AK Parti İl Başkanı Tever, Keleş’in sözlerine cevap verdi

AK Parti İl Başkanı Tever, Keleş’in sözlerine cevap verdi

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’in Millet İttifakı Adayının üzerinden AK Parti’ye yönelttiği eleştirilere tepki göstererek açıklamalarda bulundu.

AK Parti’nin yirmi yıldır insanları açlığa, sefalete ve yoksulluğa ittiğini ifade eden CHP İl Başkanı Keleş’e sert sözlerle yüklenen İl Başkanı Tever, “AK Parti bu milletin güvencesidir. Başta Avrupa ülkeleri hayat pahalılığı ve enerji krizi içerisindeyken, Türkiye yeni yıla vatandaşlarımızın refahına önemli katkılar sunacak politika ve müjdelerle girdi. Asgari ücret, yıllık %94’lük artışla 8 Bin 506 TL ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine gelirken, emekli ve memur aylıklarına da ilk dönem için %30’luk bir zam yapıldı. Emeklilikte yaşa takılan 2 milyon 250 bin vatandaşımıza EYT müjdesi verildi. 500 Bin personel kadroya alındı. Hiç evi olmamış vatandaşlarımıza 0,69 faizli konut müjdesi açıklandı. Bunların her biri tek başına bile güçlü bir irade ve kararlı bir duruş gerektirir. Vatandaşlarımızın gelir seviyesinde yapılan bu iyileştirmelerin korunması, enflasyon karşısında ezdirilmemesi için de birçok yasal düzenlemeye gidildi ve tedbirler alındı. Doğalgazda yapılan %12’lik indirim, zincir marketlerde binlerce üründe yapılan fiyat sabitlemesi hep milletimiz içindir. AK Parti Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde reel politikalarla her zaman milletinin yanında olmuş, yıllardır süre gelen problemlere günün gereklerine uygun adımlar atmıştır. Tüm bu olumlu adımlar; milletimizin refahı, huzuru ve mutluluğu içindir. Yaşanan gelişmelerin odağında oturduğu yerden haddini aşan ifadelerle ve popülist söylemlerle karalama kampanyası yürütmek izansızlıktır, iş bilmezliktir.

Keleş bu söylemleriyle, AK Parti’mizin şehrimizde ve ülkemizde 21 yılda yaptığı tüm çalışmalarını ve faaliyetlerini yok sayacak kadar akıl tutulması yaşamış, her geçen gün büyüyen ve gelişen Sakarya’yı görmezden gelmiştir.

AK Parti hükümetleri olarak son 21 yılda Sakarya’mızda; sağlıktan adalete, ulaşımdan eğitime, emniyetten çevreye kadar her alanda yaptığımız yatırımın toplam bedeli 46 milyar lirayı aşmıştır. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yatırımların katbekat fazlasını gerçekleştiren kadroların birilerini rahatsız etmesi gayet normal ve anlaşılabilirdir. Yükselen şehir hastanesini, yapılan adliye binasını, sürekli yenilenen eğitim ve sağlık yatırımlarını, tarım ve çevre hizmetlerini, alan bazlı ve yerinde kentsel dönüşüm çalışmalarını görmezden gelmeleri basiretsizliktir.

Vesayet odaklarıyla iş tutanların, milli teknoloji hamlesini, savunma sanayii atılımlarını, İHA’yı, SİHA’yı, yerli otomobilimiz TOGG’u, fabrikalarla ve ihracat rakamlarıyla büyüyen Türkiye’yi istemeyen, ülkemizin menfaatine olacak her işe karşı olan kriz ve kaos sevdalıların yaptığımız yatırımları anlamasını zaten beklemiyoruz. Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da biz kim ne derse desin, ülkemize ve şehrimize hizmet etmeye, projelerimizi bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Ülkemize hizmet etme derdi olmayan, şehrimizde zerre faydası bulunmayan zihniyetin temsilcileri, bir türlü uzlaşıp da açıklayamadıkları adaylık konusu üzerinden maalesef yine ucuz siyasi hesaplar peşine düşmüştür. Biz kendilerinin düştüğü bu çıkmaz durumu görüyoruz ve iyi anlıyoruz. Acı gerçek şu ki her geçen gün kendilerini yalanlayan bir sarmalın içeresindeler.

‘13 Şubat’ta adayımızı açıklayacağız’ diyen Kılıçdaroğlu, hemen ardından ‘13 Şubat’ta adayın açıklanacağına dair bizde bir bilgi yok’ diyerek Kılıçdaroğlu’nu yalanlayan İyi Parti. Bu nasıl bir ittifak ki daha birbirlerinden haberleri yok. Tam bir kaos ittifakı! Altı kafadan ayrı ayrı çıkan seslerle bir yere varılmaz. Kim ne söylerse söylesin, bizim Cumhurbaşkanı adayımız belli ve kararımız nettir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a her seçim dönemi teveccühte bulunarak en güçlü desteği veren Sakaryalı hemşehrilerimiz, 14 Mayıs’ta yine mazlumların sesi liderimizin yanında saf tutarak en büyük desteği şehrimizden verecektir.

Etiketler

Fehmi Duman