Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL’ın yeni yıl mesajı

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL’ın yeni yıl mesajı

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan yeni yıl mesajı

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal yeni yıl kutlama mesajında duygu ve düşüncelerini ifade etti.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal yeni yıl için, “Salgın hastalıkların yanında gıda ve enerji alanında yaşanan küresel, ekonomik krizin olumsuz etkileriyle dünya insanlığı en zor dönemlerinden birini yaşıyor. Bir taraftan kuzeyimizdeki savaş, bir taraftan güneyimizdeki terör mücadelesi ve bir taraftan da bizi dört yanımızdan sarmalamaya çalışan küresel emperyalist projelerin yoğun baskısı altında 2023 yılını karşılıyoruz.

Ne gariptir ki; Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına girerken, halâ daha Tam Bağımsız Türkiye idealini gerçekleştirme gayretiyle bu kutlu mücadeleyi sürdürmekle birlikte, bu ideali ortadan kaldırmaya yönelik hain kumpasları da bertaraf etme çabası içindeyiz.

Ama biliyor ve inanıyoruz ki; her seferinde, umutların bir sonraki yıla, hayallerin bir sonraki seçime bırakıldığı Türkiye’de bugün milletçe önceliğimizin birlik ve beraberliğimize yönelik içeriden ve dışarıdan sürdürülen saldırılara güçlü bir duruş sergilemek olduğu tartışmasızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm yurttaşlarımızın yeni yılını en içten duygularımla kutluyor, 2023 yılının sağlık, mutluluk ve huzur dolu günlerle gelmesi temennisiyle, asil Türk milletinin demokratik, lâik Cumhuriyetimizin şemsiyesi altında daha nice 100 yıllara erişmesini yürekten diliyorum” dedi.

Etiketler

Fehmi Duman