DSP Genel Başkan Yardımcısı Erçelebi’den Dezenformasyon Bilgilere karşı tepki mesajı.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Erçelebi’den  Dezenformasyon Bilgilere karşı tepki mesajı.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Erçelebi’den

Dezenformasyon Bilgilere karşı tepki mesajı.

Demokratik Sol Parti (DSP) Parlamento ve Hükümetle İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erçelebi, son günlerde basında yer alan Eski Başbakan ve Merhum DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit’in deprem bölgesine gidemediği ve Devlet’in bir hafta deprem bölgesinden haber alamadığı şeklinde gerçeğe aykırı bilgilendirmelere ilişkin bir yazılı açıklama gerçekleştirdi.

Erçelebi açıklamasında;

“Son zamanlarda sosyal medyada olduğu gibi, bazı TV programlarında da dezenformasyon niteliğindeki yayınlara şahit oluyoruz.

Bir televizyon programına katılan Sn. Hulki Cevizoğlu 1999’da meydana gelen Marmara depremiyle ilgili olarak, rahmetli Başbakanımız ve Genel Başkanımız Bülent Ecevit’in deprem bölgesine gidemediği ve Devlet’in bir hafta deprem bölgesinden haber alamadığı şeklindeki gerçeğe aykırı açıklamalarda bulunmuştur.

Bu açıklama:

-Eğer bir unutkanlıktan kaynaklanıyorsa bir sağlık sorunudur.

-Eğer bilinçli yapılmışsa bir ahlak sorunudur.

-Eğer bugünün gençlerini yanıltmak içinse bu gençlerin zekâsı ile alay etmektir.

-Eğer çamur at yapışmazsa izi kalsın mantığı ise, bu mantık gazete ve TV arşivlerini yok sayan bir ahmaklıktır.

-Eğer yapılandan pişmanlık duyularak Türk halkından ve büyük devlet adamı rahmetli Bülent Ecevit’ten özür dilenirse bu bir erdemliliktir.

Sn. Hulki Cevizoğlu’nu aklı selime ve izana davet ediyoruz. O günkü teknolojik gelişmelerin müsaade ettiği ölçüde, üç aydır işbaşında olan bir hükümetin elinden gelen her şeyi imkanlar çerçevesinde yaptığı, olay günü rahmetli Bülent Ecevit’in deprem mahalline bizzat gittiği herkesin malumudur. Aradan yirmi dört sene geçtikten sonra, teknolojik imkanların artışı ve alınmış olması gereken dersler dikkate alınmaksızın bugüne verilmek istenen mesajlar insafsızlıktır ve tabi ki şiddetle reddediyoruz.” sözlerine yer verdi.

Etiketler

Editor 54