Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılan 60’dan fazla siyasetçiye rozetleri Genel Merkez’de dün törenle takıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılan  60’dan fazla siyasetçiye rozetleri Genel Merkez’de dün törenle takıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılan Türkiye Değişim Partisi ve Memleket Partisi’nden, içlerinde parti yöneticilerinin de bulunduğu 60’dan fazla siyasetçiye rozetleri Genel Merkez’de dün törenle takıldı. Rozeti takılan siyasetçilere “Baba ocağına hoş geldiniz” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, törende yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin farklı farklı yerlerinden arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisine katılıyor. Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermemiş insanlarımız da bize katılıyor” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi’ne diğer siyasi partilerden katılımlar sürüyor. Son olarak Türkiye Değişim Partisi ve Memleket Partisi’nden 60’dan fazla siyasetçi Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılan siyasetçilere rozetleri Genel Merkez’de düzenlenen törenle dün takıldı. Törende Salıcı’nın yanı sıra Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek ve Ali Öztunç’da katıldı.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Türkiye şu anda hem ekonomik, hem dış politika, hem demokrasi, hem adalet, hem de toplumsal barışımız açısından zor bir dönemden geçiyor. 20 yıldan bu yana iktidarı yürüten bir Adalet ve Kalkınma Partisi var. Dolayısıyla bu süreçte partimize katılmak isteyen, bu mücadeleyi beraber vermek isteyen, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yaratmış olduğu bu zulmü ortadan kaldırmak isteyen tüm kesimlerle beraber mücadelemizi sürdürmek gibi bir amacımız, çalışmamız var. O nedenle geldiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri de bu mücadelenin bir neferi, bir parçası olarak görmek bizi mutlu edecek. Burası baba ocağı. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak şu anda, iktidarın yürütmüş olduğu bu yanlış siyasete karşı doğru bir politika izliyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde kurulan Millet İttifakı, yerel seçimlerde önemli bir siyasi başarı elde etti. Bundan sonraki seçimlerde de el birliği ile hiç kimseyi dışarıda bırakmadan, bütün arkadaşlarımızla beraber bu mücadeleyi vermekte karalıyız. O yüzden sizlerin bugün burada olması, varlığı bizim için çok kıymetli. Türkiye’nin farklı farklı yerlerinden arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisine katılıyor. Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermemiş insanlarımız da bize katılıyor, geçmişte Cumhuriyet Halk Partisi ile beraber olan arkadaşlarımızdan da katılan oluyor. Bu bize mutluluk veriyor. Baba ocağına, Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılımınızdan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz.”
Rozeti takılan siyasetçiler arasında Türkiye Değişim Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Gizem Bilgin, Ankara İl Başkan vekili Alper Bilgin, Mersin İl Başkanı Savaş Pınarbaşı; Memleket Partisi Parti Meclisi Üyesi Özlem Kaya ile parti kurucularından Çiğdem Bayraktar Ör ve Prof. Alper Karaoğlan ile her iki partiden ilçe başkanları ve parti yöneticilerinin içlerinde bulunduğu 66 kişi yer alıyor.

Fehmi Duman