DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

DSP Genel Başkanı Aksakal’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü mesajı

Aksakal; “Büyük Türk milleti, dünya var oldukça bu topraklar üzerinde yaşamaya, Tam Bağımsız Türkiye idealini gerçekleştirmeye ant içmiştir.”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Aksakal mesajında;

“Bir milletin, küllerinden yeniden doğmasının yıl dönümünü yaşıyoruz.

Yedi düvele meydan okumuş asil Türk milleti, Çanakkale ve Sakarya’da işgalci güçleri geri püskürtmekle kalmamış, Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile bir taarruz savaşını da zaferle sonuçlandırmıştır.

Heveslerinden ve hayallerinden hiçbir zaman vazgeçmeyen, onbin yıllık Türk yurduna göz diken emperyalist güçlere karşı bugün de aynı inanç ve kararlılıkla mücadelesini kesintisiz ve tereddütsüz şekilde sürdürmektedir.

“Büyük zaferler, yalnızca büyük milletler tarafından kazanılabilir!” demişti ATATÜRK.

Büyük Türk milleti, dünya var oldukça bu topraklar üzerinde yaşamaya, Tam Bağımsız Türkiye idealini gerçekleştirmeye ant içmiştir.

Ulusal kurtuluşun son hamlesi olan 30 Ağustos Zaferinin 100. yılını coşku ve gururla kutluyor, başta Mustafa Kemâl ATATÜRK ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere bu vatan uğruna canını siper etmiş tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.” sözlerine yer verdi.

Etiketler

Fehmi Duman