CHP’li Elçi’den 8 Mart Kadınlar Günü mesajı

CHP’li Elçi’den 8 Mart Kadınlar Günü mesajı

   CHP’li Elçi’den 8 Mart Kadınlar Günü mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Baş Danışmanı Nuşirevan Elçi, gelir adaletsizliğinin, hayat pahalılığının ve yoksulluğun en büyük faturasını kadınların ödediğine işaret ederek, “Yaşamın her alanında kadın erkek eşitliğini sağlamak öncelikli hedefimizdir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Baş Danışmanı Nuşirevan Elçi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına da vurgu yaptı.


Kılıçdaroğlu’nun Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem çalışmasının oluşmasında önemli rol oynadığına işaret eden Elçi, “Türkiye tarihinin en derin ekonomik ve yönetim krizini yaşıyor. Gelir adaletsizliğinin, hayat pahalılığının ve yoksulluğun en büyük faturasını ne yazık ki kadınlar ödüyor. Kadınlar, ucuz gıda kuyruklarında bekliyor. Evde tencereler kaynamıyor. Diğer taraftan kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri de sürüyor. Yaşamın her alanında kadın erkek eşitliğini sağlamak öncelikli hedeflerimizdendir.  Halkın parasını çalanlardan hesap sorma sözü veren Genel Başkanımız ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığında kadın ve erkek tüm yurttaşlarımızı ekonomik huzura ve refaha kavuşturacağız. Kadınlarımızın hayatın her alanında güçlü ve etkin olduğu bir Türkiye dileğiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Editor 54