Adapazarı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde Hayri Balaban yeniden başkanlığa seçildi

Adapazarı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde Hayri Balaban yeniden başkanlığa seçildi

Adapazarı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olağan genel kurulu bugün yapıldı. Kongrede tek aday olan mevcut başkan Hayri Balaban yeniden başkanlığa seçilirken yaptığı teşekkür konuşmasında kongre sürecinde yaşananlara dair açıklamalarda bulundu.

Kongre günler önce Sakarya Kitap Kırtasiye Büfe Gazete Bayileri Tekel Maddeleri Satıcıları Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Erdal Koç, Balaban’a karşı adaylığını ilan ederken seçime 1 gün kala adaylığını geri çekmişti.

“ Sosyal medyadan sallamaya seven biri değilim”

Hayri Balaban ise yaptığı teşekkür konuşmasında, “Bazı konuları değineyim mi değinmeyeyim mi diye çok tereddüt ettim. Ben sosyal medyadan sallamaya seven biri değilim ama asparagas haberlerle beni ve sizi yıpratmaya çalıştılar. Benim 30 yıllık başkan olduğumu söylüyorlar. 11 yıldır bu odanın başkanıyım. Bu haber etik dışıdır. Bizi genel kurul seçiyor” dedi.

“Çalışacağım ekibi kendim belirlerim”

Balaban, “Bana rakip olmayı düşünen arkadaşımız benim odamdan yönetim al diyor. Sakarya merkezde 30 oda var. Benim yönetim kurulu sayım 5. Bu söylenecek bir laf mı? Ben burada başkansam çalışacağım ekibi kendim belirlerim” şeklinde konuştu.

“Biz size gönülden bağlıyız”

Balaban, “Bir televizyon programında kooperatifte adaletli kredi dağıtılmıyor. Adamı olan kredi alıyor denmiş. Sizler buradasınız. Böyle bir şey oldu mu şimdiye kadar? Benim odama gelen herkes benim için üstündür. Biz size gönülden bağlıyız” ifadelerini kullandı.

“Bu millet yüzüne gördükçe yüzüne tükürsün”

Balaban,  “Yine bir televizyon programında ‘Hayri Balaban üyelerine kavurma pilav dağıtıyor, hediye veriyor oylarını satın alıyor’ denmiş” dedi.

Delegelerden biri bağırarak “Gelsin biz ona yemek ısmarlarız” şeklinde Balaban’a destekte bulundu.

 Sakarya Terziler Tuhafiyeciler Konfeksiyoncular Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Çokluk, “Bu adam kim burada mı? İsmini söyleyin de bu millet yüzüne gördükçe yüzüne tükürsün” şeklinde konuştu.

Sonrasında ise Balaban üyelerine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Kongrede yönetim kuruluna Hayrettin Hacıbektaşoğlu, Metin Yılmaz, İdris Avukat ve Nuri Önder seçildi. Denetim kurulu üyeleri Suat Bir ve Fikret Kocaman olurken; Bölge Birliği delegeleri Hayri Balaban, Hayrettin Hacıbektaşoğlu, Metin Yılmaz, Mustafa Alemdar ve Nuri Önder oldu.

Etiketler

Editor 54