Emek Gençliği, “İş, Eğitim, Özgürlük” şiarıyla 9. Konferansa gidiyor

Emek Gençliği, “İş, Eğitim, Özgürlük” şiarıyla 9. Konferansa gidiyor

Emek Gençliğinin 9. Konferansı, 9-10 Nisan’da “İş, eğitim, özgürlük için tek adam yönetimine karşı birleşelim” şiarıyla gerçekleştirilecek.

Emek Gençliği, pandemi döneminin ardından gerçekleştireceği ilk konferansını “İş, eğitim, özgürlük için tek adam yönetimine karşı birleşelim” şiarıyla örgütlüyor. 9-10 Nisan’da gerçekleşecek merkezi konferansın ana gündemini gençlik mücadelesinin acil talepler etrafında merkezileşmesi; tek adam yönetimin yenilmesi, kapitalist hükümetlere yönelen öfkede gençliğin sosyalizm saflarında birleşmesi oluşturuyor.

Önümüzdeki günlerde sonuç ve kararların açıklanacağı 2 günlük konferanstan kendini yenileyerek ve güçlenerek çıkma hedefi olan Emek Gençliğinin merkezi konferansı tüm Türkiye’deki yerel örgütleri tarafından seçim yoluyla belirlenen merkez konferans delegelerinin katılımıyla gerçekleşecek. Emek Gençliği tarafından konferans sürecine ilişkin yapılan açıklamada, “Tek adam yönetiminin gençlik kesimleri üzerinde etkisini derinden hissettiren baskı politikaları bir kuşatma halinde hayatın her alanına saldırıyor. Temel hak ve özgürlüklerin gasbı, krizin ekonomik ve sosyal yükünün gençliğe yüklenmesi, eşitsizliğin artması, gençlik içerisinde umutsuzluğun ve çaresizlik hissinin yaygınlaşması için gereken tüm koşulların iktidarın attığı her bir adımla derinleşmesi bu saldırıların en belirgin yönünü oluşturuyor. Çevre politikalarının Türkiye ve dünya tekellerine açık bir talan ve sömürü alanı olarak işletilmesi dünyanın geleceğine, dolayısıyla gençliğin geleceğine dair kaygıları arttırıyor. Uluslararası sermaye birliklerine sunulan bu teslimiyetin en ağır sonuçları ise NATO, ABD ve Rusya’nın savaş ve ekonomik yaptırımlar yoluyla gençliğe çıkardığı faturada ortaya çıkıyor” denildi.

Konferansın ana gündeminin aktarıldığı açıklamada, “Emek Gençliği gençliğin biriken sorunları karşısında arkasında biriktiği taleplere yaslanan bir mücadele hattında birleşmesinin yol yöntem ve araçlarını belirlemek ve güçlendirmek adına seçimleri de kapsayan önümüzdeki üç yılın mücadele seyrini ve olanaklarını tartışmak adına 9. Konferansı’na gidiyor. Gençlik mücadelesinin acil talepler etrafında merkezileşmesi; tek adam yönetimin yenilmesi, kapitalizmin burjuva hükümetlerine yönelen öfkede kendisine yer bulan sistemsel teşhirinin büyütülerek gençliğin sosyalizm saflarında mücadele etmesi Emek Gençliği’nin konferansının ana gündemlerini oluşturuyor” ifadeleri yer aldı.

Etiketler

Fehmi Duman