BTP: “Kadının Meclis’teki temsili artırılarak, yönetimde söz sahibi olması sağlanacak”

BTP: “Kadının Meclis’teki temsili artırılarak, yönetimde söz sahibi olması sağlanacak”

“Kadının Meclis’teki temsili artırılarak, yönetimde söz sahibi olması sağlanacak”

BTP Kadın Kolları Başkanı Seçil Mumcuoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı…

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Seçil Mumcuoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Bağımsız Türkiye Partisi olarak biz, kadınlara yaşatılan bu haksızlıklara son vermeye projelerimizle hazırız. Genel Başkanımızın Cumhuriyet Bayramı’nda ilan ettiği şekilde, milletvekili listelerimizin 400’ü 40 yaşın altındaki gençlerden oluşacak ve bunların yarısı kadın, yarısı erkek olacak. Kadının meclisteki temsili artırılarak, yönetimde söz sahibi olması sağlanacak” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi  Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seçil Mumcuoğlu 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Mumcuoğlu’nun açıklaması şöyle;

“Evdeki emeği yok sayılan kadın…”

-Sorunlarımız büyümeye devam ediyor. Ekonomik kriz her geçen gün kadınların omuzlarındaki yükü, biraz daha ağırlaştırıyor. İşsizlik had safhada, büyükşehirlerde asgari ücret barınma ihtiyacını karşılamada bile yetersiz kalıyor. Evdeki emeği yok sayılan kadın, iş hayatında da sessiz bir ambargo ile karar mekanizmalarından uzaklaştırılıyor.  Böyle bir ortamda ne kadın cinayetleri son bulur, ne de kadına şiddet.

“Fabrikalar kuran ülke yerine fabrikalar satılan yıllar”

– Girişimci kadınların desteklendiği, fabrikalar kurduğu bir ülke olmamız beklenirken, Cumhuriyetimizin kazanımları fabrikalarımızın satıldığı yıllar yaşadık. Tarlada, erkeğinin en büyük destekçisi olan kadınımızın, önünü açıp onu tarlasının sahibi bir fert haline getirmek yerine, kadınlı erkekli, tüm milletin elinden toprağı alındı. Tarım sektöründeki sahipsizlik tarlaları, mezar evlerle doldurdu. Şimdi kadınlarımız enkaz başlarında hayatta kalma mücadelesi veriyor.

“Uzaktan eğitim ile çocuklarımız eğitimden mahrum bırakıldı”

-Haydi kızlar okula diye çıkılan yolda, her fırsatta kapatılan okullarla, alt yapısı hazırlanmamış uzaktan eğitim uygulaması ile tüm çocuklarımız eğitimden mahrum bırakıldı. Mecliste temsil oranımız bu kadar düşükken, hangi sorunumuzun çözülmesini bekleyebiliriz?

“Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı hedefliyoruz”

– Bağımsız Türkiye Partisi olarak biz, kadınlara yaşatılan bu haksızlıklara son vermeye projelerimizle hazırız. Öncelikle Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi, sorunlarımızın çözümünün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinde olduğunu biliyor ve onun işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Atamızın ifadesiyle, dünya yüzünde gördüğümüz her şeyin, kadının eseri olduğu gerçeğinden yola çıkarak, toplumun bir organı faaliyette iken diğer bir organı işlemez ise o toplumun felç olduğunu, görüyoruz.

“Kadının meclisteki temsili artırılacak”

– Genel Başkanımız Hüseyin Baş’ın Cumhuriyet Bayramı’nda ilan ettiği şekilde, milletvekili listelerimizin 400 kişisi, 40 yaşın altındaki gençlerden oluşacak ve bunların yarısı kadın, yarısı erkek olacak. Kadının meclisteki temsili artırılarak, yönetimde söz sahibi olması sağlanacak.

“Vatandaşlarımızın yaşam standartları yükseltilecek”

– Ebedi Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın dünyada kabul görmüş, Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Projeleri uygulanarak ülkede kadın ve erkek tüm vatandaşlarımızın yaşam standartları yükseltilecek. Kadınlara verilecek ev hanımı maaşı ile kadının aile kurumundaki konumunu güçlendirecek. Ekonomik özgürlüğü sağlanan kadın, evi mezarı olana kadar çaresizce yaşadıklarına katlanmak zorunda kalmayacak.

“Din kullanılarak kız çocuklarının istismarına izin vermeyeceğiz”

– Hiç kimsenin, dini kendi kötü niyetlerine alet ederek, kız çocuklarını istismar etmesine asla izin vermeyeceğiz. Kadınlarımızın eğitimi bizim öncelikli meselemiz. İyi bir eğitim sistemiyle, dalında uzman liyakatli kadrolarla ülkenin bugünü ve geleceği bilimin ışığında şekillendirilecek. Ve bütün bu güzellikler, Türk kadını; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisine sağladığı seçme hakkını doğru bir şekilde kullandığı zaman gerçekleşecek.

– Kadının siyasette ve her alanda eşit temsil edildiği, sorunlarımızın çözüme kavuştuğu günlerin yakın olması dileğiyle Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun.

Etiketler

Editor 54