Arifiye Yeni Bir Doğal Yaşam Parkına Kavuşuyor…

15.02.2021

48 Kişi Okumuş

0 Yorum

Arifiye Yeni Bir Doğal Yaşam Parkına Kavuşuyor…

Gölya’nın inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor…

İlçemizin Karaaptiler Mahallesinde, Sakarya Nehri kenarında bulunan, göçmen kuşların konaklama alanı olan doğa harikası 435.000 m²’lik alanda, içerisinde yürüyüş yolu, oturma ve piknik alanları, balık tutma iskeleleri, terasları, ördek adası, at çiftliği, mini basketbol ve voleybol sahaları, çay bahçesi, hediyelik eşya standları, kır düğün salonu ve hayvanlar için mera alanı bulunan yeni bir park alanı inşa ediyoruz.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “Arifiye Gölya Tabiat Parkı Adapazarı şehir merkezine 7 km. mesafede.

Arifiye Karaaptiler Mahallesinde Sakarya Nehri kıyısında 400 Dönüm alana kurulmuş, yüz elli dönümü göl olan gezilmesi ve görülmesi gereken müthiş bir Tabiat Parkı.

Kuş Cenneti Parkı.  İçerisinde 2 km. yürüyüş ve bisiklet yolu, kır düğün salonu, kır lokantası ve çay bahçesi. Günlük ihtiyaçları karşılayacak büfe, mangal alanları, spor alanları, seyir terası, balık tutma alanları, kaz-ördek adası, kümes ve bakılabilir hayvanlardan oluşan hayvanat bahçesi bulunmaktadır.

                    

Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

İnşallah kısa bir süre Vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” Dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR