette aranızda aday konusunda farklılıklar olacak ama sakın bu nedenle kavga etmeyin.”

“SORUNLARI KONUŞMAMAK İÇİN ALLAH ALLAH NİDALARIYLA SEÇİME GİDİYORLAR”

“Biz bu seçimde ekonomiyi, işsiz gençleri konuşmak zorundayız. Umutsuz gençleri, ‘türedi’ denilen EYT’leri, yüzde 10 zam almış sürünen emeklileri, 6,5 liraya mazot kullanan, daha sonra da terörist denilen çiftçilerimizi konuşmak zorundayız. Konuşalım ki, iktidar partileri dertlerinize çare olsunlar. Bunu konuşmamak için ‘Allah Allah’ nidalarıyla seçime gidiyorlar.”

“SİZİ BİRBİRİNİZE DÜŞÜRENLER 5 GÖRÜŞMEDE KANKA OLDULAR”

“Biz bunları konuşacağız ki, başta Sayın Erdoğan olmak üzere 4,5 yıl sonra tartıya çıkacak olanlar gelip gözlerinizin içine baksınlar. Aynı yerlerden alışveriş yapacaksınız, aynı cenazelerde tabut omuzlayacaksınız. Ama sizi birbirinize düşürenler, 5 görüşmede kanka oluyorlar. 2007’den itibaren bir şey oldu. Artık aranızda değiller. Kibir abidesi oldular. Siyasetçi için, seçmen velinimettir. Tekrar velinimet olmanız için, size ‘terörist, türedi’ denmemesi için bu kulağı çekeceksiniz. Muhtarları ayaklarına çağırıyorlar, onlara talimat veriyorlar. Ben İçişleri yaptığımda muhtarlar bizim için o kadar kıymetliydi ki, biz onların ayağına giderdik.”

“BENİ MEHMET CENGİZ İLE KARIŞTIRDI”

“Tank Palet Fabrikası devletin değil, sizin paralarınızla kuruldu. Ümit Dikbayır gündeme getirdi, Erdoğan, “50 milyon dolarlık ihtiyaç için 25 yıllığına Katarlılara kiralık verdik” dedi. Bana da 50 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Beni Mehmet Cengiz ile karıştırdı. TBMM’yi bir delik olarak görüyor. Milletvekilleri o zaman ne oluyor? Bütün bunlar bir belediye fazla alabilmek, yıkılmış bir ekonomiyi konuşturmamak için.”

“BÖYLE BİR ŞEREFSİZLİK YAPMIŞSAM GEL BENİ TUTUKLA”

“Bana PKK diyorlar. Ben öyle bir şerefsizlik yapmışsam gel tutukla. Tutuklamazsan namertsin. Ama Türk devleti dedikodu ile yürütülmez. 29 belediye meclis üyemiz için, vatandaşlık numaraları ile birlikte PKK’lı olduğu gerekçesi ile haberler yapıldı. Ama Ahlat’taki kardeşimiz, şehit olmuş bir vatan evladının şehit ağabeyi. Iğdır’da, MHP’nin aday gösterdiği, aynı zamanda Cumhur İttifakı’nın adayını destekliyoruz. Bizim sayemizde Iğdır alınacak. Bundan kimse bahsetmiyor. Bu 29 arkadaşımızın ortak noktası ne? Hepsinin Kürt olması. Demek ki, AKP’nin yanında durmazsan, İYİ Parti’den aday olursan vatan hainisin. Ayıptır, günahtır. Sen, başka bir siyasi partiden aday gösterilmiş, oradan aday gösterilmiş kardeşlerimize PKK’lı damgasına damga vuruyorsun. Kardeşi kardeşin karşısına dikecek bu dili reddediyoruz. İster AKP’ye, ister MHP’ye oy versin, o insanların tamamı benim kardeşimdir, canımdır, kanımdır.”

“30 büyükşehir içinde 30’uncu en az para alan şehir Sakarya. İhracatçıdan alınan parayı sizden düşmüşler. Bu parayı almak için, bu işin de takipçisi olacağız. Şimdi siz de 31 Mart’ta o kulağı çekeceksiniz.”

Show Comments

Yorum kapalı.