Canan ERDEM, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Canan ERDEM, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Hak ve Huzur Partisi Gaziantep İl Başkanı Canan ERDEM, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İl Başkanı Canan ERDEM  mesajında,19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlatılan Kurtuluş Savaşı ve millî mücadele sürecinin, 30 Ağustos 1922’de büyük zaferle sonuçlandığını belirterek, “30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

Hak ve Huzur Partisi Gaziantep İl Başkanı Canan ERDEM

Aziz milletimiz, o dönem genç-yaşlı, kadın-erkek demeden, toplumun tüm kesimleriyle birlik ve beraberlik içinde kazandığı 30 Ağustos zaferi ile kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere en güzel şekilde cevabını vermiştir.

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisi olan ve her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi de ulusumuzun tarihine yön veren önemli savaşlardan birisi olmuş ve bu zaferle milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesi, sadece bizim değil tüm dünyadaki mazlum ülkeler için bağımsızlık reçetesi olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnet ve şükranla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Fehmi Duman