Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi Günü Giresun’a Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi Günü Giresun’a Geliyor

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ocak Cumartesi günü ilimize teşrif edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel afetinde ev ve işyerlerini kaybeden hak sahibi vatandaşlar için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Dereli ve Doğankent ilçesinde yapılan toplu konut, işyerleri ve altyapı yatırımları ile Çotanak Spor Kompleksi, Aksu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doğalgaz Dağıtım Hattı Altyapı Projesi gibi yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenini gerçekleştirecek.

Toplu açılış töreni 29 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’de Giresun Merkez Atatürk Meydanı (Atapark) olarak belirlenmiş olup tüm halkımız davetlidir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BELEDİYEMİZİ ZİYARET EDECEK 

Toplu açılış töreni, AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısı ve Dereli’de afet evleri ile işyerlerinin vatandaşlara teslimi programı kapsamında Cumartesi günü Giresun’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Giresun Belediyesi’ni de ziyaret edecek.

Giresun programı çerçevesinde Giresun Belediyesi’ni de ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı zamanda belediyede yemek programına da katılacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a göreve geldiğinden bugüne kadar olan süreçte hayata geçirdiği ve devam eden projeleri kapsayan bir sunum yapacak ve projeleri görselleriyle birlikte dosya halinde Erdoğan’a takdim edecek.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede: “Liderimizi, Sayın Cumhurbaşkanımızı Giresun’umuzda ağırlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Giresunlular olarak Cumhurbaşkanımızı ağırlamaktan şeref duyacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın belediyemize yapacağı ziyarette şehrimizde hayat bulan ve yapımı devam eden projelerimizi zat-ı alilerine sunacağız. Şehrimizdeki değişim ve dönüşümü ortaya koyan hamlelerimizi, nihai hedeflerimizi Devlet Başkanımıza anlatacağız” dedi.

Fehmi Duman