DEVA Partisi Kocaali İlçesi 1. Olağan Kongresini Tamamladı

DEVA Partisi Kocaali İlçesi 1. Olağan Kongresini Tamamladı
DEVA Partisi Kocaali İlçesi 1. Olağan Kongresini Tamamladı
DEVA Partisi’nin Kocaali İlçesi 1. Olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Kongrede tek liste ile gidilen seçimler neticesinde mevcut Kocaali İlçe Başkanı Zuhal Vuran, delegelerin oylarını alarak atama ile geldiği göreve bu defa seçilerek geldi.
Bugün Kocaali merkez Gold Salonda yapılan kongreye; Genel Başkan Yardımcısı Candan Karlıtekin, Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, Sakarya İl Teşkilatı yöneticileri, Partinin Kadın ve Gençlik Çalışmaları Başkanları, İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı. DEVA Partisi Yöneticileri Kongre öncesinde, Genel Başkan Yardımcısı Candan Karlıtekin ile birlikte Kocaali İlçesi merkezinde esnaf ziyareti yaptılar ve vatandaşları selamladılar.
KOCAALİ İLÇE BAŞKANI ZUHAL VURAN BU DEFA SEÇİLEREK GELDİ.
Kongrenin Divan Başkanlığını Adapazarı İlçe Kadın Çalışmaları Başkanı Tülay Sinan yaptı. Kocaali İlçesinde DEVA Partisi Kongresine halkın büyük bir katılımı oldu. Kocaali İlçe Başkanı Zuhal Vuran yeni dönemde de DEVA Partisi’nin Kocaali İlçe Başkanı seçildi.
BAŞKAN ZUHAL VURAN; “SEÇİMLERDE EN BAŞARILI SONUCU ELDE ETMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesi ile başlayan kongrede ilk olarak DEVA Partisi Kocaali İlçe faaliyet raporu, Emre Çatalbaş tarafından okundu.  Daha sonra kürsüye gelen Kocaali İlçe Başkanı Zuhal Vuran, tüm güçleriyle seçimlere hazırlandıklarını ve DEVA Partisi olarak Türkiye’nin kazançlı çıkması adına en başarılı sonucu elde etmek için geceli gündüzlü çalışma programı uygulayacaklarını söyledi.
Başkan Zuhal Vuran, konuşması sırasında, “Biz bu işe gönlümüzü koyduk. Burada yönetimdeki her bir arkadaşımız liyakat sahibidir. Herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek amacıyla kurulan partimizin programına uygun politikalar üretecek ve bu doğrultuda çalışmalar yapacağız.” dedi.
SAKARYA İL BAŞKANI MEHMET ERDOĞAN, “DEVA HAZIR, BİZ HAZIRIZ”
 DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, “İnsan haklarının ihlali, özgürlüklerin kısıtlanması toplumun nefes almasını zorlaştırıyor. Korku siyaseti ve kavgalar, hepimizi yordu artık” diyerek kutuplaşmış Türkiye vurgusu yaptı. Erdoğan, konuşmasında, “Zaman ümitsizlik zamanı değil, Türkiye için sorumluluk alma zamanı. Türkiye için demokrasi ve Atılım zamanı geldi. Türkiye için iyileşme zamanı başladı. Derdinize ortak arıyorsanız, biz devayız. Derdinize hızlı çözüm arıyorsanız, biz devayız. DEVA Hazır. Biz liyakatli kadrolarımızla iktidara talibiz.  Genel Başkanımız Ali Babacan daha önce kendini, dış işlerinde, ekonominin başında, milli güvenlik kurumundaki görevinde yıllarca yaptığı bu görevlerde  ispatladı. Yine altı ay içinde ekonomide hızlı müdahalelerle bu yangını söndürme kapasitesine sahip olduğunu biliyoruz. Kendisi de 2 yıl içinde enflasyonu tek haneli rakamlara getirebileceğini taahhüt ediyor. Yeter ki bize duyulan güvenle vatandaşlarımız seçim günü oy pusulasında DEVA Partisinin logosu olan su damlası içinde yer alan fidana evet mührünü bassın ve partimize yetki versin. DEVA Hazır biz hazırız.” dedi.
DEVA GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CANDAN KARLITEKİN; “İYİ İNSANLARIN HEPSİ BİZİM PARTİMİZİN GÖNÜLDAŞIDIR”
DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Başkanlık Kurulu Üyesi, Tarım, Enerji ve Ulaştırma Politikaları Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı Candan Karlıtekin, kongrede yaptığı konuşmada katılım sağlayan herkese teşekkür etti ve “Partimiz tüm politikalarını oluşturmada, karar alma ve uygulamalarında; şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakatı esas alma, işi ehline verme, istişareye ve ortak akla dayalı yönetim, vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmama, her koşulda gelişmiş bir demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunma,  toplumun değerlerine, ihtiyaç ve taleplerine duyarlı olma, kendini değerlendirmede tevazu ve ahlakı temel alma, politika uygulamalarında tutarlılık, öngörülebilirlik ve bütüncül yaklaşımı esas alma ilkelerine bağlı kalarak süreçleri yönetmektedir. Ülke yönetimimiz de böyle olacaktır.  Her kesimin umudu olmak için yola çıktık. Türkiye kazansın istiyoruz. Ülkemize yeni bir siyaset tarzı ve yeni bir vizyon kazandıracağız. Bugüne kadar hiç görülmemiş bir siyaset yapıyoruz. İyi insanların hepsi bizim partimizin gönüldaşıdır. Biz insanlar arasında ayrım yapmıyoruz. Yeter ki ahlaklı olsun, iyi insan olsun. Herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek amacıyla çalışmaya devam edeceğiz. Kongreye katılım sağlayan sizlere teşekkür ediyor, seçilecek ilçe yönetimine şimdiden başarılar ve tüm katılımcılara aileleriyle güzel günler diliyorum.” dedi.
Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'DEVA DEMOKRASI VE ATILIM PARTISİ KOCAALİ İLÇE BAŞKANLI' görseli olabilir
BAŞKAN ZUHAL VURAN SEÇİLDİ
Kongrede daha sonra seçimlere geçildi ve oy kullanımı ile yapılan seçim sonucunda; DEVA Partisi Kocaali İlçe Başkanı Zuhal Vuran ve yönetim kurulu üyeleri delegelerin oylarını alarak göreve seçildiler.

Etiketler

Fehmi Duman