ABP Sakarya İl Başkanı Sinan Daşdemir, Sakarya Ticaret Borsası’na ziyaret etti

Anadolu Birliği Partisi (ABP ) Sakarya İl Başkanı Sinan Daşdemir ve Yönetim Kurul Üyeleri, beraberinde Katlı Pazaryeri Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Demir ile birlikte Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı’yı ziyaret etti.

Parti çalışmaları ve gelişmeler hakkında bilgiler paylaşan Başkan Sinan Daşdemir, Genel Başkan Bedri Yalçın’ı tanıtarak sözlerine başladı. ABP Genel Başkanı Bedri Yalçın’ın geçmiş dönemlerde Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yapmış olan rahmetli Turgut Özal zamanında bakanlık yaptığını vurgulayan Daşdemir, Yalçın hakkında Özal’ın manevi oğlu olduğunu, vatanını ve milletini çok seven vatansever bir kişilik taşıdığına ilişkin bilgilere yer verdi. Genel Başkanlarının sansasyon, dedikodu ve sırf gündem oluşturmak için bir kısım manevralara ihtiyaç gütmeden halk adına ve halk için siyaset yaptığına vurgu yapan Başkan Daşdemir, Yalçın’ı halkın sesi olarak lanse ederek, ‘’Bu tarz insanlar gönül insanıdır. Yeni kurulan bir parti olarak sistemi oturttuğumuzda çok yakın zamanda partimizin iç ve dış politikalarına ilişkin plan ve projelerimizi de açıklayacağız.’’ dedi. Görüşme de Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nizamettin Sarı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akman da hazır bulundu. Başkan Adem Sarı, kurdukları siyasi partinin ülkeye hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu ve ardından çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı. Göreve geldiği günden bugüne başkanlık koltuğunda olduğu müddetçe gereğini yapmaya gayret ettiğinin altını çizen Başkan Sarı, ’’Benim için proje ve bunun sürdürülebilir olmasının önemi çok büyük. İlgili oda başkanlarıyla görüşmeler yaptım; projeleriniz var mı? şeklinde fikir alışverişlerinde bulundum. Sorunlara ilişkin elimizden gelen çözümleri üretmenin gayretinde olduk fakat bizim gücümüz de bir yere kadar. Bana belirtilen yetkilerin dışına çıkamam. Biz borsanın elde ettiği geliri bankalara faize yatırmadık, onun yerine 10 Milyon TL gibi bir parayla Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden 280 dönüm yer kiraladık ve içinde Lisanlı Depoculuğa ilişkin şu anki değeri 150 Milyon TL olan bir iş çıkardık. Kısaca en güzel şekilde verim sağlayacak işlere imza attık.’’ diye konuştu.

Görüşme sonunda Sakarya Ticaret Odası Başkanı Adem Sarı, Kasım ayında Sakarya Ticaret Borsası’nda seçim olacağını, tekrar aday olup olmayacağına ilişkin henüz bir karar vermediğini belirterek ziyaretlerinden dolayı Anadolu Birliği Partisi Sakarya İl Başkanı Sinan Daşdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Katlı Pazaryeri Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Demir’e teşekkür etti. Başkan Daşdemir, göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı Adem Sarı ve Yönetimine ayrıca teşekkürlerini sundu.

Etiketler

Fehmi Duman