DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’ın 15 Temmuz Mesajı.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’ın 15 Temmuz Mesajı.

DSP Genel Başkanı Aksakal’dan 15 Temmuz mesajı

Aksakal; “15 Temmuz sonsuza kadar unutulmayacak ve unutturulmayacaktır.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Aksakal mesajında;

“Yüz yıllık Cumhuriyetimizi ve “Tam Bağımsız Türkiye” idealini kabullenmekte zorluk çeken bir emperyal sistem halâ daha hedef ve hevesinden vazgeçmiş değildir.

Her on yılda bir demokrasimize yönelik saldırılarını tekrarlayan bu mekanizma 15 Temmuz 2016 tarihindeki denemesinde kelimenin tam anlamıyla baltayı taşa vurmuş, bu kez asil Türk milletinin dirayetine toslamıştır.

Türk devletinin tüm kurumlarının içerisine çöreklenmiş emperyalizmin uşağı bir kısım işbirlikçi görevlilerin son kırıntıları da artık ayıklanmış ve bu kadim devletin bileğini bükebilmenin imkânsızlığı tartışmasız bir şeklide tescillenmiştir.

Biliyor ve inanıyorum ki; “15 Temmuz” sonsuza kadar unutulmayacak ve unutturulmayacaktır.

Bu hain darbe girişiminin elebaşının da çok yakın bir tarihte Türk adaletinin önüne çıkarılacağı umuduyla 6’ncı yılında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nün tüm ulusumuza kutlu olmasını diliyorum, demokrasi destanını kanıyla yazmış tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.” sözlerine yer verdi.

Etiketler

Fehmi Duman