DEVA PARTİSİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE BASIN TOPLANTISI ve ESNAF ZİYARETİ YAPTI

DEVA PARTİSİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE  BASIN TOPLANTISI ve ESNAF ZİYARETİ YAPTI

DEVA PARTİSİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE

BASIN TOPLANTISI ve ESNAF ZİYARETİ YAPTI

Deva Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, 9 Aralık tarihinin partilerinin 2.’inci kuruluş yıldönümü olması nedeniyle,  parti il binasında İl ve İlçe Yöneticileri ile birlikte kuruluş yıldönümünü kutladı. DEVA Partisinin çalışmaları hakkında bilgi vermek ve güncel konuları değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenledi.

“9 MART 2020 TÜRKİYE’NİN DÖNÜM NOKTASI OLARAK TAKVİMLERE GEÇECEK”

Deva Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan Basın toplantısı sırasında yaptığı açıklama da ‘9 Mart 2020 günü dönüm noktasıdır’ dedi. Sakarya da partilerinin kuruluş aşamasının nasıl gerçekleştiğini anlatan Erdoğan, 2 yılda partimiz teşkilatlanmasını tamamladı. Bu Pazar seçim olsa çözüm planlarımız ve kadrolarımız hazır. DEVA Partisi olarak seçime hazırız” dedi. Erdoğan, DEVA Partisi kuruluşunun herhangi bir olay olmadığını,  9 Mart 2020 günü’nün, önümüzdeki on yılların takvim yapraklarına Türkiye’nin dönüm noktası olarak geçeceğini belirtti.

“DAVAMIZ ADALET DAVASIDIR”

Mehmet Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: “Çünkü DEVA Partisi’nin kuruluşu; krizlere ‘yeter artık’ diyerek ‘istikrarlı günlere’ kavuşmak isteyen kadroların harekete geçişidir. DEVA Partisi; kayırmacılığa karşı hakkaniyetin sesidir. DEVA Partisi; Türkiye’nin gece yarısı karanlığında, keyfi kararlarla, bir çadır devleti gibi yönetilmesini, içine sindiremeyenlerin hareketidir. Bizim davamız adalet davasıdır. ”dedi.

“SAYIN ALİ BABACAN’IN İMZALI MEKTUBUNU SAKARYALI HEMŞEHRİLERİMİZE İLETİYORUZ ”

Parti çalışmaları hakkında bilgi veren Erdoğan esnaf ve ev ziyaretleri yapmaya devam ettiklerini, her gün 100 kapı projesi ile il ve ilçelerde teşkilat yöneticileri ve gönüllüleri ile Sayın Babacan’ın bizzat kendisinin yazdığı mektubun ve DEVA Partisinin seçime hazır olduğuna ait broşürün,  ziyaret edilen evlere bırakıldığını belirterek, üye sayısının da her geçen gün artmasından memnuniyet duyduklarını söyledi. Erdoğan, “Teşkilat yöneticilerimize, kadın çalışmaları ve gençlik çalışmalarında görev yapan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

“BU PAZAR SEÇİM OLSA DEVA HAZIR”

Mehmet Erdoğan, “Esnaf ve vatandaşın her gün artan maliyetler ve gelen zamların altında ezildiğini, dar ve orta gelirli her kesin ekonomik anlamda zor nefes aldığını, ekonomik koşullar ve gelinen noktanın, vatandaşı ve esnafı  “Bıçak kemiğe dayandı” dedirttiğini belirtti ve “DEVA Partimiz teşkilatlanmasını tamamlamış olup, liyakatli kadroları, eylem planları ve çözüme ait projeleri ile iktidar olmaya hazırdır. Ülkeyi tünelin sonundaki ışığa çıkaracak, kadına, erkeğe, gence, yaşlıya, engelliye nefes aldıracak olan DEVA Partisidir. Kadrolar hazır, çözümler hazır, bu pazar seçim olsa DEVA hazır.” dedi.

“HEKİMLERİN HAKLI TALEPLERİNİN YANINDAYIZ”

Mehmet Erdoğan, Doktorların özel sektöre geçmek istemesi ve hak talebinde bulunmaları nedeniyle Cumhurbaşkanımızın ‘Giderlerse gitsinler’ demesi hoş değildir. 84 milyon vatandaşı, sayısı sınırlı olan bir gruba karşı kışkırtılması bu ülkede ‘sağlıkta şiddeti’ doğurur. Hekimlik mesleğini küçümseyen bu tutum bırakılmalı. Pandemi de gece gündüz demeden yaptıkları mücadele unutulamaz. Uzun nöbetlerle, ağır çalışma koşullarıyla sistemin tüm yükünü çekiyorlar. Hekimlerimizi ve tüm sağlık çalışanlarımızı, onurlu bir hayat için verdikleri bu mücadelede, sonuna kadar destekliyoruz.” dedi.

“VATANDAŞTA ESNAFTA ZOR DURUMDA”

Basın toplantısından sonra DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve teşkilat yöneticileri Serdivan’da AGORA AVM Mevkiinde esnaf ziyareti de yaptılar. Esnaf ziyareti sırasında esnaf ve vatandaşlar, yaşadıkları sıkıntıları anlatırken bazı işyerlerinde DEVA Partisine üye olarak katılan esnaf ve vatandaşlar da oldu. DEVA partili yöneticilere başarılı çalışmalar dileyen esnaf, “Biz böyle şey görmedik. Vatandaşta bizler de önümüzü göremiyoruz. Zamlar yüzünden alıp satarken zor durumda kalıyoruz. Maliyetler artıyor. Zamlar durmuyor. Herkes çıkış yolu arıyor” dediler.

Fehmi Duman