ABP İL BAŞKANI DAŞDEMİR’DEN ALTUĞ’A ZİYARET

ABP Sakarya İl Başkanı Sinan Daşdemir, SATSO Başkanı Akgün Altuğ’u tanışma ve gündeme ilişkin sorunları konuşmak üzere makamında ziyaret etti.

Anadolu Birliği Partisi Sakarya İl Başkanı Sinan Daşdemir, Yönetim Kurul Üyeleri  ve Katlı Pazaryeri Kalkındırma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Mehmet Demir ile birlikte SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ’a makamında ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Daşdemir, dik duruşu ve başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Altuğ’u tebrik ederek kısa bir süre önce Sakarya Ticaret Borsası’na yapmış olduğu ziyaretten bahsetti. Daşdemir, ciddi bir konu ve sorun olarak gördükleri hayvancılık sektörünü de çok yakından ilgilendiren ve çözümsüz bırakılan bir sorunu gündeme getirdi. Özellikle yem konusunda Sakarya başta olmak üzere tüm Türkiye’de sıkıntı yaşanacağına dikkati çeken Başkan Sinan Daşdemir, yem konusunda devletin elini çekmiş gibi bir görüntü sergilediğini belirterek ‘Yem’in sahibi yok’ nitelemesinde bulundu. Piyasa da yemin belirgin bir sahibi olmadığı şeklinde tespit ve sıkıntıyı dile getiren Başkan Daşdemir, ‘’Sadece aracılar var, yani bu konu da nokta atışı şeklinde gidilecek bir yer maalesef yok. Oysa hayvancılığın ve besiciliğin en büyük parçasını yem oluşturuyor.’’ diye konuştu. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ise besicilik ve hayvancılıkla uğraşan insanların mutlaka kendi bünyelerinde birleşmeleri gerektiğini savunarak, ‘’Besicilikle uğraşan insanların toplu bir şekilde birleşmesi bu konudaki sıkıntıları çözme konusunda önemli bir adım olarak teşkil edeceğini düşünüyorum. ‘’ şeklinde konuya ilişkin çözüm önerisinde bulundu.

 Her ne varsa yerinde ve ederinde tespit edilmeli

Hükümetin tarım faaliyetleri konusunda attığı adımların çok önem arz ettiğini fakat eksik noktaların olduğunu belirten Başkan Daşdemir, ‘’Bir çok konuda en önem arz eden husus maliyetlerdir, yani bunun en asgari olması adına çalışmalar yürütülmesi gerekiyor. Kimsenin kendi keyfince fiyat artışı yapmaması için de gerekli çalışmaların bir an önce başlatılması da ayrı bir konu, vade farkı adı altında dileyen herkes istediği fiyatı kendisi belirleyebiliyor ki bunun böyle olması demek vatandaşın alım gücünün de kısıtlanması anlamına geliyor. ‘’ dedi. Birkaç gün önce Sakarya Ticaret Borsası’na ziyaret gerçekleştirdiğini dile getiren ABP Sakarya İl Başkanı Sinan Daşdemir, bir insanı kazanmanın yolunun gönüllerden geçtiğine işaret ederek, ‘’Her şeyden evvel biz insanız. Bir insanı kazanmanın yolu da gönüllere dokunmaktan geçiyor. Sakarya Ticaret Borsası’nı ziyaret ettik ve yapılan çalışmaları duyduğumuzda gurur duyduk. Bunlar ülkemiz adına çok önemli ve güzel gelişmeler. Yapılan çok güzel çalışmalar var ve bunları görmez duymazdan gelemeyiz. Biz sıkıntıları, eksik ve noksan yerleri dile getirmeye çalışıyoruz. Ülkemizin daha iyi ve güçlü olması hepimize yansıyacaktır.’’ diyerek el birliği ile ortak hareket etmenin önemine dikkat çekti.

 Sakarya çok iyi yerlere gelecek

SATSO Başkanı Akgün Altuğ, tüm bunların çok güzel gelişmeler olduğunu kaydederek, ‘’Yeterli mi? Hayır! Çok çalışmamız ve işleri daha da büyütmemiz gerekiyor. Biz de iş hacminden tutun, yetişkin insan gücü ve daha bir çok olumlu materyaller var. İlerleyen zamanlarda çok daha iyi seviyelere geleceğimize inanıyorum.’’ diye konuştu. Başkan Sinan Daşdemir, konukseverliği ve misafirperverliği için SATSO Başkanı Akgün Altuğ’a teşekkür etti. Başkan Altuğ, ziyaretlerinden dolayı Daşdemir ve yönetimi ile Başkan Mehmet Demir’e teşekkür etti.

Etiketler

Fehmi Duman