Bisikletli zabıta timi göreve başladı

Bisikletli zabıta timi göreve başladı

Büyükşehir’den bisikletli yeni birim

Bisikletli zabıta timi göreve başladı

Büyükşehir Belediyesi bisikletli zabıta timi kurdu. Bisikletli timde görev alacak zabıtalarla bir araya gelen ve kullanacakları bisikletleri teslim eden Başkan Yüce, “İnsan ve doğa dostu bisikleti zabıta hizmetlerimizde de kullanmaya başlıyoruz. Bisikletli Zabıtalarımız genelde bisiklet yollarında hizmet verecekler. İhtiyaç duyulduğunda da araçların giremediği bulvar ve caddelerde, kaldırımlarda gerekli müdahalelerini gerçekleştirecekler. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi insan ve doğa dostu bisikleti bir biriminde daha kullanmaya başlıyor. Belediye bünyesinde kurulan ‘Bisikletli Zabıta Timi’ bisiklet yolları başta olmak üzere şehirde gerçekleştirilecek zabıta hizmetlerinde görev başında olacak. AKOM’da bisikletli timde görev alacak zabıtalarla bir araya gelen ve kullanacakları bisikletleri teslim eden Başkan Yüce, mesai arkadaşlarına başarılar diledi. Programda Başkan Yüce’nin yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli, Zabıta Dairesi Başkanı Kemal Usta, daire başkanları ve basın mensupları yer aldı.

Şehri yeniliklerle buluşturuyoruz

Şehri yeniliklerle buluşturmaya devam ettiklerini ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Kendimizi ülkemizdeki şehirlerle değil dünyayla karşılaştırıyoruz. Seracılık Mükemmeliyet Merkezi sayesinde topraksız ve örtü altı tarım konusunda dünyanın önemli merkezleriyle yarışıyoruz. Geliştirdiğimiz üretim modeli, seralar ve doku kültürü, laboratuvarları eliyle fidan, süs bitkisi ve peyzaj çalışmaları konusunda dünyadaki tüketim açığını kapatmaya talip oluyoruz. Sakarya Botanik Vadisini dünyanın en hoş kokulu ve en uzun yürüyüş güzergâhlarından biri haline getirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bisiklet yolu ağı genişliyor

Başkan Yüce, “Sahip olduğumuz Dünya Bisiklet Şehri unvanı sayesinde de dünyada ilk 14 şehrin arasına girdik. Düzenlediğimiz organizasyonlarla dünyanın en prestijli bisiklet yarışlarına ve şampiyonalarına ev sahipliği yapıyoruz. Malumunuz şehrimizde kilometrelerce uzunluğunda bisiklet yolları var. Bunlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Hedefimiz Ayçiçeği Bisiklet Vadisinden başlayarak Sapanca’nın etrafını dolaşacak bir bisiklet yolunu Sakarya’ya kazandırmak” diye konuştu.

Bisikletli zabıta timi

Bisiklet Dostu Şehir Sakarya’ya yakışan bir uygulamayı daha hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Yüce, “Hemşerilerimizin bisikletle ve bisiklet kullanıcısıyla ünsiyetini artırmak, trafikte bisikletlilerin varlığını hatırlamak, bisiklet yollarının sadece bisikletlilere ait olduğunun farkına varmak için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bisiklet yollarındaki yanlış parklanmaları önlemek, bisikletliler için bisiklet yollarının güvenliğini sağlamak adına bisikletli bir zabıta timi kuruyoruz. Bu timde görevli Bisikletli Zabıtalarımız genelde bisiklet yollarında hizmet verecekler. Gerekli önlem ve müdahaleleri gerçekleştirecekler. İhtiyaç duyulduğunda da araçların giremediği bulvar ve caddelerde, kaldırımlarda gerekli güvenlik müdahalelerini gerçekleştirecekler. Hayırlı olsun” dedi.

Etiketler

Fehmi Duman