AGD GENÇLERİ DEDELERİ İLE BULUŞTURUYOR

AGD GENÇLERİ DEDELERİ İLE BULUŞTURUYOR

AGD GENÇLERİ DEDELERİ İLE BULUŞTURUYOR

AGD SAKARYA İLE BAŞKANI ÇELİK: “Derdimiz Pandemi sürecinde bilgisayara bağımlı olan gençliği ecdadına bağlı kılmaktır.”

Çanakkale ruhunu yaşatmak için düzenlenen ve gelenekselleşen şehitleri anma programlarının yenisini 26 Mart‘ta düzenleyecek olan AGD, Çanakkale Şehitleri için “250 bin şehide, 250 bin hatim” kampanyası düzenleyerek okunan hatimleri, sahiplerine teslim etmeye Çanakkale‘ye gidiyor.

AGD Ortaöğretim Komisyonu‘nun düzenlediği Çanakkale ziyareti  baba ve oğullarını    , şehit dedeleriyle buluşturmayı, istiklal için dedelerinin gösterdikleri azmi gençlere aşılamayı amaçlıyor. Türkiye‘nin dört bir tarafından hareket edecek otobüslerin, Çanakkale’de sabah namazı vaktinde buluşması planlanıyor.

Bu yıl Baba Oğul Çanakkale’ye

Nesilleri buluşturmayı, tarihî yaşatmayı, ecdat ile yaşanacak kopuklukların yol açacağı kayıplara mani olmayı hedefleyen bir ziyaret yapılacağını duyuran Anadolu Gençlik Derneği Sakarya İl Başkanı Ali Ahmet Çelik: “Pandemiden önce her yıl düzenlediğimiz ecdadı ziyaret programını inşallah bu yılda ayın coşku ve heyecanla gerçekleştireceğiz. Bu yıl temamız ‘Baba Oğul Çanakkale’ye’. Dedelerimiz tüm imkânsızlıklara karşın kazanılan bu zafer, ‘Çanakkale Geçilmez‘ gerçeğini tüm dünyaya kabul ettirmiş ve bir milletin yeniden var oluşuna zemin hazırlamıştır. Bizler gençlerimize bu tarihi gerçeği tekrar hatırlatmak üzere yollara düşeceğiz.” dedi.

Çanakkale Zaferinin milletimiz açısından çok önemli bir hadise olduğunu belirten Çelik “Çanakkale yedi düvelin teknolojik üstünlüğüyle saldırdığı en son haçlı seferidir. Gayesi İstanbul‘un yeniden alınması. Ayasofya‘nın kilise yapılması ve milletimizin Anadolu‘dan atılmasıdır. Bu amaçların gerçekleşmemesi için burada 250 bin şehit verilmiştir. Milletimizin geçmişi ve geleceği Çanakkale‘de saklıdır” diye konuştu. Çanakkale‘de Mehmetçiğin üstün bir cesaret ve kahramanlık gösterdiğini belirterek, “Dünyanın dört bir yanından gelmiş haçlı ordularına karşı duruşumuz ve onları tüm imkânsızlıklara ve yokluklara rağmen geldikleri gibi gönderişimiz, tarihimizden alınacak ibret dolu bir ders ve bugünler için bizlere umut kaynağı olmaktadır” dedi.

Vatan için, millet için can veren gençlik

AGD olarak vatan için millet için can vermeyi cana minnet sayan bir gençlik yetiştirmeyi amaç edindiklerini belirten Çelik, “Bugün milletimizi ve onun mukaddes değerlerini ifsat etmeye kalkan bütün güçlere karşı AGD olarak bir kez daha hatırlatmak istiyoruz ki; Büyük zorluklara göğüs geren bir milletin çocukları olan bizler, ne denli imkânsızlık içinde de olsak içerideki ve dışarıdaki ifsad şebekelerine karşı duracak güce sahibiz.” ifadelerini kullandı.

25 Mart’ta Yola Çıkıyoruz

Din vatan ve namus uğruna bedenlerini siper eden şahitlerimize vefa borcumuzu bir nebze olsun ödemek için ziyaret gerçekleştireceklerini ifade eden Çelik: “Şehitlerimizi şehit oldukları manaya uygun bir şekilde Kur‘anla yad ediyoruz. İnşallah hatim duasını da Çanakkale’de yapacağız. 25 Mart Cuma akşamı ecdadımızı ziyaret için yola revan olacağız. Tüm Sakarya halkını bu kutlu ziyarete iştirak etmek üzere bekliyoruz. Gezi hakkında detaylı bilgilere bizlerden ulaşabilirler” dedi.

Çanakkale Gezi hakkında detaylı bilgi için 05054567820, 05306929710 telefon numaralarından irtibat sağlayabilirsiniz.

Fehmi Duman