DEVA Sakarya Teşkilatındaki aday adaylığı başvuru sayısı 13 olarak açıklandı.

DEVA Sakarya Teşkilatındaki aday adaylığı başvuru sayısı 13 olarak açıklandı.

DEVA PARTİSİ’NDE  KİMLER ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURDU? İŞTE İSİMLER

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçiminde Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’nin Sakarya Milletvekilliği aday adaylığına yapılan başvuru sayısı ne kadar? Ve kimler başvurdu? İşte isimler…

DEVA Sakarya Teşkilatındaki aday adaylığı başvuru sayısı 13 olarak açıklandı.

Seçim takviminin açıklanmasının ardından 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçiminde DEVA (Demokrasi ve Atılım) Partisi Sakarya Milletvekilliği aday adaylığı için başvuru yapanların sayısı 13 olarak açıklandı.

DEVA Partisi İl Başkanı Ercan Başnuh tarafından yapılan açıklamada, “10 Mart 2023 günü Cumhurbaşkanı tarafından alınan seçim kararıyla birlikte milletvekili aday adaylığı başvuruları il başkanlığımızca kabul edilmeye başlanmıştı. 28. dönem TBMM milletvekili aday adaylığı için 22 Mart 2023 tarihine kadar İl Başkanlığımıza 13 başvuru kabul edilmiştir. Teşkilatlarımızda temayüller tamamlanmıştır. Aday adaylarıyla Ankara’da genel merkezde yapılan mülakatların ardından, Sakarya’yı en iyi şekilde temsil etmek için gayret edecek adaylarımız ilan edilecektir.” denildi.

Başvurusu kabul edilen aday adayları şu şekilde;

1-Mehmet Erdoğan

2-Ahmet Özkan

3-Burak Atilla Vatansever

4-Murat Durak

5-Cüneyt Demir

6-Mahmut Tandoğan

7-Cemal Kamışoğlu

8-Ömer Aktaş

9-Merve Arslan

10-Önal Özturhan

11-Abdullah Çatalbaş

12-Alihan Filicioğlu

13-Canip Erim

Etiketler

Fehmi Duman