AK Parti’de SAKARYA Milletvekili Aday Adayları Tanıtıldı!

AK Parti’de SAKARYA  Milletvekili Aday Adayları Tanıtıldı!

AK Parti’de Milletvekili Aday Adayları Tanıtıldı!

AK Parti Sakarya 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı Tanıtım Toplantısı, Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantıda, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için AK Parti Sakarya’dan Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan 74 kişi kendini iki dakika süre ile katılımcılara tanıttı.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’in açılış konuşması ile başlayan Aday Adayı Tanıtım Programına; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Milletvekili Aday Adayları, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

AK Parti’nin, yerelden genele yürüyen bir hareket olarak siyaset arenasında yerini aldığını ifade eden İl Başkanı Yunus Tever, “94 Yılında İstanbul’un makûs talihini değiştiren liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın akılla gönülü, çalışkanlıkla üretkenliği, tevazuuyla hizmeti ve İstanbul’la sevdasını buluşturması yerel yönetimlerde açtığı çığır bütün adaylarımız için muhteşem bir örnektir. Bu örnek her zaman bir meşale gibi yolumuzu ebediyen aydınlatacaktır.

Bizim için AK Parti saflarında yer almak, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği istikamette yol yürümek en güzel adaylık, en güzel adanmışlıktır.

Bu süreçte birbirinden değerli 74 arkadaşımız teveccüh göstererek AK Parti’mizden Milletvekili görevini üstlenmek için Aday Adaylığı müracaatında bulundu. “Halka hizmet Hakka hizmettir” anlayışı ile yola çıkan tüm aday adaylarımıza partimize olan ilgileri ve destekleri için teşekkür ediyorum.

AK Parti, Türkiye’deki her düşüncenin, ülkemiz ve milletimiz için çalışan her ferdin kendine yer bulabildiği bir partidir. 8 kişilik listemizde hangi isimler olursa olsun hep birlikte el ele, omuz omuza ve gönül gönülle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 14 Mayıs’ta Sakarya; Allah’ın izni ve hemşehrilerimizin desteğiyle çok yüksek bir ses ile AK Parti diyecek, Cumhur İttifakı diyecek, Recep Tayyip Erdoğan diyecek inşallah. Çünkü biz Sakarya’yız her zaman bize yakışanı yaptık ve yine yapacağız” ifadelerine değindi.

Mevlana İdris’in ‘Ol dedin olduk senden, gel dedin geldik sana, başımız yerde’ dizeleriyle sözlerine başlayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce: “ 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlere kısa bir süre kala aday adaylarını tanımak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Birbirinden değerli milletvekili aday adaylarımız; Öncelikle Sakarya’mıza katkı sağlamak için gösterdiğiniz teveccühten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Sakarya’mız için seçilecek olan 8 milletvekilimizin; Davamızın tüm sorumluluğunu bileceğine, karşılık beklemeksizin ülkemizin faydasına çalışacağına, hemşerilerimizin derdiyle dertleneceğine ve derdine derman olacağına inancımız tamdır. Rabbim emeklerinizi, çabalarınızı hayırlı eylesin. 20 yıldır ülkemize, devletimize katma değer katarak çalışmalarımızı sürdürdüğümüz gibi bu seçimden sonra da sürdürmeye “Türkiye için, Sakarya için hemen şimdi!” diyerek devam edeceğiz. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, her birinizi Allah’a emanet ediyorum” ifadelerine değindi.

Akabinde 74 Aday Adayına iki dakikalık söz verilerek devam edilen Aday Adayı Tanıtım Toplantısı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

2023 Milletvekilliği Seçimleri için AK Parti’den Aday Adayı olarak başvuranlar;

1-Hanife Yayla

2-Turan Kahveci

3-Muhammed Ali Başer

4-Recep Hacıeyüpoğlu

5-Fatih Yardımcıoğlu

6-Levent Omaylı

7-Lütfi Bayraktar

8-Zeki Toçoğlu

9-Erdal Tarhan

10-Akif Adnan Dizer

11-Ayşe Tuğba Burucu

12-Özcan Bol

13-Büşra Duygu Alptekin

14-Nuri Oktay

15-Yusuf Demir

16-Enes Erkan

17-Serpil Başer

18-Fatih Kıcır

19-Murat Kaya

20-Ali İhsan Bilaloğlu

21-Fatma Tunca

22-Osman Çelik

23-Nur Gülşan

24-Aziz Koç

25-Abdullah Şirin

26-Ali İnci

27-Ali İhsan Ürküt

28-Mücahit Akpınar

29-Fazilet Durmuş

30-Mesut Ertaş

31-Şenol Rafet Mustafa

32-Gürcan Doğan

33-Ahmet Genç

34-Muhammet Durmaz

35-Ayşe Şendoğan

36-Mustafa Ak

37-Süleyman Akbalık

38-Kürşat Kılıç

39-Emre Uludağ

40- Erol Aydın

41- Adem Bilgen

42- Salih Rıdvan Üçüncü

43- Melisa Bülbül

44- Ömer Talha Kaymak

45- Süleyman Arslan

46- Muhammet Gökhan Kilit

47- Osman Karataş

48- Ebrar Nur Baki

49- Ertuğrul Kocacık

50- Zeynep Makbule Akyüz

51- Tuğba Akkar Şen

52- Halime Aykılıç Yeni

53- Resül Dalkıran

54- Taha Eren Tuğrul

55- Ömer Faruk Bürtek

56- Birsen Göktaş

57- Ersin Uğral

58- Murat Çınar

59- Cihad Gökdemir

60- Orhan Tanyel

61- Rahmican Şeşen

62- Nevin Kasap

63- Dursun Ali Mollaoğlu

64- Ferruh Tuzcuoğlu

65- Ali İhsan Yavuz

66- Çiğdem Erdoğan Atabek

67- Recep Uncuoğlu

68- Muhammet Yasin Bilgin

69- Ömer Erdem

70- Ayfer Duran

71- Sinan Yavuz

72- Büşra Yel

73- Arzu Özkan

74- Öner Çetinkaya

Etiketler

Fehmi Duman