Beşir Derneği Doğu Marmara Bölgesi Arama Kurtarma ekibine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Akreditasyon sertifikası verildi.

Beşir Derneği Doğu Marmara Bölgesi Arama Kurtarma ekibine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Akreditasyon sertifikası verildi.

Afet ve Acil Durum Başkanlığı Koordinesinde bir süre önce Eğitimlerini tamamlayan ve 6 üyesinin Sakaryalı olduğu Beşir Derneği Doğu Marmara Bölgesi Arama Kurtarma ekibine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Akreditasyon sertifikası verildi.

Ülke genelinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve Belediyelerin yer aldığı gönüllü arama kurtarma ekipleri için sertifika teslim töreni düzenlendi.  Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığında geçtiğimiz günlerde düzenlenen “AFAD Akreditasyon Sertifika Belgesi Teslim Töreni” İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, AFAD Başkanı Yunus Sezer, sivil toplum kuruluşları ve Belediye temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende Beşir Derneği Doğu Marmara Bölge Müdürlüğüne bağlı arama kurtarma ekibi de yer aldı. Afetler ve sonrasında yapılacak çalışmalarla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı törende 6 üyesinin Sakaryalı olduğu Beşir Derneği Arama Kurtarma Ekibine sertifikalarını İçişleri Bakan Süleyman Soylu takdim etti.

Doğu Marmara Bölge Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek olan Arama Kurtarma Ekibinin 6 üyesinin Sakaryalı olmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirten Beşir Derneği Sakarya Temsilcisi Latif Demir, “Tüm eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve gönüllülük esasıyla görev yapacak olan 24 kişilik ekibimize Peç (arma) ve Akreditasyon Sertifikalarını İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu teslim etmiştir.  Beşir Derneğinin 2. Akredite olmuş profesyonel arama kurtarma ekibinin Bölgemizden olması bizi mutlu etmiştir.  Her an görev hazır olarak bekleyen ve tüm eğitimlerini başarıyla tamamlayan 6 üyemizin de Sakaryalı olması bizleri ayrıca gururlandırmıştır. İnsanlarımızın zor günün yanında olmaya, gönüllere dokunmaya, yüzleri güldürmeye,iyiliği heryere götürmeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler

Fehmi Duman