DOĞU PERİNÇEK“15 Temmuz’un kesin zaferi için NATO’dan çıkacağız!”

DOĞU PERİNÇEK“15 Temmuz’un kesin zaferi için NATO’dan çıkacağız!”

VATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI DOĞU PERİNÇEK’İN 

15 TEMMUZ MESAJI

“15 Temmuz’un kesin zaferi için NATO’dan çıkacağız!”

15 Temmuz 2016 darbe girişimi, Amerikancı bir kalkışmaydı. ABD’nin NATO eliyle devletimizin içine yerleştirdiği FETÖ Gladyosunun hain girişimi, Türk Ordusunun ve Türk Milletinin direnişiyle bastırıldı. NATO/FETÖ kalkışmasına canlarıyla kanlarıyla kahramanca karşı duran 251 şehidimizi saygıyla anıyoruz. 

Türkiye, NATO Gladyosunun ne olduğunu 15 Temmuz gecesi yaşayarak öğrendi. Meclisi bombalandı, Genelkurmayına girildi, Emniyeti, MİT’i vuruldu. İletişim araçları kesilmek istendi. 1952’de girdiğimiz NATO’nun ülkemizdeki tertipler, darbeler tarihinin son halkası 15 Temmuz oldu. 

Bu girişim onların sonu oldu. Amerikancı kalkışma sonrası Türk Ordusundan, Türk Polisinden ve Türk Yargısından on binlerce Gladyo unsuru temizlendi. Kimi darbe gecesi öldürüldü, kimi ise Türk Yargısı tarafından hapislere tıkıldı. Bu, Türkiye’nin büyük başarısıdır. NATO ülkeleri içinde hapishanelerinde NATO generallerinin, görevlilerinin yattığı başka bir ülke yoktur. Bugünün gerçeği budur. Türkiye aslında fiilen NATO’dan çıkmıştır. 

15 Temmuz’da NATO’ya karşı ülkesini savunan Türk Milleti, bugün yine NATO tehditleriyle karşı karşıyadır. Yunanistan’ı koca bir üsse çeviren, Ege Adalarını silahlandıran, Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi hedef alan tatbikatlar yapan, KKTC’yi boğmak isteyen, Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde PKK’ya on binlerce TIR silah veren NATO ve onun sahibi ABD’dir. 

Peki Türkiye neden hâlâ NATO’dadır? Türkiye neden hâlâ kendisini tehdit eden NATO’nun genişlemesi için müzakere yürütmektedir? Madem NATO’nun güçlenmesinden yanayız, o hâlde neden 15 Temmuz’da direndik? 

Türkiye bu çelişkiyi çözecektir. Vatan Partisi’nin merkezinde yer alacağı Üreticilerin Millî Hükümeti yönetiminde Türkiye, NATO’dan çıkacaktır. 

15 Temmuz’un kesin zaferi için NATO’dan çıkacağız!

Etiketler

Fehmi Duman