Savaş KÖMÜRCÜ : Basın Çalışanlarımızın Günü Kutlu Olsun

Savaş KÖMÜRCÜ : Basın Çalışanlarımızın Günü Kutlu Olsun

Liberal Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Savaş KÖMÜRCÜ : Basın Çalışanlarımızın Günü Kutlu Olsun

10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe giren ve basın mesleğini icra eden basın mensuplarının haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günün 57. yılını kutlamaktayız.

Çağımızın gelişen teknolojileri sayesinde bir tuş ile elimizin altında olan bilgi ve habere ulaşmamızda, doğru, ilkeli, tarafsız habercilik anlayışı ile halkını bilgilendiren ve mesleklerinin her türlü zorluğuna rağmen, işlerini fedakârca yapan basın mensuplarımız aynı zamanda halkımızın talep ve beklentilerini de yansıtarak kamusal bir görevi yerine getirmektedirler.

 Basın meslek ilkelerinin temeli ve özünü oluşturan insan ve insan haklarına saygı temelinde basın mensuplarımız, halkı yaşamış olduğu toplumla ve tüm dünyayla ilgili, kişi hak ve hürriyetlerine saygı çerçevesinde, doğru, hızlı ve tarafsız bir şekilde bilgilendirerek zorlu bir görevi yerine getirmektedirler.

Yapmış oldukları çalışmalarla, mesleklerinin tüm zorluklarına rağmen, halkımızı bilgilendirmek adına, zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, istek ve gayretle çalışmalarını sürdüren basın mensuplarımız, insanların en temel duygularından öğrenme-bilme-bilgi alma isteğini de karşılamış oluyorlar.

Evrensel hak ve hürriyetleri, demokratik değerleri, mesleğin gerektirdiği ahlaki kuralları gözardı etmeden, ilkeli, sorumlu, araştırmacı ve tarafsız bir yayıncılık anlayışı ile görevini yerine getiren yerel ve ulusal basın mensupları, bu özverili çalışmalarıyla ülkemizde demokrasi kültürünün yerleşmesine ve özgürlüklerin gelişmesine de katkı sağlamaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Comments are closed.