Adalet ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Yusuf DİRİL Anıtkabir’i ziyaret etti

Adalet ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Yusuf DİRİL Anıtkabir’i ziyaret etti

Adalet ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Yusuf DİRİL ve kurucular kurulu üyeleri, kurucu il ve ilçe başkanları ve partiye gönül vermiş yurttaşlarla Anıtkabir’e giderek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.

“Demokrasi insanlığın biricik ümididir”

DİRİL’in mozoleye çelengi bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen DİRİL, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Adalet ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Yusuf DİRİL, deftere şunları yazdı:

“Büyük Atatürk:

        Demokrasi insanlığın biricik ümididir, sözünüzü Türk siyasetinin parolası yapmak amacı ile kurulan Adalet ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı sıfatıyla, kurucular kurulu üyeleri, kurucu il ve ilçe başkanlarımız ve partimize gönül vermiş arkadaşlarımızla huzurunuzda bulunmanın sonsuz kıvancı ve heyecanı içindeyiz.

        Her fabrika bir kaledir, sözünüzden aldığımız ilhamla, üreterek büyüyen, kendine yeten, dosta güven, düşmana korku veren, çağdaş uygarlık düzeyini yakalamış, büyük ve güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti devleti, sizden devraldığımız ve yarınlara aktaracağımız en büyük mirasımız olacaktır.

        Bizler, sizin yıllar önce işaret ve ifade ettiğiniz gibi Türk milletinin zeki ve çalışkan olduğuna inanıyor, huzurunuzda bu milletin insanlık âlemindeki seçkin yerini korumaya, az zamanda çok ve büyük işler başarmaya and içiyoruz. İlkeleriniz ilkelerimiz, yolunuz yolumuzdur. “

ADALET VE DEMOKRASİ PARTİSİ

        Adalet ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Yusuf Diril” Hazırlıklarını tamamlayarak İçişleri Bakanlığı’na başvuran partimiz, aldığı idari onay ile 5 Mayıs 2022 tarihinde fiilen kurulmuş; devamında uygulama gereği, kurucular kurulu ve kuruluş evrakları Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından incelenerek, hukuka uygunluk oluru alan partimiz, kuruluş sürecini tamamlamış, Türkiye’deki resmi ve faal siyasi partiler listesinde 3. sırada yer alarak 23.05.2022 tarihinde resmen kurulmuştur.

        Şu anda Türkiye genelinde 25 ilde örgütlenmesini tamamlayan, diğer illerde de çalışmalarını sürdüren partimiz,  seçim zamanına kadar, tüm il ve ilçe teşkilatlarını kurarak yapılacak ilk seçime girmeyi, seçmenle en kısa sürede buluşmayı hedeflemektedir.

        Türk siyasetinin ve devlet geleneğinin bugünden geçmişe uzanan birikiminden yararlanacak partimiz, bugüne kadar yapılan yanlışlardan uzak duracak, doğru yapılanları parti politikasına dönüştürerek, bireysel akıldan değil, toplumsal hafıza ve devlet aklından hareketle hizmet ve siyaset üretecektir.

        “Her dem yeniden doğarız, bizden kim usanası” diyen büyük ozan Yunus Emre’nin de işaret ettiği gibi genelde dünya siyasetinin özelde Türk siyasetinin her zaman yeni yüzlere, yenilenmeye ihtiyacı vardır. ADEPE, sorun değil çözüm üreten yeni bir siyasi parti olarak, iş ve aş sorunundan başlayarak, ülkenin birikmiş bütün sorunlarını çözme sözü ve iradesi ile kurulmuş bir partidir. Partimiz adalet ve demokrasi ile hukukun üstünlüğünü savunacak; ayrışmayı, bölünmeyi ayrımcılığı, ırkçılığı, radikal milliyetçiliği ve din istismarını reddeden bir siyasi anlayışı benimseyecektir.

        Genci yaşlısı, kadını erkeği, öğrencisi, işçisi, memuru, asgari ücretlisi, emeklisi, çiftçisi ve sanayicisi ile Edirne’den Kars’a, İzmir’den Diyarbakır’a kadar bütün illere ve bütün insanlara, ülkemizin geleceğini inşa etmek iradesine sahip, katılımcı, çoğulcu, eşitlikçi, özgürlükçü demokratik siyaset anlayışını benimseyen herkese partimizin kapısı sonuna kadar açıktır.

        Türk halkını, Türk siyasetinde yeni ve iddialı bir seçenek olan Adalet ve Demokrasi Partisi çatısı altında buluşmaya, birleşmeye ve çalışmaya davet ediyoruz. Gelin, demokratik siyasete, adalete ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkalım.

Fehmi Duman