DEVA Partili Kadınlar Pazara İndi

DEVA Partili Kadınlar Pazara İndi

DEVA Partili Kadınlar Pazara İndi

Demokrasi ve Atılım Partisi Sakarya Kadın Çalışmaları Başkanlığı bu gün Marmara Bölge Sorumlusu ve Genel Merkez Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı Sevda Durgun’u ağırladı. Sabah kahvaltısı ile başlayan program, ev gezmesi ile devam etti. Sonrasında partililerin açmış olduğu stant ziyaret edildi.

Durgun “Ekonominin sıkıntılı  olduğu bu süreçte zor durumda kalan esnafın artık mevcut iktidara inancını yitirdiğini ve bir arayış içinde olduklarını belirtti. Esnafın yüzü gülmüyor. Vatandaşın ise alım gücü yok. Pazarcı esnafımız sesli fiyat uygulamasına geçtiklerini buna rağmen alım gücünün az olmasından dolayı dertli. Fiyatlar dolar kuru gibi yerinde durmuyor. Enflasyonun yüzde 19 olduğunu söyleyenler pazara gelip gerçek enflasyonu görsünler. Enflasyon yüzde 19 değil, pazarda yüzde 80” dedi.

Esnafın yakın ilgisiyle karşılanan DEVA Partili yöneticiler esnafın şikayetlerini dinlerken bir yandan parti politikalarını anlatarak esnafla sohbet gerçekleştirdiler.

Sakarya Kadın Çalışmaları Başkanı Hayrunnisa Nur Gökçe Dursun; Yaklaşık 18 yıldır ülkemizi yöneten iktidar partisi, sokaklardan uzak kapalı kapılar ardında siyaset yapmaya başlamış, halktan kopuk onların isteklerini görmezden gelen bir anlayış sergilemiştir.

Özellikle son 5 yıldır ülke, tüm kazanımlarını kaybetmeye başlamıştır. Başta ekonomik veriler olmak üzere sosyal devlet anlayışı adalet ve düşünce özgürlüğü noktasında ülkemizde sıkıntılar had safhaya gelmiştir.

18 yıllık iktidarlarında tarım ve hayvancılıkta ülke verileri gerilemiş, tarımda ve hayvancılıkta dışa bağımlı bir hale gelmiştir. Çiftçinin toprağını sürmediği, hayvanını yetiştirmediği ortamda, tarım ürünlerindeki ithalat serbestlikleri ve vergi muafiyetleri dış ticaret açıklarına sebep olmuş ülkede ki tarım ve hayvancılığı bitirme noktasına getirmiştir.

18 yıllık süreçte eğitim alanındaki sorunlar çözülememiş, üniversite kapılarında yığılan öğrenciler ve mezun olup işsiz kalan gençler ortada kalmıştır.

2006 yılının kişi başı milli geliri verilerine geri dönen ülkemiz hayat pahalılığı ile karşı karşıya kalmıştır.

Siyaset ikliminde üslup, kırıcı ve kişileri kamplaştırır hale getirmiştir.

Yukarıda bahsedilen ülke sorunlarının geldiği noktada halkımız alternatif arayışlara girmiştir. DEVA Partisi olarak ülkemizin içinde bulunduğu bu ortamdan çıkarmak adına yola çıkmış bulunmaktayız. Liyakat esaslı kadrolarımızla, adalet için, sosyal devlet anlayışı için ve en önemlisi düşüncelerini korkusuzca dile getirebilen bir Türkiye için yola çıkmış bulunmaktayız. Halkımızın teveccühü ile inşallah en kısa sürede ülkemizi daha güzel yarınlara ulaştırmanın gayreti içinde olacağız. Gün boyu şehirde sürdürdüğümüz esnaf ziyaretleri sırasında halkımızın gösterdiği misafirperverliğe güler yüze canı gönülden teşekkür ediyoruz.”dedi.

Etiketler

Fehmi Duman