BAŞKAN GÜNEÇ: “VEKİL ERSOY’A VERİLEN KARAR KABUL EDİLEMEZ!”

BAŞKAN GÜNEÇ: “VEKİL ERSOY’A VERİLEN KARAR KABUL EDİLEMEZ!”

BAŞKAN GÜNEÇ: “VEKİL ERSOY’A VERİLEN KARAR KABUL EDİLEMEZ!”

Gelecek Partisi Bolu İl Başkanı Özkan Güneç, enflasyon verilerini hakkında konuşan MHP’li Vekil Baki Ersoy’un, disipline sevk edilmesiyle ilgili konuştu.

” BU YAPILAN DEMOKRASİYE DARBE”

Bir vekilin vatandaşın yaşadığı durum hakkında konuşmasının en doğal hakkı olduğunu belirten Başkan Güneç, “Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, dün bir televizyon programının konuğu oldu. Ersoy programda, ekonomideki son gidişata ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon rakamlarına değinen Ersoy, “Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız.

Bir şey yok saydığınızda problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor” dedi. Bu sözlerinin hemen ardından vekil Ersoy haksızca MHP tarafından Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Bu yapılan demokrasiye, özgürlüğe, ifade hakkına büyük bir saygısızlıktır. Bir vekilin ülke gündemini yorumlamasından daha doğal hiçbir şey yoktur. MHP acilen bu kararından vazgeçmemelidir. Milletvekilinin ne demek olduğunu bilmeyen MHP, doğruları savunanları, gerçeği söyleyenleri kattiyen susturmamalı” şeklinde konuştu.

Fehmi Duman