ABP il Başkanı DAŞDEMİR: “Acilen özümüze dönmeliyiz!” 

ABP il Başkanı DAŞDEMİR: “Acilen özümüze dönmeliyiz!” 

ABP Başkanı DAŞDEMİR: “Acilen özümüze dönmeliyiz!” 

Anadolu Birliği Partisi Sakarya İl Teşkilatı, 6 ilçe de kongre gerçekleştirdi. Kısa adı ABP olan ve 2 Ocak 2020 tarihinde kurulan Anadolu Birliği Partisi, Adapazarı merkez ilçe başta olmak üzere Serdivan, Erenler, Arifiye ve Söğütlü ilçelerinde kongre düzenledi. 

Ülkemizin içinde bulunduğu şart ve koşullara ilişkin çarpıcı açıklama ve değerlendirmelerde bulunan ABP Sakarya İl Başkanı Sinan Daşdemir, Hedef ve ana gayelerinin masa başından ziyade kravatı çıkartarak sokaklarda halk adına siyaset yapmak olduğuna dikkat çekti. Sinan Daşdemir, siyasetin en başından sonuna halkın huzuru, sağlık ve refahı başta olmak üzere, daha güzel yaşanabilir hayatlar kurulması adına yapılması gerektiğinin altını çizerek, ‘’Halkın içinden gelen bir siyasetçi halkın arasında onlar adına yürümeli ve insanların kalplerine dokunabilmelidir. Biz siyasete tepeden başlamadık, halk her nerede, hangi çizgi ve yelpaze de ise oradan başladık. Siyasetin halktan kopuk ve uzak yapılması düşünülemez.’’ diye konuştu. 81 ilde kongreler yapıldığını ve 71 il de teşkilatların hazır ve aktif olduğuna vurgu yapan Başkan Daşdemir, çok hızlı bir şekilde teşkilatlanma dönemi yaşadıklarını ve tamamen gerçekçi hareket ederek üstünkörü konuşma ve vaatlere yer vermediklerini belirterek, Türkiye’nin aslolan özüne bir an önce dönmesinin gerekliliğine işaret etti. 

Devlet görevlisine derdi varsa anlatmalı 

Siyaset erbabı başta olmak üzere kişilerin belirli bir mertebeye geldiğinde kendi kimliğinden uzaklaşmaması gerektiğine değinen Başkan Sinan Daşdemir; “Vatandaş ile bazı kamusal alan ve çalışanlar arasında kopukluklar var. Bir vatandaş herhangi bir devlet görevlisine derdi varsa anlatmalı ve araya birilerini sokarak sorununa çözüm bulma sıkıntısına girmemelidir. Biz ezilen tarafın yanında olacağız. Sakarya adına siyaset yapan bir başkan olarak şahsımı 7/24 arayabilirler. Her ne sorun olursa olsun elimizden geleni yapacağız’’ diye konuştu. 

Keyfi keder uygulamalar yapılıyor 

Ehil olmayan ve liyakat göstermeyenlerin belirli mevki ve makamlara getirildiğine işaret eden Başkan Daşdemir, ülkece en büyük sıkıntı ve sorunların başında bu oluşumun geliştiğine dikkati çekerek; “Keyfi keder uygulamalar yapılıyor. Bir partinin ilçe başkanı emniyet müdürünün görev yerini değiştirebiliyor. Akıl alır gibi değil, fakat bunlar oluyor. Bazı kamu kurumlarında gereksiz sayıda kişiler çalışıyor, yetmiyor şoför olarak başlayan kişi, bir bakıyorsunuz A veya B şubesinde müdür oluyor.  6 yerden 300 bin lira gibi bir rakamla maaş alanlar var, inanılır gibi değil” İfadelerini kullandı. 

Korkunun ecele faydası yok 

Kendi maaşını bankamatikten çekemez, fakat uçuk kaçık rakamların olduğu kredilere imza atıyor!” şeklinde şaşılacak derecede gelişmeler yaşandığına vurgu yapan Daşdemir, ülke de gücü olanın bir yerden diğerine rahatlıkla ulaşım sağladığına ve adaletsizliğin bir parçasının da bu şekilde yaygınlaştığına dikkati çekerek; “İnsanlar korku tüneline girmiş vaziyette adeta kendilerinden vazgeçmiş vaziyetteler. Konuştukları zaman ya PKK damgası yiyecekler ya da fetöcü ilan edilmesi işten bile değil. Korkunun ecele faydası yok. Üretim ve üretime dayalı sahalar giderek azalıyor ve tüketim ona oranla fazlalaşıyor. Sürekli para basılıyor ve şimdilik farkında değiliz ama ülkece cepten yiyoruz.  Gösterişi seviyor ve dostlar alışverişte görsün misali hareket ediyoruz. Peki, nereye kadar?” şeklinde konuşarak köklü değişikliğe bir an önce gidilmesi gerektiğini söyledi. 

Tehlikeli boyutlara da varmak üzeredir
Sakarya’nın en önemli sorunlarından birinin de uyuşturucu olduğunu ve bununla her kesimin mücadele etmesi gerektiğine ilişkin değerlendirme yapan Başkan Sinan Daşdemir; “Zevk ve merak ile başlayan bir mevzu alışkanlık haline geliyor. Tedarik etmek için kendi kimliğinden, aile birlik ve beraberliğinden, topluma faydalı bir birey olgusundan giderek uzaklaşıyorlar. Birçok olumsuz hadisenin alkol ve uyuşturucu kaynaklı olduğu apaçık bir gerçektir. Gençlerimiz kimlik bunalımı yaşıyor ve uyuşturucu kullanım yaşı giderek daha aşağı seviyelerde yaygınlaştığı gibi çok tehlikeli boyutlara da varmak üzeredir” dedi. 

Üniversite okumak adeta lüks oldu 

Sakarya’da kira artışlarının muazzam yükseldiğine ve kanunların bir kısım yerlerde uygulanmadığına açıklık getiren Başkan Daşdemir, “Üniversite okumak adeta lüks oldu. Öğrenciler çaresiz ve yetkili mercilere sesleri gitmiyor. Bu gençler yarınlarda mezun olup ülke yönetiminde söz sahibi kişiler olarak belirli mevkilerde olacaklar. Bunların psikolojileri başta olmak üzere her hallerini düşünerek hareket etmeliyiz. Onlar bizim geleceğimiz. ‘’ diye konuştu. ABP Sakarya İl Başkanı  Sinan Daşdemir, konuşmasının sonunda cezaevlerindeki sorunlara dikkati çekerek, “Akli melekeleri yerinde olmayanları, sağlıklı insanlarla aynı ortamda tutuyorlar. Mahkûmların genel durumları gözetilmeli, şart ve koşulların daha uygun olması sağlanmalıdır” değerlendirmesinde bulundu. 

Etiketler

Fehmi Duman