DEVA’DAN TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİNE ZİYARET

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ahmet Özkan ve İlçe yöneticileri,  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak ve yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ahmet Özkan, Kurumsal İletişim ve Tanıtım Başkanı Ayhan Erkovan, Sivil Toplumla İlişkiler Başkanı Abir Korkut, Sağlık İşleri Başkanı Emrah Alantar,  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak ve yönetimine yeni hizmet binalarında nezaket ziyaretinde bulundu.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ahmet Özkan, ziyaret sırasında 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz harekâtı sonucu 30 Ağustos Zaferi ve Türk ordusunun Yunan işgali altındaki İzmir’e 9 Eylül 1922’de girmesi ve vatan topraklarının düşman işgalinden bu tarihte temizlendiğini vurgulayarak, konuşmasında; “Bu zafer ile Anadolu’da Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasının önü açıldı. Böyle bir günün yıldönümünde sizleri ziyaret etmek istedik. Vatanımızın kuruluşu ve korunmasında şehit ve gazilerimize şükran ve minnet borçluyuz. Vatanın bütünlüğü, milletin bağımsızlığı ve bayrağın dalgalanması için büyük bir fedakârlık örneği gösteren şehitlerimizi ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Derneğiniz Genel Merkezi’nin, Birinci Dünya savaşı sonunda savaş bölgelerinden (Çanakkale ve diğer cephelerde) İstanbul’a gelip ihtiyaçlarını karşılayamayan ve memleketlerine gidemeyen yaralı harp malûllerine yardım için 1915 yılında kurulması ve kamu hizmeti veren köklü bir dernek olarak,  başarılı çalışmalar yapıyor olmanızı takdirle karşılıyoruz. 2847 Sayılı Kanun ile kurulan ve Bakanlar Kurulu Kararı ile Kamu Yararına Çalışan Dernek Statüsünde olan Derneğinize, çalışmalarında size ve yönetiminize başarılar diliyor, misafirperverliğinize ve ilginize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak’ta Dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi ve konuşmasında, “Dernek olarak, şehit ve gazilerimize borcumuzun asla bitmeyeceği bilinci ile her zaman onların ve ailelerinin yanındayız. Bizleri unutmayan kurum ve kuruluşlara, ülkemizin ve şehrimizin vefakâr insanlarına  çok teşekkür ediyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde her zaman dayanışma içinde olmamız gerekiyor. Çok sayıda şehit verdik. Allah, birlik, beraberliğimizi daim etsin. Bu anlamlı günde Partinizin nezaket ziyaretine çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Etiketler

Fehmi Duman