Merkez Parti Sakarya İl Başkanı Emre Çalık'tan Tarım Bakanlığına Çağrı

Merkez Parti Sakarya İl Başkanı Emre Çalık’tan Tarım Bakanlığına Çağrı 
Sakarya’da tarımsal üretimin, ürün gruplarına göre dağılımı incelendiğinde tahıl ekiminin ilde ikinci sırada olduğunu belirten Çalık, Sayın Bakan açıklamasında: Bu proje ile ülkemiz için, hububat, baklagil ve yağlı tohumlu bitkiler gibi stratejik ürünlerde rekolte artışını sağlamayı, aynı zamanda üreticilerimizi bu dönemde üretime yönlendirmeyi, dolayısıyla da tarım arazilerinin etkin şekilde kullanılmasıyla tarımsal üretimin artırılmasını hedefliyoruz” diyor. Aslında ben de sayın bakanın stratejisini destekler bir şey söylüyorum.

Sakarya’da söz konusu ürünlerin geniş bir ekim alanı var, bu sebeple kesinlikle bizim de destek kapsamında olmamız gerekiyor. 

Merkez Parti olarak, üretime dayalı bir tarım politikası hedeflediklerini belirten Çalık, İnşallah Merkez Parti iktidarında çiftçinin tüm tohum ihtiyacını karşılayacaklarını, ekim ve hasat zamanı çiftçiye yakıt desteği vereceklerini ve en önemlisi de çiftçinin, ürünüm elimde kalır mı korkusu yaşamayacağını, elde kalan ürünleri satın alarak hem çiftçiyi ekonomik olarak rahatlatacaklarını, hem de ülkemizin tarımsal olarak dışa bağımlılığını ortadan kaldıracaklarını belirtti.

Comments are closed.