DEVA, Gelecek ve SP’nin CHP listesindeki adayları

DEVA, Gelecek ve SP’nin CHP listesindeki adayları

Millet İttifakı çatısı altında yer alan CHP ve İYİ Parti, kendi logolarıyla ve listeleriyle seçime katılacak.

DP, Saadet Partisi, DEVA ve Gelecek Partisi de adaylarını CHP listelerinden gösterecek.

Millet İttifakı’nda DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi seçim iş birliği kapsamında CHP adı altında ortak liste ile seçime girme kararı verdi.

DEVA Partisi’nden 25 kişi

CHP listelerinden aday gösterilenlerin tam listesi ve aday oldukları kentler şöyle:

* Adana 4. sıra Sadullah Kısacık
* Ankara 1. Bölge 4. Sıra Sadullah Ergin
* Ankara 2. Bölge 2. Sıra İdris Şahin
* Balıkesir 3. Sıra Burak Dalgın
* Diyarbakır 2. Sıra Ali İhsan Merdanoğlu
* Elazığ 3. Sıra Ahmet Yıldız
* Erzurum 3. Sıra Celal Zunguldak
* Antep 3. Sıra Ertuğrul Kaya
* Iğdır 1. Sıra Yusuf Aslan
* İstanbul 1. Bölge 7. Sıra Elif Esen
* İstanbul 1. Bölge 8. Sıra Hasan Karal
* İstanbul 2. Bölge 8. Sıra Evrim Rizvanoğlu
* İstanbul 3. Bölge 10. Sıra Medeni Yılmaz
* İstanbul 3. Bölge 6. Sıra Mustafa Yeneroğlu
* İzmir 1. Bölge 6. Sıra Seda Kaya Ösen
* Maraş 2. Sıra İrfan Karatutlu
* Kayseri 3. Sıra Burhan Bahadır Özsoy
* Manisa 4. Sıra Selma Aliye Kavaf
* Mersin 3. Sıra Mehmet Emin Ekmen
* Siirt 1. Sıra Umut Dayanan
* Sivas 2. Sıra Serdar İnce
* Urfa 3. Sıra Ahmet Tüysüz
* Tekirdağ 3. Sıra Cem Avşar
* Yozgat 3. Sıra İsmail Yılmaz
* Zonguldak 3. Sıra Doğa Şanlıoğlu

Gelecek Partisi’nden 19 aday

Gelecek Partisi’nden CHP listelerinde 19 aday yer aldı.

CHP listelerinden aday gösterilenlerin isimleri şöyle:

* Ankara 1. Bölge Nedim Yamalı 5. Sıra
* Antalya 4. Sıra Serap Yazıcı Özbudun
* Bursa 2. Bölge 2. Sıra Kani Torun
* Bursa 1. Bölge 6. Sıra Alpaslan Yıldız
* Çanakkale 3. Sıra Yeşim Karadağ
* Denizli 3. Sıra Sema Silkin Ün
* İstanbul 1. Bölge 10. Sıra Selim Temurci
* İstanbul 2. Bölge 7. Sıra İsa Mesih Şahin
* İstanbul 3. Bölge 8. Sıra Doğan Demir
* İstanbul 3. Bölge 15. Sıra Fevzi Donat
*İzmir 2. Bölge 7. Sıra Mustafa Bilici
* Kayseri 4. Sıra Zülküf Arslan
* Kocaeli 5. Sıra Serap Çakır
* Konya 2. Sıra Hasan Ekici
* Konya 4. Sıra Ömer Ünal
* Muğla 4. Sıra Selçuk Özdağ
* Samsun 3. Sıra Mustafa Yeşilyurt
* Urfa 4. Sıra Abdullah Yeşil
* Şırnak 1. Sıra Nızar Ökten.

Saadet 24 aday

Saadet Partisi yöneticileri ve il başkanlarının aralarında bulunduğu 24 siyasetçi CHP listelerinden aday gösterildi.

Saadet Partililerin aday gösterildikleri il ve sıraları şöyle:

* Afyon 2. Sıra Fatih Aydın
* Ankara 3. Bölge 3. Sıra Mesut Doğan
* Antalya 5. Sıra Şerafettin Kılıç
* Bingöl 1. Sıra Serdar Atalay
* Bursa 1. Bölge 3. Sıra Mehmet Atmaca
* Çorum 4. Sıra Seyit Ahmet Güher
* Diyarbakır 3. Sıra Abdurahman Ergin
* Elazığ 2. Sıra Abdullah Akın
* Erzurum 2. Sıra Murat Ozan
* Antep 9. Sıra Mehmet İslam
* Hatay 4. Sıra Necmettin Çalışkan
* Isparta 3. Sıra Hüseyin Yıldızhan
* İstanbul 1 Bölge 5. Sıra Birol Aydın
* İstanbul 2. Bölge 5. Sıra Mustafa Kaya
* İstanbul 3. Bölge 7. Sıra Bülent Kaya
* Kastamonu 2. Sıra Kadir Yalçın
* Kayseri 2. Sıra Mahmur Arıkan
* Kocaeli 3. Sıra Hasan Bitmez
* Kütahya 2. Sıra Ahmet Sunar
* Ordu 3. Sıra Ahmet Toklucuoğlu
* Rize 3. Sıra Muhammet Yıldız
* Sakarya 7. Sıra Ali Fethi Gürler
* Samsun 2. Sıra Mehmet Karaman
* Urfa 8. Sıra Abdullah Direk.

Etiketler

Fehmi Duman