BAŞKAN GÜNEÇ: BU VAATLERLE GELECEK İNŞA EDİYORUZ!

BAŞKAN GÜNEÇ: BU VAATLERLE GELECEK İNŞA EDİYORUZ!

BAŞKAN GÜNEÇ: BU VAATLERLE GELECEK İNŞA EDİYORUZ!

Gelecek Partisi Bolu İl Başkanı Özkan Güneç, 6 muhalefet partisinin bugün kamuoyuna sunduğu “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” ile ilgili açıklamada bulundu.

Türkiye’nin yeni bir geleceğe kapı açtığını belirten Başkan Güneç;” Bugün Gelecek, Partisi, CHP, İYİ Parti Saadet, Deva ve Demokrat Partileri Ankara’da bir araya geldi. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemle ilgili kararlarını vatandaşa açıkladı. Açıklanan vaatler heyecan vericiydi. Vaatler ise şunlardı;” Siyasi etik kanunu hazırlanacak, Cumhurbaşkanı partiye üye olmayacak, yasama, yürütme yargı serbest kalacak, torpil son bulacak, kuvvetler ayrılığı olacak, seçim barajı yüzde 3’e düşürülecek, cumhurbaşkanı ancak bir dönem seçilebilecek, HSK kaldırılacak, çoklu baroya son verilecek, TRT ve Anadolu Ajansı, bağımsızlık ve tarafsızlık esaslarına göre yeniden yapılandırılacak, kayyum ve mülakat son bulacak. Bu vaatler Türkiye’yi şaha kaldıracak, uluslararasında prestij kazandıracak, Türkiye’yi söz sahibi yapacak vaatlerdir.

Dünün Değil ,Bugünün değil tek adam rejimi değil, yarının Türkiyesi için, güçlendirilmiş Parlamenter sistem kazanacak. Halk bize güveniyor, biz de halka güveniyoruz. Bu vaatlerle halka, yeni gelecek inşa ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Fehmi Duman