“Altyapıda sürdürdüğümüz çalışmalarımızla geleceğe eserler bırakıyoruz”

“Altyapıda sürdürdüğümüz çalışmalarımızla geleceğe eserler bırakıyoruz”

“Altyapıda sürdürdüğümüz çalışmalarımızla geleceğe eserler bırakıyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Erenler Şehit İlhan Aras Caddesi’nde asfalt çalışmaları kapsamında devam eden altyapı çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Yüce, “Sakarya’nın altyapısında hayata geçirdiğimiz çalışmalarımız ile tam manasıyla geleceğe eser bırakmaya devam ediyoruz. Şehit İlhan Aras Caddesi’nde hayata geçireceğimiz toplam uzunluğu 5 bin 600 metre olan hat çalışmaları ile bölgenin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarını yeniliyoruz. Çalışmaların bölgeye hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Erenler ilçesi Nilüfer ve 1139. Sokak ile Şehit İlhan Aras Caddesi’nde devam eden altyapı çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Büyükşehir Belediyesi asfalt programı dâhilinde başlatılan altyapı yenileme projesi ile bölgenin toplam 5 bin 600 metre uzunluğundaki içmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon hatları yenileniyor. Bölgede devam eden çalışmalar kapsamında bin 900 metrelik kanalizasyon hattının yüzde 95’i, 2 bin 300 metre yağmursuyu hattının yüzde 55’i, bin 400 metrelik içmesuyu hattının ise yüzde 75’i tamamlandı. Yakın zamanda altyapı çalışmalarının tamamlanarak bölgenin sağlam altyapı ve kaliteli içmesuyu ile buluşacağını söyleyen Başkan Yüce, alt ve üstyapıda entegre şekilde devam ettikleri çalışmalarla cadde ve mahallelerin ihtiyaçlarını tek bir çalışmayla gidererek uzun yıllar boyunca sorunsuz altyapı ve estetik üstyapıyı Sakaryalıların hizmetine sunduklarını ifade etti.

Önce sağlam altyapı sonra estetik üstyapı


Sakarya’nın sağlam altyapı ağını her geçen gün şehrin farklı bir ilçesinde genişlettikleri bilgisini kamuoyuyla paylaşan Başkan Yüce, “ Bizim belediyecilik anlayışımızda bir bölgenin üst yapısında yenilenmeye ihtiyaç varsa öncelikle altyapı çalışmalarını tamamlamak yatıyor. Biz bir cadde veya mahallede üstyapı çalışmalarına başlayacağımız zaman öncelikle altyapısı o bölgenin gelecek ihtiyacını karşılayacak mı diye düşünerek şehrimizin bugününe ve geleceğine yönelik çalışmalara imza atıyoruz. Bu düşünceyle hayata geçirdiğimiz projelerimizle Sakarya’nın her yerinde estetik görünümü ve sağlam altyapısıyla örnek çalışmaları hayata geçirdik. Bugün bu projelerimize bir yenisini daha eklemek için Erenler Şehit İlhan Aras Caddesi’nde başlattığımız çalışmalarımızı süratle devam ettiriyoruz. Bölgede yaşayan veya güzergâhı kullanan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması ve yolun en hızlı şekilde kullanıma açılması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

Çalışmalar kısa sürede tamamlanacak


Projenin altyapıda devam eden kısmında çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Başkan Yüce, “ Bugüne kadar bölgede yürüttüğümüz çalışmalar ile altyapı yenileme çalışmalarında önemli bir aşama kaydettik. Bölgenin yenilenecek olan üstyapısının daha ileri zamanlarda zarar görmemesi için paydaşlarımızla birlikte ve SASKİ marifetiyle altyapıda tamamlanan çalışmaların ardından bölgenin üstyapısında çalışmalarımızı hızlandıracağız. Bugüne kadar bölgede bin 900 metrelik kanalizasyon hattının yüzde 95’ini, 2 bin 300 metre yağmursuyu hattının yüzde 55’ini ve bin 400 metrelik içmesuyu hattının ise yüzde 75’ini tamamladık. Projede devam eden çalışmalarımız tamamlandığında ise bölgeye hizmet edecek toplam 5 bin 600 metrelik altyapı hattını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Çalışmalarımızın bölgeye ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Etiketler

Fehmi Duman