DEVA PARTİSİ’NDE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARI BAŞLADI

DEVA PARTİSİ’NDE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARI BAŞLADI

DEVA PARTİSİ’NDE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARI BAŞLADI

14 Mayıs 2023 milletvekilliği genel seçimi için Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, milletvekili aday adaylığı başvurularını kabul etmeye başladı. Başvurular 20 Mart Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar sürecek.

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan milletvekili aday adaylığı başvurularıyla ilgili şu bilgileri paylaştı.

Nasıl başvuru yapılabilir?

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, “Demokrasi ve Atılım DEVA Partisi, milletvekili aday adayı olmak isteyen vatandaşların başvurularını üç kanaldan kabul edecek. Aday adayları, partinin il başkanlıkları, Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı veya basvuru.devapartisi.org.tr üzerinden başvuru yapabilecek. İnternet üzerinden yapılacak başvurularda evraklar web sitesi üzerinden sisteme yüklenecek. Ayrıca ıslak imzalı evrak asılları il başkanlıklarına veya Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı’na teslim edilecek.

Başvuru ücreti ne kadar?

DEVA Partisi’nde milletvekili seçimleri için aday adaylarından alınacak ücret 5000 TL olarak belirlendi. Kadın, genç, depremzede ve engelli aday adayları için rakamlar ise şöyle düşürüldü:

Kadın aday adayları için: 2500 TL.

30 yaşın altındaki (14 Mayıs 1993 ve sonrası doğumlular) aday adayları için: 2500 TL. Deprem bölgesinden başvuru yapan aday adayları için: 1000 TL. Engelli aday adayları için: 1000 TL. olacak.

Aday adayı olmak isteyen İl ve İlçe Başkanları ile Yönetim Kurulu üyeleri ve kamu görevlileri  16.03.2023 saat 17:00’a kadar görevlerinden istifa etmeleri gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

Hayırlı Olsun!

İl Başkanı Mehmet Erdoğan milletvekilliği adaylığına ait bilgi verirken, “Seçim süreci ve seçimin şehrimiz ve ülkemiz  için demokrasimizin işlerliği ve gelişimi için hayırlı olması temennisinde bulunuyoruz” dedi.

Etiketler

Fehmi Duman