Abdullah Ekşioğlu”Ak-Parti’nin yerli ve milli masalı”

Abdullah Ekşioğlu”Ak-Parti’nin yerli ve milli masalı”

Ak-Parti’nin yerli ve milli masalı

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için cumhurbaşkanı aday adayı olduğunu açıklayan Basın Konseyi eski Genel Sekreteri, ünlü reklam filmi yönetmeni Abdullah Ekşioğlu, her sözlerine “yerli ve milli” diye başlayan Ak-Parti’nin yerli ve millilikten çok uzak olduğunu savunarak “Sevgili Recep Tayyip Erdoğan ve Ak-Parti hiçbir zaman yerli ve milli olmamıştır” dedi.

Giydiği terlikten bindiği arabaya kadar Ak-Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatının hiçbir alanında yerli ve milli ürünleri tercih etmediğine de dikkat çeken Ekşioğlu, iktidara gelmeden önce hiçbir resmi görevi yokken ABD Başkanıyla görüşen bir kişinin yerli ve millilik iddiasının inandırıcı olmadığını söyledi.

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için cumhurbaşkanı aday adayı olduğunu açıklayan Basın Konseyi eski Genel Sekreteri ve ünlü reklam filmi yönetmeni Abdullah Ekşioğlu her sözlerine “yerli ve milli” diye başlayan Recep Tayyip Erdoğan ve Ak-Parti’nin yerli ve millilikten çok uzak olduğunu savunarak “Sevgili Recep Tayyip Erdoğan ve Ak-Parti hiçbir zaman yerli ve milli olmamıştır. Esasında Ak-Parti ABD’nin yeşil kuşak projesi kapsamında güçlenen Ak-Genç teşkilatının bir devamı olarak kurulmuştur.” dedi. Giydiği terlikten bindiği arabaya kadar Ak-Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatının hiçbir alanında yerli ve milli ürünleri tercih etmediğine de dikkat çeken Ekşioğlu, BOB eş başkanlığı ile övünen ve iktidara gelmeden önce hiçbir resmi görevi yokken ABD Başkanı ile görüşen bir kişinin yerli ve millilik iddiasına inanmakta zorluk çektiğini söyledi.

Tarım ve hayvancılık da dahil olmak üzere her sorunu ithalat ile çözmeye çalışan Ak-Parti’nin şeker fabrikaları, aşı üretim merkezimiz olan Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi’ni kapattığını, stratejik öneme sahip Türk Telekom’u sattığını, yerli üreticiyi nefes alamaz hale getirdiğini, enerjide dış kaynaklara bağımlılık oranını arttırdığını ve kapitülasyonların kaldırılmasıyla işletme hakkı Türkiye’ye geçen limanlarımızın işletmesini Katar’a devrettiği için Kabotaj Bayramı’nın da artık bir anlamı kalmadığını ileri süren Abdullah Ekşioğlu, bütün bunlar ve burada saymadığımız birçok konuda ülkemizin çıkarlarını sıcak para temini için göz ardı eden Ak-Parti’nin neresinin yerli ve milli olduğunu sordu.

Türk halkının gelenekleri ile hiçbir ortak noktası bulunmayan bir yaşam tarzının da Ak-Parti hükümeti ve Ak-Parti iktidarından güç devşiren çevrelerce Türk halkına dayatıldığını kaydeden Ekşioğlu, “Sevgili Recep Tayyip Erdoğan ve Ak-Parti yandaş medyanın da katkısıyla geleneklerimizi öne sürerek Türk gelenekleriyle hiçbir alakası olmayan Ortadoğu, Güney Asya ve Arap coğrafyası karması uydurma bir yaşam tarzını dayatmaya çalışıyorlar. Bu uygulamanın son örneğini maalesef Isparta Uluslararası Gül Festivali’nde 3 Haziran’da gerçekleştirileceği duyurulan Melek Mosso konserinin, kendini bilmez bir derneğin talebi üzerine Isparta Belediyesi tarafından iptal edilmesiyle yaşamış olduk. Isparta Belediyesi’nin bu tutumunu şiddetle kınıyorum. Ak-Parti’nin yerlilik ve millilik iddiası gerçek dışı bir masaldır. Ak-Parti ne kültürel olarak ne ekonomi olarak ne de yöneticilerinin tüketim alışkanlıkları olarak hiçbir zaman yerli ve milli olmamıştır. Artık Türk halkı masallara inanmıyor” şeklinde konuştu.

Twitter: https://twitter.com/eksioglu70

Instagram: https://www.instagram.com/eksioglu70

YouTube: http://www.youtube.com/retoriktv

Abdullah Ekşioğlu hakkında:

(d. 30 Mart 1970, Almanya)

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. Daha lise yıllarında 1986’da gazeteciliğe başladı. Birçok ulusal günlük gazete ve dergide çeşitli kademelerde görev aldı. 1992 yılında Türkiye’de özel radyo yayınlarının başlamasına öncülük ederek Genç Radyo’nun kurucuları arasında yer aldı.

1993 yılında Elvin Ekşioğlu ile birlikte Agency Europe & Anatolia haber ajansını kurdu. 1998 yılında yine Elvin Ekşioğlu ile birlikte Eksantrik Prodüksiyon’u kurdu. 2000 yılında bir yıl süre ile Türkiye Basın Konseyi Genel Sekreterliği yaptı. 2000 yılından sonra film sektörüyle daha çok ilgilenmeye başlayan Abdullah Ekşioğlu 250’nin üzerinde reklam filminde çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra reklam filmi yönetmenliği yapmaya başladı.

Abdullah Ekşioğlu halen Eksantrik Prodüksiyon bünyesinde reklam filmi yönetmeni olarak görev yapıyor. Abdullah Ekşioğlu Agency Europe & Anatolia haber ajansının Genel Yayın Yönetmenliği görevini de sürdürüyor.

Etiketler

Fehmi Duman