DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’dan Rahşan Ecevit’in ölüm yıldönümünde anlamlı mesaj.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’dan Rahşan Ecevit’in ölüm yıldönümünde anlamlı mesaj.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’dan Rahşan Ecevit’in ölüm yıldönümünde anlamlı mesaj.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP Onursal Genel Başkanı Merhum Bülent Ecevit’in eşi ve Demokratik Sol Parti’nin kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit’in vefatının 2’nci yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

Aksakal mesajında;

“Onursal Genel Başkanımız Bülent Ecevit’in sevgili eşi ve Demokratik Sol Parti’nin kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit bundan 2 yıl önce aramızdan ayrılmıştı.

Türkiye’de gerçek halk katılımıyla hakça yönetimin temel kriterlerini Kadın Dernekleri tecrübesiyle harmanlayıp Demokratik Sol örgütlenmenin mimarı olan Rahşan Ecevit yaşamını bu ülke insanının huzur, mutluluk ve güven dolu geleceğine dair yaptığı çalışmalara adamıştı.

Demokratik Solcular olarak bugün de onların eseri olan DSP’yi yeniden iktidara taşıma azim ve gayretiyle Rahşan Ecevit’i bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla yâd ediyorum.” ifadelerini kullandı.

AKSAKAL KİMDİR?

Mehmet Önder Aksakal, 1960 yılında Antalya’da dünyaya gelmiştir. 5 yıl süren ilköğretim hayatının ilk 4 senesini Aydın’ın Karacasu ilçesine bağlı Geyre İlkokulu’nda, son senesini ise Aydın Gazipaşa İlkokulu’nda tamamlamıştır. Ortaöğretim hayatını Aydın İsmet İnönü Ortaokulu’nda geçirmiş, lise eğitimini ise Aydın Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü’nde başarıyla sürdürmüştür. 1976-1977 öğretim yılında Konya DMMA İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde üniversite öğretimine başlamış ve Selçuk Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

21, 22ve 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Demokratik Sol Parti’nin Aydın Milletvekili adayı olan Aksakal, 2003 ve 2004 yıllarında Demokratik Sol Parti Aydın İl Başkanı olarak görev yapmıştır. 25 Temmuz 2004 tarihinde gerçekleştirilen Demokratik Sol Parti 6.Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne seçilmiş; Demokratik Sol Parti 7, 8 ve 9. Olağan Kurultaylarında bu görevini sürdürmüştür.

Demokratik Sol Parti’nin 17 Mayıs 2009 tarihinde yapılan olağanüstü kurultayında Dr. Masum Türker’in Parti Genel Başkanı seçilmesinden sonra Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiş ve Sivil Toplum Örgütleri ve Meslek Odalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Önder Aksakal, Parti’nin 06 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen 8. olağan kurultayından sonra, oluşturulan Başkanlık Kurulu’nda yeniden Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiş ve Örgüt Kurulu Başkanlığı’nı üstlenmiştir.30 Haziran 2013 tarihinde yapılan Demokratik Sol Parti 9. Olağan Kurultayı neticesinde de Genel Başkan Yardımcılığı ve Örgüt Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Mühendislik, inşaat ve müşavirlik alanında hizmet veren bir şirketi olan Aksakal, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Fehmi Duman