BAŞKAN BABAOĞLU VE BAŞKAN NAMLI HARMANTEPE’DE  İNCELEMELERDE

Etap etap devam eden sıcak asfalt serim programları kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesi Cumhur İttifakının gücüyle Hendek’i güzel hizmetlerle buluşturmaya devam ediyor. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, sıcak asfaltla buluşan Harmantepe yolunun 1 km’lik bölümünü yerinde inceleyerek, aynı bölgede çalışan Büyükşehir ekiplerine kolaylıklar diledi.

HARMANTEPE SICAK ASFALTLA BULUŞTU

Hendek Belediyesinin asfalt zemin hazırlıklarını tamamladığı bölgelerde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortaklaşa yürütülen sıcak asfalt çalışmaları kapsamında Merkez Mahallelerin yanı sıra kırsal mahallelerdeki hayat standartları yükselmeye devam ediyor. Hendek Belediyesi tarafından etap etap asfalt zemin hazırlıklarının tamamlandığı bölgeler sıcak asfaltla buluşturulurken, diğer alanlar ise sırasıyla sıcak asfalta kavuşmaya devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Harmantepe Mahallesi’nde yapılan asfaltlama çalışmasında 3,3 km’lik yol sıcak asfalta kavuşuyor. Hendek Belediyesi tarafından ilk etapta 1 kilometrelik bölümü tamamlanan yolun kalan kısmı da Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanıyor.

İLÇE BAŞKANI NAMLI: CUMHUR İTTİFAKININ GÜCÜ

Çalışmaları Başkan Babaoğlu ile birlikte yerinde inceleyen MHP İlçe Başkanı Namlı, “ İlçemizde merkez mahallelerimizde olduğu gibi merkez dışındaki mahallelerimizde de yol standartlarını yükseltmek için, asfalt kalitesini arttırmak adına Sakarya Büyükşehir Belediyemiz ve Hendek Belediyemiz tarafından Cumhur İttifakının gücüyle çok önemli çalışmalar yapılıyor. İnşallah önümüzdeki süreçte Hendek genelinde bulunan bütün dış mahallelerimizde hem ana yoldan dış mahalle bağlantı yollarını hem de dış mahallelerimizin kendi aralarındaki bağlantı yollarını, yol genişletme çalışmalarıyla ve sıcak asfalt çalışmalarıyla standartları yükselterek en iyi kalitede yol standardına kavuşacak. Asfaltsız yol kalmayacak ‘’ diye konuştu.

BAŞKAN BABAOĞLU: ÇALIŞMALAR NEDENİYLE BAŞKAN YÜCE’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Harmantepe Mahallesinde incelemelerde bulup yetkililerden bilgi alan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ise,“Harmantepe Mahallemizde asfalt zemin hazırlıklarını tamamladığımız 3.3 kilometre uzunluğundaki Yeşilvadi Mahallemiz ile Harmantepe Mahallemizi birbirine bağlayan bağlantı yolunun çalışmalarına başladık. 1 kilometrelik kısmını tamamladık. İnşallah kısa süre içerisinde kalan kısmını da tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Harmantepe Mahallemiz uzun zamandır hizmet bekleyen mahallelerimizden bir tanesi. İnşallah yol çalışmaları bittikten sonra Yeşilvadi, Harmantepe, Kalayık gibi birçok mahallelerimizin şehir merkezine ulaşımında çok önemli bir sorunu da ortadan kaldırmış olacağız. Dış mahallerimizdeki yol çalışmalarını yaparken Sakarya Büyükşehir Belediyemizle ortak hizmet protokolü kapsamında bu çalışmalarımızı yürütüyoruz. Büyükşehir belediyemize bağlı olan yollarda Büyükşehrimizle yaptığımız protokol kapsamında bu yolların alt zemin hazırlama işini Hendek Belediyesi olarak biz üstlenmiş durumdayız. Büyükşehir Belediyemizde bu işin yapımıyla birlikte bize katkı sunuyor. Ben Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye özellikle burada teşekkür etmek istiyorum. Hakikaten bütün Sakarya’nın genelinde olduğu gibi Hendekte de mahallelerimizin standartlarını yükseltme noktasında çok büyük destekleri var. Sakarya Büyükşehir Belediyemize, bütün ekiplerine teşekkür ediyorum. Tabii burada görev yapan Fen İşleri ekiplerimiz çok büyük bir çaba sarf ediyorlar, gayret ediyorlar. Onlara da bütün ekiplerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler

Fehmi Duman