AFET BÖLGELERİ İÇİN SEFERBERLİK SÜRÜYOR

AFET BÖLGELERİ İÇİN SEFERBERLİK SÜRÜYOR

AFETZEDELERE YARDIM KORİDORU

Sakarya Valiliği ve AFAD koordinesinde afet bölgelerine yardım koridoru oluşturup seferber olan Hendek Belediyesi 8 Şubat saat 23:00 ile itibariyle toplamda 25 TIR, 6 kamyon ve 5 kamyonet insanı yardım malzemesini afet bölgelerine ulaştırdı. Başkan Babaoğlu koordinesindeki çalışmalarda iş makineleri, konteynır evler, operatörler ve 60 gönüllü bölgeye sevk edildi.

AFET BÖLGELERİ İÇİN SEFERBERLİK SÜRÜYOR

Hendek Belediyesi Sakarya Valiliği ve AFAD koordinesinde afet bölgelerine destek amaçlı yardım koridoru oluşturdu. Düzenlenen deprem yardım kampanyası kapsamında Atatürk Parkı içerisinde yer alan Nikah ve Toplantı Salonunda görevlilerce tasnif edilen malzemeler, daha sonra paketlenerek deprem bölgesinde kullanılmak üzere araçlara yüklendi. Kullanılmamış kıyafetler, mama, kuru gıda, bebek bezi, ıslak mendil, battaniye, odun kömür soba, kazma, kürek, ve kişisel hijyen malzemeleri başta olmak üzere 3 TIR’a yüklenen 6 konteyner, 2 TIR odun, 2 kamyonet odun ve 2 kamyon temel yaşam malzemeleri yola çıktı. Hendek’te depremzedeler için toplamda 25 TIR, 6 kamyon ve 5 kamyonet yardım toplanmış oldu.

BAŞKAN BABAOĞLU: SEFERBERLİK HALİMİZ DEVAM EDİYOR

Hendek Belediyesi olarak 10 ili kapsayan depremin yaralarının sarılması için yardım seferberlik durumlarının devam ettiğini ifade eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Oluşturduğumuz yardım koridoru ile akşam saat 22.45 itibariyle kullanılmamış kıyafetler, gıda, battaniye ve kişisel hijyen malzemeleri başta olmak üzere 3 TIR’a yüklenen 6 konteyner, 2 TIR odun, 2 kamyonet odun ve 2 kamyon temel yaşam malzemeleri ve yine Çölyak hastalarımız için 1 kamyonet gıdayı bölgeye sevk ettik. Bunların yanında ısıtıcı, çocuk bezi, mama, ıslak mendil, su, un, insani yaşam malzemeleri çekiç gibi aklınıza gelebilecek ne varsa bölgeye ulaştırıyoruz. Hendek Belediyesi olarak oluşturduğumuz Afet Bölgesi Yardım Toplama Merkezimizden şu ana kadar toplamda 25 TIR, 6 kamyon ve 5 kamyoneti afetzedelerimize gönderdik. Ayrıca Hendek Belediyesi personeliyle birlikte gönüllü 27 iş makinası operatörümüzü deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor. Valiliğimiz ve AFAD ile koordinasyon halindeyiz. Bilgi geldiği anda ihtiyaç duyulan ne varsa teyakkuzdayız. Bizlerden yardımlarını esirgemeyen hemşehrilerimiz başta olmak üzere desteklerde bulunan firma sahiplerimize teşekkür ediyorum. Tüm ekiplere arama kurtarma çalışmalarında kolaylıklar diliyorum Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Seferberlik halimiz devam ediyor” dedi.

Etiketler

Editor 54