CHP, BİR HAFTADA 10 BİN EVİ ZİYARET ETTİ

CHP, BİR HAFTADA 10 BİN EVİ ZİYARET ETTİ

CHP, BİR HAFTADA 10 BİN EVİ ZİYARET ETTİ

-CHP SAKARYA İL TEŞKİLATI, “SAHA ÇÖZÜM HAREKETİ” İLE ŞEHİRDE ÇALINMADIK KAPI, AYAK BASILMADIK YER BIRAKMIYOR

-VATANDAŞIN DERDİNİ, TALEBİNİ DİNLEYEN, PARTİNİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ HALKA AKTARAN CHP’LİLER, PROJE SONUNDA SAKARYA RAPORU YAYIMLAYACAK

-CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ENGİN ÖZKOÇ: “NE YAZIK Kİ BUGÜN

DERDİMİZ YOKSULLUK DEĞİL, ARTIK AÇLIK. ÜRETİMİ, REFAHI, BİRLİKTE KALKINMAYI  HEDEF ALAN YENİ BİR EKONOMİK MODELE, MİLLETİN İKTİDARINA İHTİYAÇ VAR”

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin ÖZKOÇ, Sakarya’da geçen hafta başlattıkları “Sakarya Saha Çözüm Hareketi” ile bir haftada 10 bin haneyi ziyaret ettiklerini belirterek, “Şehirde çalınmadık kapı, ayak basılmadık yer bırakmıyoruz” dedi.

Halkın en büyük derdinin, kaygısının ekonomi olduğunu aktaran Özkoç, “Ne yazık ki bugün halkımızın yoksullukla değil, artık açlıkla mücadele ettiğini görüyoruz. Ülkemizin üretimi, refahı, birlikte kalkınmayı hedef alan yeni bir ekonomik modele, milletin iktidarına ihtiyacı var” dedi.

Özkoç, bugün CHP Adapazarı İlçe Başkanlığı’nda, CHP Sakarya Gençlik Kolları Başkanı  Emel Akçil ve gençlerle bir toplantı yaptı.

Büyük bölümü “Saha Çözüm Hareketi”nde de yer alan gençler, çalışmalar sırasında tanık oldukları sıkıntıları, halkın beklentilerini, sokaktaki derdi ve yapılması gerektiğine inandıklarını aktardı. Gençler, kendi yaşadıkları sorunları ve ülkenin geleceğiyle ilgili kaygı ve umutlarını da dile getirdi.

“GELİR ADALETSİZLİĞİ EN KÖTÜ ÜLKELERDEN BİRİYİZ”

Özkoç, burada yaptığı konuşmada, ülkenin zor günlerden geçtiğini ifade ederek, “Asla umutsuz olmayacağız. İnsanımız var, imkanımız var, toprağımız, potansiyelimiz var. El birliğiyle, güç birliğiyle zor günleri aşacağız” diye konuştu.

Özkoç, özetle şunları söyledi:

“Sizler de Saha Çözüm’ün parçasısınız, vatandaşımızın evine giriyorsunuz, yokluğa yoksulluğa daha yakından tanıklık ediyorsunuz. Bir haftada Saha Çözüm’le 10 bin haneyi ziyaret ettik. Hep birlikte şehirde çalınmadık kapı, ayak basılmadık yer bırakmayacağız. Çalışmanın sonunda da bir Sakarya raporu ortaya çıkartacağız. Çok ağır bir tabloyla karşı karşıyayız. Halkımız ekonomik sorunların pençesinde. Şubat ayı itibariyle asgari ücret, açlık sınırının altında kaldı ve ülkemizde çalışanların yarısından fazlası asgari ücretli. Mücadele bugün yoksulluk değil, açlıkla mücadeledir…halkımız evladının karnını doyurma mücadelesi veriyor.

Bu saray düzeni değişmeden, açlık da yoksulluk da değişmeyecek.  Bir avuç saray efradının zenginleştiği, halkın, devletin yoksullaştığı bir yapı oluştu. Gelir adaletsizliği tarihimizin en kötü noktasında. Türkiye, Birleşmiş Milletlerin listesinde, 119 ülke içinde sondan 7’inci… en adaletsiz ülkelerden bir tanesiyiz. Üretimi, refahı, birlikte kalkınmayı hedef alan yeni bir ekonomik modele, milletin iktidarına ihtiyaç var. Hepimize büyük sorumluluk düşüyor. El birliği, güç birliğiyle zor günlerin üstesinden geleceğiz.”

SAPANCA’DA MUHTARLARI  ZİYARET

Özkoç, gençlerle yaptığı toplantının ardından Sapanca’da muhtarlarla biraraya geldi.

Engin Özkoç, CHP Sakarya İl  Başkanı Ecevit Keleş, CHP Sapanca İlçe Başkanı Cengiz Çiçek, il ve ilçe yönetimi ile partililer, Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. İlçenin muhtarlarını dinleyen CHP yönetimi, kentin ve ülkenin sorunlarına ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Fehmi Duman