AKYAZI’DA DOĞA TURİZMİ GÜÇLENİYOR

‘Akyazı’da doğa turizmini geliştireceğiz’

Acelle ve Sultanpınarı Yaylalarında düzenlenen doğa turuna katılan Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Akyazı eşsiz doğal güzellikleri olan çok özel bir ilçe. Biz de ilçemizde doğa turizmini yeni projelerimiz ile birlikte geliştireceğiz” dedi.

BÜYÜK BİR POTANSİYEL

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazılı doğasever vatandaşların düzenlediği doğa turuna katıldı. Araçları ile Akyazı’nın yaylalarını gezen gruba Acelle ve Sultanpınarı Yaylalarında eşlik eden Başkan Soykan, etkinliğe katılanlarla uzun süre sohbet etti. Akyazı’nın eşsiz doğal güzelliklere sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ İlçemizde bu tür etkinliklerin düzenlenmesi bizleri memnun ediyor. Akyazı’nın doğa turizmi konusunda büyük bir potansiyeli var. Bu tür etkinliklerle vatandaşlarımız hem ilçemizin güzelliklerini keşfediyor hem de paylaşımları ile bu güzellikleri daha fazla insanının görmesini sağlıyorlar” dedi.

Akyazı’da doğa turizminin gelişmesi için çalışmalar gerçekleştirdiklerini de ifade eden Başkan Bilal Soykan, “ Akyazı her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. İlçemizin turizm alanında da gelişmesi için çalışıyor ve projeler üretiyoruz. İçerisinde yürüyüş, kamp, karavan parkı bulunan Güzlek Mesire Alanı Projemiz bunun örneklerinden bir tanesi. İlçemize yerli ve yabancı turistleri çekecek birçok projeyi daha önümüzdeki süreçte hayata geçireceğiz. Güzel Akyazı’mızın eşsiz doğasını çok daha fazla insana tanıtacağız” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Fehmi Duman