(CYE) Yaratıcı Genç Girişimci Ödülleri için Son Başvuru Tarihi 17 Şubat!

(CYE) Yaratıcı Genç Girişimci Ödülleri için Son Başvuru Tarihi 17 Şubat!

10-11 Mart tarihlerinde İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde JCI Türkiye Yaratıcı Genç Girişimci Zirvesi (Creative Young Entrepreneur Summit) JCI İzmir şubesi evsahipliğinde gerçekleşecek. Zirve kapsamında CYE (Yaratıcı Genç Girişimci) Ödülleri sahiplerini bulacak.

JCI’ın (Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) global girişimcilik alanındaki temel programlarından biri olan Creative Young Entrepreneur Programı girişimci genç liderleri desteklemeyi, motive ederek ilham vermeyi amaçlıyor. Program kapsamında genç girişimciler, çevrimiçi ve fiziksel etkinliklerde girişimlerini girişim ve yatırım uzmanlarından oluşan jüriye sunabilecekler. CYE Programı, sponsorlar ve partnerler aracılığıyla yarışmanın kazananlarını ödüllendirecek ve aynı zamanda katılımcıları yenilikçi yeni girişimler yaratmaya ve mevcut girişimlerini geliştirmeye teşvik edecektir.

CYE hakkında açıklamada bulunan 2023 JCI Türkiye Başkanı Fatih Katipoğlu  , ‘’CYE programından çıkan bir girişimin “unicorn” bir girişime dönüşmesi en büyük hayallerimizden biridir. Bu anlamda CYE yarışmasıyla genç Türk girişimcilerini global sahneye taşımak için eşsiz bir fırsat yarattığımıza inanıyoruz.’’  dedi.

CYE Programı Başvuru Koşulları 

Başvurular 18-40 yaş arası girişimcilere açıktır.

Başvuru yapacak girişimlerin işletmelerinin faal olması ve ilk satışlarını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir.

Uygulamalarda girişimler için sektör sınırlaması yoktur.

Yenilikçi bir ürün/hizmet sergilenmeli; ürünün hedeflediği pazarlarla ilişkili ve gelişim stratejisi için net bir vizyona sahip olduğu vurgulanmalıdır.

Yarışma kapsamında başvurular İngilizce olarak alınacak; tüm toplantı ve görüşmeler de İngilizce olarak gerçekleştirilecektir.

Her kişi sadece bir girişim için başvuru yapabilecektir.

CYE başvuruları 17 Şubat’a kadar https://www.cye.jciturkiye.org/ web sitesi üzerinden online olarak yapılabilmektedir.

CYE Programı Değerlendirme Süreci ve Kriterleri

17 Şubat 2023 – Yarışma Başvurularının Kapanışı

18 Şubat 2023 – Online Sunum Elemeleri (8 Yarı Finalist Belirlenecektir)

25-26 Şubat 2023 – Yarı Finalistler İle Online Eğitimler– CYExperience

26 Şubat 2023 – CYE Online Yarı Final Sunum Elemeleri (4 Finalist Belirlenecektir)

10-11 Mart 2023 – CYE Girişimcilik Zirvesi ve Final Sunumları (İzmir’de gerçekleştirilecektir)

24-27 Mayıs 2023 – JCI Avrupa Konferansı Bölge Final Sunumları (Bükreş’te gerçekleştirilecektir)

14-18 Kasım 2023 – JCI Dünya Konferansı Global Final Sunumları (Zürih’te gerçekleştirilecektir) 

Çevrimiçi yapılacak yarı final sunumlarına ön elemeden geçen 8 yarı finalist davet edilecektir ve bu yarı finalistler çevrimiçi bir oturumda jürilere girişimlerini 5 dakika süreyle sunacaklardır. Ayrıca yarı finallere kalan 8 girişimci, JCI’ın dünya çapında partneri olan World Business Angels Forum’un organize ettiği Dünya Kongresi’ne indirimli ve kısa listeden doğrudan katılım hakkına sahip olacaktır.

İzmir’de JCI Türkiye CYE Zirvesi’nde fiziksel olarak yapılacak finallere çevrimiçi yarışmada seçilecek dört finalist ücretsiz olarak katılacaktır ve jürilerle baş başa yemek yeme fırsatına sahip olacaktır.

Finalin galibi Mayıs ayında Romanya Bükreş’teki JCI Avrupa Konferansı’nda gerçekleşecek CYE yarışmasına katılmaya hak kazanacaktır. Bu anlamda yarışma katılımcılarının yurtdışına çıkışları konusunda bir engellerinin olmaması gerekmektedir.

İzmir finalleri birincisi Bükreş’teki yarışmayı da kazanırsa 5000 USD ödül alacak ve 2023 yılı içinde Zürih’te düzenlenecek JCI Dünya Konferansı’ndaki CYE Yarışması’na katılmaya hak kazanacaktır. Dünya finallerinde ise bu yarışmacı 10000 USD’lik ilave bir ödül için jüri karşısına çıkacaktır.

CYE’nin kesinleşmiş Partnerleri ve Sponsorları arasında EGİAD, WBAF – World Business Angels Forum, İzmir Büyükşehir Belediyesi,StartupCentrum,Electrolux, Gain Global yer alıyor.

Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Hakkında;

JCI Türkiye, liderlik becerilerinizi geliştirebileceğiniz; ilham verici ve etki yaratan çalışmalar yapabileceğiniz; 18-40 yaş arası üyelerden oluşan, kar amacı gütmeyen küresel bir organizasyondur. 1915 yılında kurulan Junior Chamber International (JCI) bugün dünyanın 128 ülkesinde 5000 şubesi ve 160.000 aktif üyesiyle küresel çapta sürdürülebilir çalışmalar yapmaktadır. JCI’ın misyonu gençleri olumlu yönde değişimler yaratmaları için motive etmek ve onların liderlik yönlerini güçlendirmektir

Sosyal Medya:

Instagram:

https://www.instagram.com/cye.turkey/

Linkedin:

https://www.linkedin.com/showcase/84897801/

Facebook:

https://www.facebook.com/JCI.CYEATurkey/

Youtube:

https://www.youtube.com/c/JCIT%C3%9CRK%C4%B0YEJCI

2022 CYE Zirvesi Videosu İçin:

https://www.youtube.com/watch?v=lK5aec-Ejts

Detaylı bilgi için;

www.jciturkiye.org   www.cye.jciturkiye.org/   www.juniorchamber.international 

İletişim:

İlknur Doruker, JCI Türkiye (Turkey)

2023 Basın&Pr Direktörü

Tel: +90 532 497 05 93

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği

Visit www.jci.cc to learn how we are developing young leaders for a changing world

 

Etiketler

Editor 54