CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım,“EKONOMİNİN BATMASINDAN SORUMLU BAKAN”

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım,“EKONOMİNİN BATMASINDAN SORUMLU BAKAN”

CHP’Lİ YALIM’DAN PARİS’TE GÖRÜNTÜLENEN ALBAYRAK İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
“EKONOMİYİ BATIRIP KEYİF TATİLİ YAPMAYA GİTMİŞ”

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak’ın, Paris’te tatil yaparken görüntülerinin ortaya çıkmasına ilişkin konuştu.

2020 Kasım ayında, sosyal medya hesabı Instagram üzerinden istifa ettiğini duyuran ve ardından uzun bir süredir kimseye görünmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Paris’te tatil yaptığı ortaya çıktı. Albayrak, “Maaşını dolarla mı alıyorsunuz”, “Dolar 10 lira olacak ya” sözleriyle de tepki çekmişti.
CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da Albayrak’ın Paris’te görüntülerinin ortaya çıkmasına ilişkin konuşarak şunları söyledi.

“EKONOMİNİN BATMASINDAN SORUMLU BAKAN”
“Ekonominin batmasından sorumlu Bakan Damat Bey, keyif tatili yapmaya Paris’e gitmiş. Sağa sola sırıtarak ‘dolarla mı maaş alıyorsunuz’ diyen Damat Bakan, 12 TL’yi gören Euro’nun memleketi Fransa’da aile tatili yapıyor maşallah.”

“KAYINPEDERİNİZİ DE ALIN, BU MİLLETTEN UZAK DURUN”
“Damat Bey Fransa’da tatil yaparken, kayınpederi burada milletin canına okuyor. Aile şirketi gibi yönetilen Türkiye’de ise halk zamlarla, ekmek kuyruklarıyla, işsizlikle, asgari ücretle boğuşuyor. Bizim temennimiz ise bir an önce sandığın halkın önüne gelmesi ve erken seçim yapılması. Sonrasında ise Damat Bey’den bir ricamız olacak. Paris tatilinize kayınpederinizi de alın ve mümkünse bu milletten olabildiğince uzak durun.”

Etiketler

Fehmi Duman